פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

למטה בתחתית העמוד ניתן ללחוץ על כפתור "הוסף תגובה"

יש לך שאלה? תגלול עד למטה ולחץ על "הוסף תגובה"...בעקבות העומס התשובה תופיע באתר תוך 24 שעות
להלן מס' טלפון לפניות הציבור בענייני שאלות בהלכה 24 שעות ביממה
073-724-6000
לכל מי שיש שאלות בהלכה בכל תחום ונושא, בין אם הוא רק התחיל להתחזק או בין אם הוא חרדי - מוזמן להתקשר לטלפון זה.
 
שם האוהד: אבישי אברהם
בקשר לאתר האינטרנט. אני צלם אירועים לציבור הדתי חרדי. אני צריך להעלות לאתר קליפים של חתונות. האם הדבר יתאפשר לי במידה ואפתח אתר דרככם ?? כמו כן תמונות של חתונה ??
תשובה: אבישי שלום, כל אוהד מוזמן להקים אתר בחינם על חשבוני בתנאי שאין בעיה הלכתית. אני לא לוקח אחריות על החטאת הרבים. עשיתי את זה רק כדי שיהיה זיכוי הרבים. למען ירבו אתרי אינטרנט כשרים להפיץ תורה ולהאדירה.  הכרויות לדתיים
אשמח אם תפיץ את הבשורה שכל חרדי בעולם יכול מהיום להקים אתר אינטרנט לזיכוי הרבים בחינם.
שים לב: אתרי אינטרנט שיוקמו למטרות עסקיות ולא למטרת זיכוי הרבים ישלמו 50 שקלים בחודש עבור אחסון בשרת.
אתה מוזמן להקים אתר דרכנו בחינם אבל אם זה למטרות עסקיות, תשלם את הסכום הנקוב הנ"ל.
אם תקים אתר להחזרה בתשובה / הפצת יהדות / זיכוי הרבים וכד'...זה בחינם.
דרך אגב, חילונים שבונים דרכי אתרים משלמים אלפי שקלים (כל עוד אין בזה החטאת הרבים כמובן). רק לחרדים (כמוך) אני גובה מינימום שבמינימום
 
שם האוהד: דוד
אינני מבין איך אחרי שנכוונו מהאתר כיכר השבאב ואיך שהם סילפו עובדות וכתבו חצאי דברים והורידו את התואר הרב לרב אמנון איך אפשר להאמין להם ולהביא משם ציטוטים אני כבר לא מאמין למילה אחת שלהם אפילו שזה נשמע נכון ובמיוחד מתי שהם כותבים על רבנים וגורמים לסכסוך בעם ישראל
וגם על הצד שזה נכון איך אחרי הבזיונות שהם עשו לרב אמנון וקראו לו "ר'" וכו' אפשר לצטט מהם הרי אם היו פוגעים באבא שלנו בעיתון אף פעם לא היינו מזכירים את העיתון הזה...
בתקווה שנראה סוף ללינקים לשם
תודה וחזק ואמץ בכל מעשיך
תשובה: גם אני מסכים איתך שאני לא מאמין למילה אחת שלהם. הסיבה שהועלתה הכתבה הזו היא מכיוון שזה מחזק את דבריו של הרב אמנון יצחק שמסיתים את מרן. מרן אמר בעצמו שהוא מעולם לא פגש את הרב סתיו ואמרו לו כך וכך. בקיצור, הכתבה הזו מוכיחה את דבריו של הרא"י וזו הסיבה שהועלתה כתבה זו
 
מוסיף הרב דרוקמן וקובע כי "מילים מהסוג שנאמרו במוצאי שבת? הגאון הרב עובדיה יוסף העיד שמעולם לא פגש אותו מעולם ולא הכיר אותו. כך דנים אדם? האם אין אלו "דיני "נפשות? "זו דרכו של דיין? לדון מבלי לראות אותו, לשמוע אותו? בצורה כזו? זה נשגב מבינתי".
זה נכון שקרא אותו דבר לרב שליט"א?
תשובה: לא מקשים על מרן. כבוד תלמיד חכם זה הדבר הגדול ביותר בעולם.
 
שלום!
תודה על התשובה שכתבת.
רציתי שתקרא את השו"ת של הרב בן ציון מוצפי לגבי קבלת שכר על מצווה. באתר דורש ציון בחיפוש. תכתוב "שדכן" ועוד מילה בחיפוש "שקל" או מילים דומות. ותראה את תשובותיו וזעקתו על זה שמקבלים כסף משידוך. פעילותך היא הכי מבורכת שיש,אבל זה יהיה טוב אם לפחות תפחית את הסכומים האלה. רק עצה שלי.
הרב בן ציון מוצפי אומר שאפילו לא צריך בכלל לקבל שכר על שידוך,אבל אם כבר...אז לפחות סכומים נמוכים יותר. אתה יודע...גם עניים רוצים להשתדך.

2.מחילה חח..איך אתה יודע את התשובות ששואלים אותך לגבי ההלכה? הם צריכים לשאול פוסק או רב הרי......

תודה ומחילה. תבורך​
תשובה:
1. מה שאמר הרב מוצפי זה היה לפני הגזירות הכלכליות. אם יש משפחה שמתלבטת אם לצאת לעבוד ולהתרועע בין חילונים או שמצריך מהאישה להסתובב בחוץ (אפילו קופאית במכולת) עדיף שתהיה שדכנית ותתפרנס מעשיית מצוות מביתה בצניעות.
ומה שאמרת "גם עניים רוצים להשתדך" - זה אינו סותר כלום. כי גם עניים רוצים לאכול, גם עניים רוצים לשתות, גם עניים רוצים דירה. 
בוא ניקח את כל המקצועות וניתן אותם בחינם כי יש עניים. 
דבר נוסף, המערכת כרגע בחינם לכל מאן דבעי למרות שהושקעו בה עשרות אלפי שקלים!
בעתיד השדכן ישלם סכום זעום ויכול לגבות סכום זעום.
כל שדכן גובה כראות עיניו. יש שדכנים שגובים 2,000 דולר לשידוך, ויש שדכנים שגובים 0 דולר לשידוך.
כל אחד יפנה לשדכן שהוא מעוניין בו. 
המערכת שלנו לא מכריחה אף שדכן לגבות תשלום. אנחנו גם לא גובים עבור שידוכים כלום ובלי נדר לעולם לא נגבה עבור שידוכים אפילו לא פרוטה.
בעתיד אנחנו נגבה סכום מסויים חודשי עבור השימוש במערכת, והשדכנים במקום לגבות 2,500 שקלים כפי שהם גובים היום, הם יכולים להוריד את המחיר דווקא בגלל השימוש במערכת שבזכותה הם יכולים לעשות שידוך כל שבוע ולא פעם בחצי שנה...אז מחירי השדכנים ירד בזכות המערכת.
2. אני לא משיב לשאלות קשות בהלכה, אני עונה רק על שאלות שהתשובה נהירה לי. כתוב מפורש למעלה "שאלות בהלכה להתקשר לטלפון 073-7246000
3. קיבלתי תעודת רב בגיל 20
כל המברך מתברך
 
שם האוהד: בני
שלום, אני עשיתי תענית דיבור, הייתי בביהכנ"ס ובלי כוונה לחשתי בשקט, איפה יש משהו לשתות באמצע הלימוד, רציתי לדעת האם זה פסל את התענית? זה היה ממש בלחש, אשמח לקבל תשובה תודה
תשובה: אין נפקא מינה לגובה הקול, אם היה בלחש או בצעקה, דיבור הוא דיבור. מאידך גיסא, אם שמרת על התענית ובשגגה שאלת שאלה זה לא פוסל את התענית כל עוד באמת זה היה בשגגה ואלו היו המילים היחידות. כך שככל הנראה זה בסדר גמור. 
 
שם האוהדת: לימור
​יופי של צמרת ראשי עם המברכים על פעילותכם. אבל כבוד הרב אמנון יצחק הוציא בשופר הודעה לכל בית ישראל, ובה מודיע כבוד הרב כי אינו שותף או בעל עניין באתר זה שהקמתם, ובכלל הודיע שהוא מתנגד לכל מיני אתרי שידוכים...אז אם בכלליות, נוצר האתר הזה כולו כאתר האוהדים של כבוד הרב, ועכשו-גם כאלה, שהרב מציין מפורשות להתרחק מהם, אתה גם מתפאר בחתימם על הסכמה לפרוייקט שלכם. תסלחו לי על הבלבול והמבוכה, אבל מהי דרך האמת כאן?, למה אין גם כאן הליכה בדעתו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א?...שבוע טוב ומבורך לכל בית ישראל.
תשובה: שאלות אלו נענו כבר בעבר. לצפיה בתשובה הראשונה לחצי כאן, להמשך התשובה לחצי כאן.
 
שם האוהד: אנונימי
שמעתי את ההקלטה של הרב שלום ארוש.

קודם כל אשריך על כל פעלך,שתצליח אמן ואמן!! יהי השם עימך ותזכה לזכות את עם ישראל ת-מ-י-ד!!

התרגשתי כ"כ ששמעתי את ההקלטה..על העניים שתאכיל,ועל הלימוד תורה..תבורך מפי עליון,שימחת אותי מאוד!!

אבל יש לי מעט משהו במצפון (יצר הרע) שלא עוזב אותי..למה השדכנים יקבלו אלפי שקלים אם הם מצאו שידוך? זה חורה לי מאוד ואשמח אם תשבור את המצפון שיושב לי על הלב ולא עוזב אותי.
האם אלה שמתחתנים יצטרכו לשלם כמות כזו?

תודה רבה ואמן ואמן אמן שתצליח בכל דרכיך!! אין שמחה גדולה יותר בשמיים מצדקה ומזיווג!! 

שבוע טוב ומבורך לך ולכל מזכי הרבים.
תשובה: שדכן זה אדם. וכמו כל אדם זכותו להתפרנס ולהאכיל את ילדיו. חלק מהשדכנים עובדים לשם שמים: מבזבזים אלפי שעות בשנה עבור פנויים ופנויות, ויש כאלו שהפכו את זה לעסק המרכזי בחייהם במטרה להתפרנס מזה במקום לצאת לעבוד בעבודות חול. 
אם מישהו מחליט שהוא זקוק לפרנסה ועובד כשמש בבית הכנסת / כמנקה בישיבה / כר"מ בישיבה / כרבנית סמינר, וכי נבוא אליהם בטענות מדוע הם לוקחים משכורתם?
האם נבוא בטענות עבור מוהלים / שוחטים / סופרי סת"ם שגובים תשלום עבור פועלם?
הרי ברור שלא...
ומדוע נתלונן על אלו שמתעסקים בתחום השידוכים?
אם מישהו לא מוכן לשלם עבור שידוך, יש אלפי שדכנים שאינם גובים תשלום ומוזמן לפנות לשדכן שעושה את עבודת השידוכים "מן הצד", אבל מי שמוכן לשלם מן הסתם ייהנה מאדם שהפך את מקצוע השידוכים כמרכז חייו ועיסוקו העיקרי שמן הסתם הוא עושה את זה טוב יותר. 
אשריהם ישראל שבוחרים לעבוד במלאכת קודש מהבית בצנעה, מאשר לצאת לרחוב ולעבוד בעבודת חול. ירבו השדכנים בישראל.
אתה צריך לשמוח עבור עם ישראל שיש מושג כזה שדכנים שמרוכזים כל כולם, עובדים יומם וליל על מנת שלא יהיו פנויים ופנויות בעם ישראל ומגיע להם שכר על כך לא פחות מאשר כל מקצוע יהודי חרדי אחר.
אנשים טועים לחשוב שאם גובים כסף, אז זה לא נקרא לשם שמים. טעות היא בידם. 
עצם העובדה שהאדם החליט לעסוק בעיסוק השדכנות ולא להיות קופאי במכולת, זה לכשעצמו דבר גדול, ואם השדכנים ירוויחו כסף כמו בכל מקצוע מכובד אחר, אז תהיה יותר עזרה למי שזקוק לה.
אם שדכנים לא יתפרנסו מעיסוקם, חצי מהשדכנים יעזבו את המקצוע, השדכנים שעושים מלאכתם מלאכת קודש לשם ללא קבלת תמורה, חלקם עלולים להתייאש בהמשך הדרך (להיות שדכן זה קשה מאוד), והם גם יטריחו את בחורי ובנות ישראל בפגישות שאין בהם מראש טעם להפגיש מכיוון שהם עושים את זה כלאחר יד. 
ואת זה בוודאי אנחנו מנסים למנוע על מנת לשמור על קדושת ישראל. 
 
רציתי לשאול אם הרב ראובן אלבז שמע את שיחת הטלפון הראשונה של הרב יעקב יוסף זצ"ל עם הרב אמנון יצחק?
תשובה: ככל הידוע לי לא
 
בס"ד
רציתי לשאול את כבודו, הרא"י שליט"א, אמר באחת ההרצאות לאחר הבחירות, שהוא פגש בבנט באחד הראיונות שלו לתקשורת במהלך הבחירות ובנט שאל אותו לשלומו וחיבק אותו בחמימות. הרא"י אמר שלפי דעתו מאד קל להשפיע על האדם הזה ויתנו לו לשבת איתו זמן מה לשיחה מעמיקה, אפשר יהיה לחולל אצלו שינוי בתפיסת עולם התורה. השאלה היא, מדוע הרב לא עושה זאת? יש איזה רעיון כזה? האם תוכל להעביר לרב את השאלה ואולי לעורר את העניין החשוב הזה, הרב יד ביכולת ההשפעה המיוחדת שלו. בתודה, אריק.
תשובה: שאלתך הופנתה לרב אמנון יצחק. במידה ותתקבל תשובה שאהיה רשאי לפרסם אעדכנך
 
שלום לך מנהל אתר האוהדים, אני חשבתי על דבר טוב שיקדם את הקהילה שלנו ופתחתי בוויז (WAZE) אפליקציית הניווט קבוצה לקהילת פז אשמח אם תפרסם את זה בשם של הקבוצה זה "קהילות פז"
תשובה: בוצע
 
שאלה: שלום קודם כל רציתי להגיד לך כל הכבוד על האתר והתמיכה ברב!!! רציתי לשאול שאלה לגבי חתונה מעורבת, זה שאסור להגיע אני יודע, השאלה אם מותר לשלוח צ'ק לחתן וכלה עם מישהו שכן הולך? או שגם כסף אסור לתת? תודה מראש על התשובה ותבורך על העשייה!!!
תשובה: מותר
 
שם האוהד: שמוליק
ראיתי שלאחרונה שינית את הכיוון, וכתבת בכבוד על הרב אלבז ועל הרב זמיר ועל עוד רבנים. רציתי להעיר לך, שהיה עוד אדם אחד שפגעת בכבודו בצורה קשה בערב הבחירות. זה הרב ששון הנכד של מר"ן. ואני יודע בידיעה אמיתית, שסיפרו למרן מה שעשית לו (אמרו לו שככה עשו לו תלמידים של הרב אמנון יצחק), ומרן כעס מאד, כי הוא אמר לו לדבר ברדיו נגד הרב אמנון יצחק. כל זה אני יודע מאברך שדיבר על זה גם עם הרב אמנון יצחק. וכולם יודעים מי זה הנכד הזה שמרן אוהב אותו ואומר שהוא תלמיד חכם וכו'. בקיצור, מן הראוי שתסתדר גם איתו. אני באופן אישי שמעתי ממנו שיעור פעם אחת, והתרשמתי מאד שמדובר באדם רציני מאד. ואתה עשית ממנו תינוק וזה מסוכן.

תשובה: 
שמוליק, אתה איש יקר, רודף שלום ודורש שלום. 
טענתך ידועה. כמעט כל מי שקורא שורות אלו חושב ששיניתי את דעתי, אבל זוהי טעות.
בתחילת דבריי אסביר בקצרה את מה שאמרתי בעבר ולאחר מכן אשיבך:

הרב אמנון יצחק הוא אחד היהודים החשובים ביותר מאז בריאת העולם. אני מקנא בו. אבל לא רק בו. 
אני מקנא בכל מי שהקדיש את החיים שלו למען הבורא להחזיר את בני האדם באופן כללי ואת היהודים בפרט בתשובה.
אני לא מקנא בגודל ההצלחה של אותו מחזיר בתשובה, אלא על עצם העובדה שהם מצליחים להחזיק מעמד עשרות שנים בדבקות בבורא.
מבחינתי לא משנה לי אם הרב ראובן אלבז החזיר יותר בתשובה או הרב אמנון יצחק. 
אותי פשוט מדהימה המחשבה שאדם וויתר על חייו, השליך את עצמו וביטל את כל כולו למען מי שברא אותו. 
לאנשים האלו אני עבד. אני מעריץ אותם. אני מקנא בהם. אני דומע ומתרגש כשאני לידם. 
האנשים הללו עברו את הגדרת האדם. בעיניי הם הסיבה שנברא העולם. אני לא מרגיש קיים לידם. 

המחלוקת בין המחזירים בתשובה אינה מנת חלקי. לי לא משנה אם רב פלוני מושחת או רב אלמוני גרוע.
אני רק מסתכל על הפעולות הציבוריות שלהם.
כל מי שמחזיר בתשובה את עם ישראל - כבודו חשוב יותר מכבודו של כל אדם.
אתה יודע מדוע שמוליק?
מכיוון שהמחזיר בתשובה הוא בעל השפעה. החילונים מקשיבים לו. 
אם אנחנו נשפיל את מחזיר בתשובה פלוני בגלל שמחזיר בתשובה אלמוני אמר, אנחנו מפספסים את ההשלכות והתוצאות המרחיקות לכת של דיבורים אלו. 

בוא נניח שמוליק, שהייתי יוצא נגד הרב ראובן אלבז כפי שעשיתי נגד נכדו של הרב עובדיה יוסף שליט"א.
אתה יודע איזה חילול ה' הייתי גורם? היית יכול לשער בנפשך איזה גיהנום היה מחכה לי?
זה היה ניסיון שעמדתי בו בהצלחה. 

אם הייתי חנפן שמוליק, כלומר לרב אמנון יצחק, הייתי יוצא נגד הרב ראובן אלבז...
אבל וויתרתי על הכבוד שיכולתי לקבל לכאורה מכל האוהדים בשביל האמת. 

ומהי האמת שמוליק?
האמת שמוליק היקר היא שכבודם של המחזירים בתשובה חשוב מאוד כדי שימשיך להיות להם כח של החזרה בתשובה והשפעה על הציבור. 

יש דברים שמוליק, שאני לא מפרסם באתר, למרות שמאוד רציתי. 
יש לי הקלטות, יש לי חוברות, יש לי כתבים, יש לי חומרים שאם אני אפרסם אותם - אחד מהארגונים להפצת יהדות עלול להתמוטט תדמיתית. 
ומה יצא לי מזה? מה יצא לעם ישראל מזה? האם זה מה שרוצה ה'?

בוא נניח את המחלוקת ונתאחד יחד למען מי שברא אותנו.
אני מאוד משתדל שמוליק, לעשות את המירב והמיטב למען הבורא. 
אני משלם מכספי עבור האתר. אני משקיע אלפי שעות לעדכן אותו ובשביל מה?
וכי יוצא לי מזה משהו? מישהו יודע מי נמצא מאחורי הקלעים?
כלום. גורנישט. אני עושה את זה כי אני יודע שיש נחת רוח למי שברא אותנו. 
וזה מה שחשוב. 

למעשה האתר הוקם כדי לעמוד בפרץ נגד המכפישים של הרב אמנון יצחק מהסיבה שאם ירום קרנו - תהיה יותר תשובה בעם ישראל. 
אגן על הרב אמנון יצחק ואציג את האמת מול השקר וזה כנראה חלק מתפקידי בעולם.
אבל לא אשמיץ מחזירים בתשובה למרות שלא בהכרח אני מסכים עם עצם האדם העומד מאחורי הארגון עצמו.

לעומת זאת, נכדו של הרב עובדיה יוסף אינו מחזיר בתשובה, ואני מאמין שהיה עלי להפיץ את האמת, כי באמת שנינו יודעים, וכל האוהדים יודעים, והיום הידיעה הזו הולכת ומתרחבת בעם ישראל שהרב אמנון יצחק צדק!
החרדים לבדם אינם כח דיו על מנת לשמור על גחלתה של התורה. 

הרב אמנון יצחק הוא חכם יותר ממה שאנחנו מסוגלים להבין. הבטחון שיש לו בה' נדיר ביותר. אנשי אמונה אבדו שמוליק, אבל נותרו שרידים, הרב אמנון יצחק הוא אחד מהשרידים הללו. 

אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד מהאישים שדיברתי נגדם בתקופת הבחירות. 
אם שוב יהיו בחירות - שוב אעמוד בפרץ, אבל בפעם הבאה במקום להתלהם - אנסה להסביר כי הרב אמנון יצחק גבוה מאוד. הלך רוחו ואופן מחשבתו אינם קלים להבנה. המהלכים שלו מורכבים והוא מקדים את כולנו.
הרב אמנון יצחק חוזה את מזג האויר ומודיע עליו, וכולם רק דנים בדבריו. יש בעד, יש נגד, אבל בסוף מסתבר שהוא צודק...תמיד

שמוליק, 
אני אוהב את הרב אמנון יצחק. אבל אין לי שום רשות להכפיש מחזירים בתשובה אחרים מסיבת ההשלכה. 
מאידך גיסא, הרב ששון, כבודו במקומו מונח לאחר הבחירות, אבל לפני הבחירות, האני מאמין שלי, שהוא עשה עוול לעצמו ולעם ישראל.
והייתי צריך לשמור על כבודו של הרב אמנון יצחק מכל הסיבות הנכונות. 

שמוליק, 
לאחר שהבהרתי את עמדתי בנושא הרב ראובן אלבז, סיפר לי אוהד בשם איציק, כי הרב אמנון יצחק בהרצאה בצפת נשאל: "כבוד הרב, האם גם אנחנו רשאים לדבר כפי שהרב מדבר על הרב ראובן אלבז ולקרוא אותו רובי ולרב דניאל זר לקרוא אותו דני צעקני?"
הרב השיב: "לא"

כך שמסתבר שצדקתי, ועשיתי טוב ונכון שהזהרתי את הציבור אפילו לשיטתו של הרב אמנון יצחק.

כל האוהדים שדיברו נגד מחזירים בתשובה והכפישו את שמם צריכים לעשות על זה תשובה, כי... אין ...אדם... יותר... חשוב... בעולם... מאשר... מי... שהקדיש... את... החיים... שלו... להחזיר... את... עם... ישראל... בתשובה

שמוליק, סתם לשם הפרוטוקול, בוא תשמע כמה עובדות על הרב ראובן אלבז:
קיבל תואר דיין בסביבות גיל 30
הקים כ 300 מוסדות לבעלי תשובה בכל ישראל כולל ישיבה בצרפת
החזיר עשרות אלפי משפחות בתשובה
כמעט בכל ערב הולך מעיר לעיר להחזיר בתשובה - הוא קורא לזה "פשיטות"
אלפי משפחות אוכלות על חשבונו בוקר צהריים וערב כבר 40 שנה 
התרים עשרות מיליארדי שקלים וחילק אותם להקמת מוסדות והאכלת בחורי ישיבה
ואיפה הוא גר? בבניין ישן בערך בן 100 שנה. לא היית מאמין שאחד מגדולי המחזירים בתשובה גר בבית כזה קטן בבניין כל כך ישן.

אז מי אנחנו שנדבר נגד איש כזה?

הידברות, ארגון שמפיץ יהדות בכל העולם כולו: ערוץ טלוויזיה, עלונים, כנסים, בתי מלון, אתרי אינטרנט מושקעים.
מי אני שאדבר סרה נגד אנשים שגדולים ממני עשרות מונים?

הרב דניאל זר שהחזיר אלפי משפחות בתשובה, הקים ישיבה, ומקבל 18 שעות ביממה קהל, וויתר על חייו, וצידקותו ידועה לכל.
יש לי בכלל זכות לעמוד ליד אנשים גדולים כאלה?

לא כן הרב ששון, שהוא אברך חשוב, חזק וברוך, אבל אין לו שום זכות והוא לא מאן דאמר ליד הרב אמנון יצחק ומה שהוא עשה זה מסוכן מאוד. 
מה שאני עשיתי לעומת זאת, זה קידוש ה'.

אחתום במשפט:
כל מה שעשיתי לשם שמים עשיתי. ואפילו לשיטת הטוענים שטעיתי בעניין הרב ששון: גדולה עבירה שנעשית לשמה.
ושתדע לך ששילמתי ביוקר על הקמת האתר. ולקחתי את זה בחשבון.

כל יהודי שאוהב את האלוקים צריך לצאת מהאגו האישי שלו ולהחליט שהוא מקבל על עצמו להחזיר X יהודים בתשובה בחייו. זו לא חכמה להיות הרב ששון או כל אברך שיושב במזגן ולומד תורה וממלא את עצמו. 
תפקידנו בעולם הוא להיות אור, בבחינת הרצון לתת, ועל כן ראוי שכל אחד יקום עכשיו בדעתו ויקבל על עצמו להיות כמו הרב אמנון יצחק, הרב ראובן אלבז, הרב דניאל זר, הרב זמיר כהן ולהחליט שהוא מחזיר בתשובה X יהודים עד סוף חייו. 

זו האמת איציק, ואין בלתה, והשטן יודע שזו האמת ולכן הייתה התלהמות גדולה סביב הנושא הזה.
שכל אחד יקבל על עצמו להיות מחזיר בתשובה, רק כך תבוא הגאולה וה' הטוב יכפר בעד.
זה לא משנה מי המחזיר מספר 1 של ישראל. אחד המרבה ואחד הממעיט והעיקר שיכוון את ליבו לשמים.
שמוליק, רוצה להיות מחזיר בתשובה? לחץ כאן
 
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 15/004/2013 ועד לתאריך 31/05/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 02/04/2013 ועד לתאריך 15/04/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 06/30/2013 ועד לתאריך 02/04/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 05/02/2013 ועד לתאריך 06/03/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 31/01/2013 ועד לתאריך 05/02/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 28/01/2013 ועד לתאריך 31/01/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 25/01/2013 ועד לתאריך 28/01/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 15/01/2013 ועד לתאריך 25/01/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 12/01/2013 ועד לתאריך 15/01/2013
לצפיה בשאלות שנשאלו בין התאריכים 20/09/2012 ועד לתאריך 12/01/2013
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום