פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

כח להשפיע או ש"ס? טור אישי

דעות
 
14/01/2013

הבחירות הנוכחיות גורמות לתכונה רבה ולמשב רוח מרענן בק"ק תימן יע"א, משום שלראשונה לאחר 25 שנה (בפעם האחרונה זה היה בשנת התשמ"ח כשמפלגת "יען" ניסו ללא הצלחה להיכנס לכנסת) קמה מפלגה אשר בראשה עומד תימני הלא היא מפלגת "כח להשפיע" של הרב אמנון יצחק שליט"א, כאן המקום למחות בפני אלו המנסים להשמיט מכבוד הרב את התואר "הרב" וטענתם בפיהם שאין לו תעודת רב, אך זאת לדעת כי ישנם רבנים עם הרבה פחות זכויות מהרב אמנון יצחק ומתנוסס לפני שמם לכל הפחות התואר "הרב" ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף.  הכרויות לדתיים

סקר המתבצע פה באתר, מראה על כך ש-42% מהתימנים (המסורתיים, הדתיים והחרדים) מתכוונים להצביע לרב אמנון יצחק. ברור לכל ששיעור הצבעה זה הוא גבוה פי כמה משיעור ההצבעה הכללי עבור מפלגת "כח להשפיע". הדבר המעניין הוא: א. הרב אמנון יצחק לא מתיימר לייצג את התימנים. ב. לא הזכיר ולו פעם אחת במצע שלו את כוונתו לעשות למען התימנים. ג. המתמודדים ברשימת המפלגה במקומות הריאלים כמעט כולם אינם תימנים, ואילו רק חיצוניותו משקפת את כור מחצבתו. אך למרבה הפלא 42% מהתימנים מוכנים לעמוד אחרי הרב אמנון יצחק ולהצביע עבור מפלגתו, וזו היא בשורה כללית מעניינת, משום שאנחנו רואים שבעת מחלוקת התימנים כן נעמדים איתנים לצד בן עדתם, דבר שאינו מובן מאליו בעדתנו, ורבים הם הסיפורים על תימנים שנכשלו דווקא ע"י אחד מבני עדתם.

הסיבות לכך ש-42% מהתימנים (המסורתיים, הדתיים והחרדים) מוכנים להצביע למפלגה שלא הזכירה אותם כלל במצע הבחירות שלה ואף לא לאורך תעמולת הבחירות שלה זה משום שהם מאסו מההתעלמות מהעדה, ממנהגיה, ממנהיגיה, ממוסדותיה ומרצונותיה.

המפלגה אשר זולגים ממנה הכי הרבה אחוזים לטובת "כח להשפיע" היא כמובן מפלגת ש"ס.
מפלגת ש"ס היא מפלגה סקטוריאלית אך מצביעיה הינם מכלל עדות ישראל. ההערכות לגבי אחוז המצביעים התימנים למפלגת ש"ס נאמדים בין 20% בהערכות הנמוכות ביותר ובין 35% בהערכות הגבוהות ביותר (לעניות דעתי הערכה זו מוגזמת ונראה לומר שמדובר כנראה במשהו באמצע, בסביבות 25%). הוכחה לכמות המצביעים התימנים לש"ס היא ירידת מספר המנדטים של ש"ס בכמעט כל הסקרים הכלל הארציים. אך לצערנו (וכיום גם לצערם) במשך כל השנים, אלו העומדים בראש מפלגת ש"ס לא השכילו לתמוך ולו במעט בעדה התימנית ולו בדברים הבסיסיים ביותר, ואף התימנים חשו וחשים עדיין שבש"ס מזלזלים בהם ובמסורת אבותם.
ה"תרומה" הגדולה שמפלגת ש"ס "תרמה" למען התימנים היא כינוס שנתי לאמירת אשמורות במסורת תימן, שם מתכנסים מאות אברכים מבני עדתנו פעם אחת בשנה לאמירת אשמורות, מה שעושים בכל בית כנסת ולו הקטנה ביותר... כך הם פניה של מפלגה שלפחות 20% ממצביעיה תימנים...
אהה, כמעט שכחתי עוד דבר "ענק" שנעשה למען התימנים, כבוד השר "התימני" בש"ס משולם נהרי, טרח ובא להצטלם עם עולים חדשים מתימן.
בש"ס נוטים לחשוב שהתימנים לא חכמים במיוחד ושהם "אוכלים" את העצם שנשלחה להם בדמות השר משולם נהרי אשר ספק אם היה מעדיף להיוולד תימני. לפני מספר חודשים כשנהלתי את התלמוד תורה התימני היחידי בעולם, והייתי צריך לנהל מלחמת חורמה בראש העיר אלעד (שהוא רה"ע מטעם ש"ס) לקבל מבנה שמגיע לנו על פי חוק, ולצורך כך פניתי בכל הדרכים לכבוד השר משולם נהרי בבקשת עזרה, אך הוא בחר להתעלם, העברתי לו את המסר שעוד "יגיעו ימי שילום", והנה כעת הגיעו הימים הנ"ל ואף יותר מהר ממה שציפיתי (וכנראה גם ממה שציפה כבוד השר נהרי). דרך אגב, בסופו של דבר הצלחתי להשיג את המבנה חרף התנגדותם של כוחות ש"ס בעיריית אלעד.
הוכחה נוספת לגזענותם של אנשי ש"ס היא שמתוך עשרות רבות מינויים לרבני ישובים שנעשו ע"י ש"ס במשך השנים, אפשר לספור על יד אחת את הרבנים ממוצא תימני שמונו לתפקיד רב ראשי, ואף ידוע לי על מספר מקרים שבש"ס הכשילו מינוי רב ממוצא תימני רק בגלל מוצאו (דוגמא מובהקת לכך היא העיר פתח תקווה), אז אולי בש"ס טוענים לקיפוח הספרדים, ואני אומר לאלו הנמצאים שם למעלה בש"ס, שאתם הגזענים הגדולים ושנאת חינם היא לחם חוקכם.

לאחר כל זאת, הייפלא בעיניכם שהתימנים קופצים על כל עגלה מזדמנת?! מספיק לתת לתימנים סיבה ולו הקטנה ביותר והם ינטשו את אלו אשר לא הטיבו עימם בלי להביט אחורה, לכן הם נוטשים כעת בהמוניהם את ש"ס לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן, לתימנים כרגע אין מה להפסיד והם נושאים עינהם לרב אמנון יצחק בתקווה שיראה לכולם שלהחזיר עטרה ליושנה מדבר גם על עטרת יהדות תימן.
לסיום דברי על מפלגת ש"ס אחתום בנימה אופטימית עבורם, הנר של יהדות תימן אותו ניסתם לכבות - דולק, וידלק בע"ה לעד, לכן אתם עדיין יכולים לתקן ואולי, רק אולי אנו נתמוך בכם שוב, אך אם תחשבו שהתימנים עדיין תמימים (כמדומני שהרב אמנון הוכיח לכם שאנחנו לא...) אנו נסתדר בכוחות עצמנו ונוותר על כנס מיותר של אמירת אשמורות פעם בשנה.

כעת, פונה אני לכבוד הרב אמנון יצחק, ראה נא מי הם העומדים אחריך באמת, לאור כל ההתקפות חסרות הרסן, ניצבים איתנים לצידך. הסקר המחמיא ביותר למפלגתך נתן לה 4 מנדטים, שהם 4.8%, התימנים נותנים לך 42%, שהם כמעט פי 9.
ראוי לציין שהסקר שנערך כאן באתר משקף את גולשי האתר שהינם ברובם ככולם בין נוטים למסורת עד חרדים, קבוצת אוכלוסיה זו מהווה בערך 50% מכלל התימנים בארץ, לכן אם התימנים מהווים כיום כמעט 5% מכלל המצביעים, והתימנים המסורתיים "ומעלה" הם 50%, אנחנו נשארים עם 2.5% שמתוכם 42% יצביעו "כח להשפיע" מה שנותן באמת לרב אמנון יצחק ולמפלגת "כח להשפיע" 1%, בנוסף צריך להוסיף גם את התימנים מה-50% החילונים שאף חלקם יצביעו (באחוזים נמוכים בהרבה) עבור "כח להשפיע", מה שיתן להערכתי בסופו של דבר 1.2% מכלל התימנים שהם שוים כמעט מנדט וחצי.
יכול להיות (וזאת נדע רק בעוד שבוע) שהמנדט וחצי מהתימנים הם שנתנו ל"כח להשפיע" את הכח להשפיע ולעבור את אחוז החסימה.
כולי תקווה שהתימנים לא יתבדו, ובפעם הראשונה יהיה מי שידאג להם ויתן להם את מה שמגיע להם בזכות ולא בחסד.

אחתום בקריאה לכל אחי התימנים להתגבר על כל המועקות ועל משקעי העבר ולבחור את מה שנראה כנכון עבור עדתנו ק"ק תימן.

יהי רצון שנזכה כולנו לראות בבניינה של עדתינו הקדושה, אמן.

הצעיר שגיב מחפוד יצ"ו

פורסם באתר נוסח תימן. לקישור המלא לחצו כאן
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום