פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

פיתוח חדש: מכונה שיכולה למדוד השפעה של ברכות על מזון

 
אחרי שנים ארוכות בהן זבולון רבייב מרצה ברחבי העולם בליווי מודד הילות, הוא רכש מכונה חדשה שפותחה ברוסיה. המכונה מודדת רמות אנרגיה, ומוכיחה כי רמת האנרגיה של מזון מוכפלת אחרי שמברכים עליו
 
  • מעיין כפיר
  • |
  • שני י' ניסן התשע"ה
  • |
  • 13:47 30.03.15

  •  
 

המכונה מודדת ההילות של זבולון רבייב זכתה כבר ללא מעט פרסום. רבייב, שעלה מבוכרה לפני 40 שנה ומצהיר שתמיד חיפש הוכחה מוחשית לתועלת בקיום המצוות, מסתובב ברחבי העולם ומרצה בליווי מכשיר המודד הילות, המראה את הילתם של אנשים מתחזקת כשהם מקיימים מצוות. לאחרונה, עם זאת, לרבייב יש מכונה חדשה, מסקרנת לא פחות: מכונה המודדת אנרגיה של אובייקטים שנעשתה בהם מצווה.

הכל התחיל בקשר שנרקם בין רבייב וחוקרים מאוניברסיטת סנט פטרסבורג. "הם חוקרים כבר ארבעים שנה נושאים כמו חיים בפלנטות אחרות ואם יש עולם הבא", מספר רבייב. "למעשה, הם המציאו את מכשיר מדידת ההילות הראשון בעולם. המכשיר שלי הוא שיכלול ופיתוח שמתבסס על פריצת הדרך שלהם".

 

תמונה עם פרופסור קורותקוב במרכז באניבסיטה בסנט פטרבורג

תמונה עם פרופסור קורותקוב במרכז באניבסיטה בסנט פטרבורג

 

מי שעומד בחוד החנית של מחקרי האוניברסיטה הרוסית בתחומים מסתוריים אלה הוא פרופסור קונסטנטין קורוטקוב, פרופסור למדעי המחשב, ביופיזיקה, טכנולוגיות מידע, מכניקה ואופטיקה. הניסויים של קורוטקוב מפורסמים בכך שהם גורמים לאנשי מדע אחרים להרים גבה – אבל קשה לפקפק בידע ובמקצועיות שלו. בין השאר, קורוטקוב הוכיח בעבר שמים הופכים 'זוהרים' אם מקרינים אליהם אהבה, ושהשינויים שעוברת הילת האדם אחרי המוות תלויים באופן המוות (מיתה בשלווה, מיתה בייסורים או התאבדות).

פרופסור קורוטוקוב וצוותו באוניברסיטת סנט פטרבורג פיתחו לאחרונה מכשיר חדש: מכשיר המודד רמות אנרגיה. בין הניסויים שבוצעו היו מדידות רמות אנרגיה של זרעי חיטה שונים, ואז מעקב, במטרה לראות האם אכן החיטה שנצפתה כבעלת אנרגיה גבוהה יותר גדלה טוב יותר. "לפעמים, כשהם ראו רמת אנרגיה גבוהה במיוחד בחיטה", מספר רבייב, "הם בדקו את החיטה היטב ומצאו בתוכה תולעת שהטילה ביצה. החיים הללו בתוך החיטה העניקו לה אנרגיה נוספת".

רבייב ביקר בקיץ האחרון באוניברסיטה וביקש מהצוות לנסות את המכונה. "אמרתי להם שאני יכול להשפיע על האנרגיה של מוצרים שונים", הוא מספר. 'ההשפעה' אותה התכוון לנסות הייתה ברכות הנהנין. שהחוקרת הביאה לו אגוז, אחרי צילום אנרגיה ראשוני, רבייב בירך על האגוז, אכל מחצית ממנו, ונתן לחוקרת לצלם את המחצית שנותרה. התוצאות היו מדהימות: חתיכת האגוז הייתה קטנה בחצי מהאגוז השלם, אבל רמת האנרגיה שלה הייתה גבוהה פי שתיים.

 

מכשיר שבודק אנרגיה (הילה) של כל דבר מאד מאד רגיש בודקים אגוז לפני ואחרי הברכה

מכשיר שבודק אנרגיה (הילה) של כל דבר מאד מאד רגיש בודקים אגוז לפני ואחרי הברכה

 

החוקרת הנדהמת הזעיקה את ראש הצוות, פרופסור קונסטנטין קורוטקוב. "הוא הגיע, והיא הסבירה לו מה אני עושה", מספר רבייב. "הוא שאל אותי אם אולי אני יכול להשפיע אנרגיה מבלי לאכול את המוצגים. אמרתי שלו שכן. הם הביאו לו שני דובדבנים קטנים מחוברים, בירכתי, אכלתי אחד מהם, ונתתי להם לבדוק את השני. כצפוי, האנרגיה שלו גדלה".

את מה שקרה לאגוזים ולדובדבנים תיאר פרופסור קורוטקוב במילים: "עשית לפירות אקטיבציה": רבייב , בברכות שאמר על הפירות, העניק להם אנרגיה כפולה, וכביכול 'העיר אותם לחיים'. "הם חושבים שאלה הכוחות המיוחדים שלי", צוחק רבייב. "לא אמרתי להם שבסך הכל אני יהודי שומר תורה ומצוות שמקפיד לברך לפני אכילה". אבל האנרגיה המצטלמת היא לא הדבר היחיד שמשתנה בפרי: לסברתם של החוקרים באוניברסיטת סנט פטרבורג, צריכת הפירות אחרי ה'אקטיבציה' שלהם, טובה יותר לבריאות ולאיכות הסביבה.

 

התמונה מצד שמאל אגוז שלם לפני הברכה התמונה הימנית של חציא אגז אחרי הברכה

התמונה מצד שמאל אגוז שלם לפני הברכה התמונה הימנית של חציא אגז אחרי הברכה

 

רבייב חזר מרוסיה עם רכישה חדשה: מכונה למדידת אנרגיה מקו הייצור של אוניברסיטת סנט פטרסבורג. "זה עלה לי שבעים אלף שקל, אבל היה שווה את זה. בינתיים הספקתי כבר לערוך בדיקות נוספות, על רמות אנרגיה משתנות של תפוח, בשמים, יין ושמן, אחרי אמירת ברכה", הוא מספר.

רבייב מתכוון להציג גם את המכונה החדשה לקהלים ברחבי העולם, בתקווה שגם הם, כמוהו, יתרשמו מהנתונים שמראים כי בכך שאנחנו מברכים על אוכל איננו רק מקיימים מצווה, אלא גם יוצרים שינוי חיובי ממשי במזון אותו אנו צורכים.

מקור: הידברות

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום