פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

"מודה לקב"ה על הנס הגדול"
לפני כשבועיים פרץ מחבל חמוש לחדר משפחת הרב זמיר כהן במלון בנצרת, והתקיף את הרבנית בסכין. הוא לא עזב את המקום עד שביצע וידוא-הריגה. לראשונה מאז המקרה מספר על כך הרב, ובעיקר מודה לקב"ה על הנס הגדול
 
"אשתו של רב ידוע הותקפה בבית מלון", דיווחו במעורפל הכותרות לפני כשבועיים, ובמקביל התגלגלה השמועה בסמסים, בפייסבוק וברשת, על כך שמדובר ברבנית כהן, רעייתו של הרב זמיר כהן. כעת מדבר על כך הרב בגילוי לב, כשהמטרה המרכזית מבחינתו היא להודות לקב"ה ברוב עם.

 

"המחבל ראה לנגד עיניו אשה השוהה לבדה בחדר, ומיד חבט בה בפראות בסכין בראשה, בידיה ובפלג הגוף העליון", מספר הרב בראיון לאתר הידברות. "כשהתוצאה היא למעלה מעשרים חתכים, מלבד חבטות בקומקום חשמלי ובחפצים אחרים לוידוא הריגה ח"ו, ורק אז פתח במנוסה. בתחילה סברו הרופאים שנדרשים שני ניתוחים, אחד מהם מורכב עד כדי שהעבירוה לבית חולים אחר לצורך ביצוע הניתוח, אבל למרבה הנס לאחר יומיים התברר ב"ה שאין צורך בשום ניתוח והיא שוחררה לבית. אנו מודים לה על שהמחבל לא הצליח לבצע את זממו ועל ההחלמה המהירה, עד כדי שהיא ב"ה כבר מתעקשת להיות פעילה בסידור הבית, מלבד חתך עמוק ביד אחת שמקשה עליה לתפקד בו. אין ספק שזכויותיה הרבות בהקרבתה הגדולה למען עם ישראל במשך שנים, עמדו לה בימים קשים אלה.

 

הדיווח על התקיפה הגיע אל הרב ביום חמישי, י"ח אב, בזמן שהעביר את שיעורו השבועי בבית הכנסת ברמת אביב. לראשונה בחייו הוא עזב את המקום באמצע שיעור, ומיהר לבית החולים שאליו פונתה רעייתו. שבוע לאחר מכן, בשיעור הנוסף ברמת אביב, סיפר לקהל על סיבת עזיבתו.

 

"רציתי להודות לקב"ה על הנס הגדול שעשה איתנו", אמר הרב שבוע לאחר מכן, בשיעור ברמת אביב. "הודיעו לי שאשתי היתה בחדר במלון, ונכנס ערבי שתקף אותה עם סכין וחבט בה. בהתחלה אמרו שהיא צריכה שני ניתוחים, אבל ממש בדרך מעל הטבע הכל חלף ונתרפא. לכן אני רוצה להודות לה על הנס הגדול שהיה לנו במשפחה. כבר ביום ראשון היא השתחררה והגיעה הביתה, וכעת מתפקדת, חוץ מחתך ביד. צריכים להודות לה שיצאנו בזול מהעניין הזה.

 

"רציתי גם להתנצל על היציאה מכאן. אף פעם לא קרה דבר כזה שיצאתי באמצע הרצאה. זכות הציבור כאן עמדה לה שם. על פי הטבע, השוטרים עצמם אומרים שזה לא הגיוני – הוא עזב אותה רק כשהיה בטוח שהיא לא בחיים. אפשר להגדיר זאת כנס גמור, בהתחשב בכך שמדובר באדם שיצא מהבית עם סכין על דעת לרצוח".

 

השבוע התראיין הרב זמיר ל"המהדורה המרכזית" של רדיו קול ברמה, בהגשת אבי מימרן, וגם שם פתח בהודיה לקב"ה. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות כאן, ולהודות לה בפרהסיה על הנס הגדול שהיה שם", אמר הרב. "מחבל יצא מביתו עם סכין על דעת להרוג יהודי, חדר למלון, עבר במסדרון, ראה דלת שניתן לפתוח את הידית ולהיכנס פנימה, ומצא שם אישה שנמצאת לבד. מיד הוא התנפל עליה ותקף אותה בסכין. הוא עזב אותה רק כאשר היה ברור לו, חס ושלום, שהיא לא בחיים. ממש באכזריות נוראה.

 

"אבל בחסד השם היא בריאה, ואפשר להגדיר את זה כהכל בסדר. מדובר בחתכים חיצוניים. בתחילה היו סבורים שצריך ניתוח, אבל אחרי יומיים הכל הסתדר, והיום היא מתפקדת כמעט כרגיל, ואנחנו מודים לה".

 

כאשר מימרן העיר שהרב ומשפחתו שוהים שבתות רבות מחוץ לבית, במסגרת פעילויות הקירוב השונות, השיב הרב "האמת היא שאמרתי לרעייתי שאני חושב שריבוי הזכויות שיש לה במסירות הנפש למען עם ישראל, זו בעצם הזכות שעמדה לה במצב כזה מסוכן, כאשר נמצא אדם אחד חמוש בסכין ובכלים שונים, 
 
     
וחובט ומכה. ייאמר לשבחה שבמשך כל השנים היא תמיד תמכה וסייעה, ועד היום היא מסייעת ותומכת, אף על פי שזה ממש בגדר לכתך אחרי במדבר, בארץ לא זרועה. זה דבר שהוא באמת לא קל ולא פשוט. הזכויות האלה הן שעמדו לה, לדעתי".

 

"אם חשבנו שלסמינר טוב צריך מרצים טובים וקהל יהודי חם שבא לשמוע דברי תורה, עכשיו אני צריך להוסיף לרשימה כבר מאבטח", העיר מימרן. הרב זמיר סיכם את הראיון באומרו כי "יש לנו את המאבטח הגדול, אבינו שבשמיים, מלמעלה. אנחנו עושים את ההשתדלות שלנו, והשאר בידי שמיים".
 source - hidabroot
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום