פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הרב עובדיה: "הבית היהודי - בית של גויים"

בדרשה השבועית הצהיר מרן : "אסור לקרוא להם דתיים, אסור לבחור בהם. מי שבוחר בהם כופר בתורה"

הרב עובדיה יוסף נגד נפתלי בנט: מנהיגה הרוחני של ש"ס תקף הערב (שבת) בחריפות את רשימת הבית היהודי. בדרשה השבועית שנשא בירושלים אמר הרב: "יש אנשים חושבים אותם שהם דתיים. קוראים אותם מפד"ל, ויש קוראים אותם 'הבית היהודי'. זה בית יהודי? זה בית יהודי של גויים. הם רוצים לעקור את התורה, לעשות נישואים אזרחיים, לעשות תחבורה ציבורית בשבת. איזה דתיים אלה? אסור לקרוא להם דתיים, אסור לבחור בהם. מי שבוחר בהם הוא כופר בתורה".  הכרויות לדתיים

גורמים בש"ס טוענים, כי דברי הרב עובדיה יוסף נאמרו על רקע דברי איילת שקד, המתמודדת מטעם הבית היהודי שהביעה תמיכה בנישואים אזרחיים של יהודים ושאינם יהודים במקרים מסוימים. בש"ס אומרים, כי יו"ר הבית היהודי לא שלל את דברי שקד.

שקד צוטטה השבוע כמי שאמרה בחוג בית בהשתתפות יוצאי חבר העמים: ”יש לי חברה שמתחתנת בהוואי, מפני שהיא יהודייה ובן זוגה לא. אביו יהודי, ואמו התגיירה בגיור רפורמי. אנחנו רוצים לאפשר נישואין אזרחיים גם למקרים כאלה. אבל נישואין אזרחיים באופן גורף אנחנו לא יכולים לאשר, מתוקף היותנו מפלגה דתית. אבל למי שלא יתחתן ברבנות - ניתן לו אפשרות להתחתן באופן אזרחי במקרים מסוימים“.

הבית היהודי: "אנו רוחשים כבוד לרב"

בתגובה לדברי מנהיגה הרוחני של ש"ס, נמסר הערב מהבית היהודי: "הרב עובדיה יוסף הוא מנהיג רוחני חשוב של ציבורים רבים בישראל, ואנו רוחשים לו כבוד והערכה. מטרת הבית היהודי היא להיות גשר בין חלקי החברה, ואנו נמשיך בכך. אם אנו מותקפים מכל המפלגות במקביל, כנראה אנחנו בדרך הנכונה".

עוד נאמר במקביל בין מקורבים כי אנשי ש"ס המקורבים לרב עובדיה יוסף מעבירים לו מידע שברצונם שידע ותו לא. אם היה יודע את האמת, היה מסלק אותם מביתו.

זו לא הפעם הראשונה שנשמעים כאלו דברים על מקורבי מרן.

הרב אמנון יצחק הוא הראשון לזעוק כי ביתו של מרן מלא באנשים בעלי אינטרסים שאינם כשרים.

בתחילה חשבו אנשי ש"ס להתעלם ממפלגתו של הרב אמנון יצחק, לאחר מכן יצאו נגדו בתקשורת בקללות וגידופים, המשיכו בכך שפנו לרב שטיינמן לחזור בו מהודעתו, וכעת הסיתו את כבוד מרן שר התורה נגדו. היום מודים גם בבית היהודי -  הדברים שמקבל מרן אל אוזניו אינם שלמים, אלא מכווני מטרה.

כעת המצב הוא שאמסלם הבית היהודי, רבנים ממפלגת אגודה, ומפלגתו של הרב אמנון יצחק יד אחת בהודעה בשער בת רבים: הרב עובדיה יוסף לא מכיר את התמונה בכללותה. מספרים לו מה שרוצים שיגיד.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום