פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הזוי: הסבתא המתה הופיעה בתמונה שצולמה בטיול שורשים

 
דבר לא הכין את רחל פרץ למפגש 'המוזר' והמחודש עם אמה המנוחה, שנפטרה לפני שמונה שנים: האם התגלתה ברקע אחת התמונות שצילמה רחל בטיול שורשים במרוקו, כשהיא לבושה בלבוש מסורתי מלפני כ-100 שנה
 
  • שירה כהן
  • |
  • שלישי ט' אייר התשע"ה
  • |
  • 10:00 28.04.15

  •  
 

זעזוע אחז השבוע את בית משפחת פרץ מאשדוד. הסיבה: דמותה של הסבתא המנוחה, הופיעה בתמונה שנלקחה לאחרונה, במסגרת טיול שורשים למרוקו. לטיול השורשים יצאו יעקב, אחותו הגדולה, בתו רחל ובנה הקטן יואל. באחד הסיורים בשווקיה הססגוניים של העיר בה שהו, החליטה רחל לצלם את בנה הקטן על רקע דוכן לממכר כפתנים (לבוש מרוקאי מסורתי). 

מאוחר יותר בערב, כשהתפנתה מכל עיסוקיה והחלה לראות את התמונות שצילמה במכשיר הסלולר שלה, הופתעה לראות כי באחת התמונות מופיעה דמות אישה שלא נכחה במקום בזמן שצילמה את התמונה. יצר הסקרנות גבר עליה, והיא החלה להגדיל את הרזולוציה של התמונה כדי לראות במה מדובר. 

לאט-לאט התבהרה תמונת המצב, ורחל הצליחה לזהות את הדמות המסתורית: הייתה זו אמה רחל - שנפטרה שמונה שנים קודם לכן. נוכח הגילוי המבהיל, נשימתה נעתקה והיא השליכה את מכשיר הטלפון בבהלה ורצה לספר לבני משפחתה את הגילוי המסעיר. 

 

התמונה המסעירה: יואל הקטן ומאחוריו, בין הבדים המסורתיים, סבתא רחל (צילום: משפחת פרץ)

התמונה המסעירה: יואל הקטן ומאחוריו, בין הבדים המסורתיים, סבתא רחל (צילום: משפחת פרץ)

 

רבנים על הסבתא ז"ל: 'הייתה צדיקה וזכתה להתגלות'

ככל שהתעמקו בני המשפחה בתמונה המוזרה כך חדרה לליבם יותר ויותר ההכרה, כי אכן מדובר בדמותה של הסבתא. לאחר ששכך ההלם הראשוני, החליטו בני המשפחה לבצע מספר בירורים מול בעל דוכן הכפתנים המוסלמי. הם ניגשו, הראו לו התמונה ושאלו האם הוא מכיר את האישה הזו שבתמונה, ויכול לזהות אותה. אך בעל הדוכן השיב בשלילה מוחלטת. 

אז הוחלט לנקוט בצעד הבא - פנייה לרבנים שיסבירו את פשר התמונה. "הרב דוד אבוחצירא מנהריה אמר לנו שלאמא יש נשמה גבוהה מאוד כמו נשמת הצדיקים, ולכן זכתה להתגלות גוף ונשמה בעולם הזה. הוא אמר שהיא צדיקה ולא זקוקה לשום תיקון בעולם הזה", אמר אלי, בנה של רחל ע"ה. 

מאז לקחו בני המשפחה על עצמם להפיץ את הסיפור לעילוי נשמת הסבתא, במטרה לחזק את הציבור באמונה, ושכולם יראו ויאמינו ש'יש בורא עולם ויש חיים אחרי המוות', לדברי פרץ. 

 

הסבתא ז"ל לפני מותה

הסבתא ז"ל לפני מותה

קרדיט: הידברות

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום