פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

האם קיימים חייזרים?

 
האם קיימות ראיות מדעיות המצביעות על קיומם של חייזרים? ומה לגבי צלחות מעופפות? זאת ועוד, במאמר שסוקר את דעת המדע והיהדות על קיומם של חייזרים מכוכבים אחרים
 
  • דניאל בלס
  • |
  • שישי ט' תשרי התשע"ה
  • |
  • 13:26 03.10.14

  •  
 

האם ישנן ראיות מדעיות בעד או נגד קיומם של חייזרים?

ובכן, פרוייקט SETI הידוע השקיע מיליארדי דולרים בחיפוש אחרי אותות חייזרים בחלל החיצון - ולא השיג דבר. מלבד אותות הרדיו, ישנן מצלמות משוכללות המסוגלות לצלם כל כוכב ומטאור במערכת השמש שלנו, כך שיש לנו צילומים תמידיים של כל שטח כדור הארץ מן החלל, מה שאומר כל עצם שאינו מטאוריט יזכה לתיעוד כלל עולמי.

האסטרונומיה המודרנית מראה לנו שהיקום הנצפה ריק מחיים. נאסא מעולם לא הוציאה הודעה רשמית שזיהתה חייזרים. בינתיים כל החלליות שחזרו לא מצאו אפילו חיידק אחד ביקום. מבחינת היקום הנצפה - אנו ללא ספק לבד. ואין שום ראיה לסבור אחרת.

הפיזיקה טוענת שאף חומר אינו יכול לעבור את מהירות האור. מה שאומר ש"חייזרים" מכוכב אחר לא יצליחו להגיע אלינו גם בעוד מיליוני שנים.

מבחינה מדעית, אין כל הגיון בטענה שחייזרים מכוכב אחר יצליחו לעבור מיליוני שנות אור בחלל כדי לבקר בכדור הארץ שלנו - ראשית מכיוון שלווינים חדישים כבר גילו שאין שום מקום ביקום הנראה שיכול להתאים לקיום חיים תבוניים, ושנית כי המרחק שיקח להם להגיע אלינו מכל מקום אחר ביקום יארך מיליוני שנים.

* * *

ומה לגבי צלחות מעופפות?

צלחות מעופפות, גם אם אינן זיוף, עדיין אינן מוכיחות את קיומם של חייזרים. הסיבה לכך מאוד פשוטה, כי אנו כבר מכירים יצור אחד שבונה כלי תעופה חדשניים: בני אדם.

בידקו בעצמכם דגמים מרשימים של מטוסי קרב. שימו לב במיוחד ליכולות המופלאות שלהם לנווט בצורה מרשימה, להותיר בדייקנות שובל עשן בצורות מעניינות, ולעבור בין מטוסים אחרים בדיוק עדין.

אמנם נראה שכל הצילומים המפורסמים ביותר של צלחות מעופפות שהוצגו עד היום היו זיופים, אך לו היו בכל זאת מתגלים צילומים אמיתיים לגמרי, הייתי סובר בביטחון שממשלה כלשהי הצליחה ליצור "צלחת מעופפת" לצרכי ריגול או מלחמה (לאחר שראינו כלי תעופה מדהימים כמו מסוקים צבאיים, מטוס החמקן או F16).

איני חושב שיהיה מישהו שיתווכח עם העובדה, שהצבאות המפותחים עוסקים בפיתוח כלי תעופה חדשניים לצרכי מלחמה וריגול, ואינם ממהרים לפרסם בפני מדינות אחרות את הטכנולוגיה שהשיגו. הצבא מתייק תיקים שכאלה תחת הכותרת "classified".

יתירה מזו, כבר התפרסמו עדויות וגם תמונות רשמיות לנסיונות צבאיים של ממשלת ארצות הברית ליצור "צלחת מעופפת", ונכתב על זה מאמר בוויקיפדיה האנגלית:

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_flying_saucers

כלי תעופה בשם "VZ-9 Avrocar" נבנה כפרוייקט צבאי סודי של ממשלת ארצות הברית, כך הוא נראה מבפנים:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Avrocar_schematic.jpg

מעלה זכרונות? תמונות אלו הן אמיתיות לגמרי.

ממשלת ארצות הברית עסקה מאז שנות הארבעים בנסיונות ליצור צלחת מעופפת. הצבא אמנם טוען שהפרוייקט נכשל, אך סביר להניח שאם הצליח הצבא ליצור אפילו צלחת מעופפת אחת מוצלחת, הוא לא בהכרח היה מדווח על כך לכלי התקשורת בעולם.

מכל מקום, צלחת מעופפת היא "עצם בלתי מזוהה" וכשמו כן הוא, בלתי מזוהה. יתכן שמדובר בזיוף, טעות בזיהוי, כלי תעופה אנושי, או חיזיון פרטי בדמיון הצופה. חשוב לזכור שלא נמצאה עדיין כל הוכחה לקיומן של צלחות מעופפות בשטח. אך גם לו היתה נמצאת הוכחה שכזו, עדיין לא היתה זו הוכחה שבתוך הצלחות הללו נוהגים חייזרים מכוכב אחר. אם קיימות צלחות מעופפות, קרוב לודאי שהן נבנו על ידי ממשלה כלשהי לצרכי מלחמה או ריגול.

* * *

האם קיומם של חייזרים היה מפריך את התורה?

היהדות טוענת שהאדם הוא נזר הבריאה, ומעולם לא טענה לקיומם של יצורים אנושיים שחיים בכוכבים אחרים. אך גם אילו היו קיימים חייזרים שכאלה, הדבר לא היה בשום אופן "מפריך" את התורה. אחרי הכל, חייזרים נטענים להיות בסך הכל יצורים מוגבלים בעלי גוף, הם לא "אלים" והם לא "כל-יכולים" (ומכאן ברור מדוע חייזרים בעלי גוף לא יכלו לברוא את העולם והיקום החומרי - הרי הם חומריים בעצמם). כך שגם אילו היו חייזרים תבוניים, היה עלינו להתייחס אליהם כגויים, ולהסביר להם את אמיתות התורה בכדי שישמרו על שבע מצוות בני נח (לא לרצוח, לא לגזול, וכו'). היחס שלנו לחייזרים לא צריך להיות שונה מהיחס שלנו לאנשים זרים מקצה העולם. הרבה תרבויות אנושיות מהעולם יכולות להראות לנו "חייזריות" לא פחות - אנשים בעלי מראה שונה, שפה שונה ותרבויות מוזרות עד מאוד. גם לא היינו צריכים להאמין לכל מה שיצורים שכאלה מספרים (אם בני אדם מסוגלים לשקר, לטעות, לרמות ולהלחם, אז עלינו להניח שגם חייזרים תבוניים מסוגלים לשקר, לטעות, לרמות ולהלחם).

אך הפלא ופלא: התורה כבר מגלה לנו שיש יצורים תבוניים נוספים מלבד האדם:

וזה לא סוד. התורה וגם הקבלה מלמדים אותנו מזה מאות ואלפי שנים על כך שהבורא יצר עוד יצורים תבוניים מלבד האדם, הנקראים בשמות כמו מלאכים, שרפים, אופני הקודש, שדים, רוחות, מזיקין ועוד. חלק מיצורים אלה יכולים ללבוש צורות שונות, ויתכן שחלקם אפילו דומים לבני אדם ומשתמשים בטכנולוגיה במקום שבו הם חיים (אם זה במימד אחר או עולמות הקרובים לעולמנו). חז"ל מתארים למשל יצורים בשם "שדים" שחיים ומזדקנים ומתים כבני אדם. ההבדל בינינו לבין הבריות הרוחניות הללו, הוא שהיצורים הללו חסרי בחירה חופשית בין טוב לרע. האדם הוא נזר הבריאה דווקא מכיוון שיש לו את היכולת לבחור, הוא קיבל את התורה וביכולתו לשמור את התורה והמצוות. לכן גם אם היו מתגלים חייזרים תבוניים, היה עלינו לבחון בראש ובראשונה את יכולת הבחירה שלהם. רק אם הם היו מתגלים כבעלי בחירה חופשית, היינו מתייחסים אליהם כגויים.
מקור: הידברות

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום