פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

עדן הראל על ההתחזקות: "קדושת ה'? אני יכולה לבכות מזה"

 
במסגרת ערב שהתקיים השבוע ב'מרכז שמיים' בתל אביב - הצהירה עדן הראל באוזני 200 מאזינות כי היא, ובן זוגה עודד מנשה - ממשיכים ומתחזקים. איך הכל התחיל, ומה חושבת הראל על זוגיות וחיי משפחה? הכל בכתבה שלפניכם
 
  • שירה כהן
  • |
  • שלישי ט' אייר התשע"ה
  • |
  • 10:44 28.04.15

  •  
 

עכשיו זה כבר לא סוד: עדן הראל, שהתפרסמה על אקרני הטלוויזיה כבר בגיל 18 כשכיהנה כמנחה הישראלית הראשונה בערוץ האמריקני MTV - מתחזקת ביהדות באופן משמעותי.

צעדה הבוטח של עדן הראל אל קדמת הבמה ב'מרכז שמיים' בתל אביב, לא הסגיר כהוא זה את ההתרגשות שאחזה בה לדבר מול 200 נשים ולספר את הסיפור האישי שלה. אולם לפני שהתחילה בסיפורה, פנתה אל קהל צופיה ואמרה: "אחת זוכרת אותי מה-MTV, אחת אחרת זוכרת אותי אולי ממאסטר שף, אולי מהפוליטיקה שכמעט הייתי בה אך לא טעיתי. תנסו לשחרר את כל מה שיש לכם בתפישות בראש לגביי, ותראו אותי ככה, נקיה, כי אני באה הכי פתוח. ובעזרת השם אני אצליח להגיע אליכן כי זה...", בנקודה זו עוצרת הראל את שצף הדיבור ודמעות גדולות נקוות בעיניה. "אני יכולה לבכות מזה, כי זו קדושת ה'. זה חזק", הוסיפה. 

אמנם השמועות אודות התחזקותם הרוחנית של הראל ובן זוגה עודד מנשה, פשטו לפני מספר שנים, וגם כאן מצהירה הראל על ההתקדמות ואומרת "אנחנו בהחלט לקחנו על עצמנו מצוות, וכבר מזמן יצאנו מ'ארון הקודש'. אי אפשר להתחבא יותר".

 

עדן הראל בהרצאתה ב'מרכז שמיים', תל אביב

עדן הראל בהרצאתה ב'מרכז שמיים', תל אביב

 

מעניין לציין כי הפזילה לכיוון היהדות נעשתה אצל בני הזוג לפני שנים, ודווקא מהמקום הכי טבעי בעולם - כשהשניים חיפשו רב שיחתן אותם. "כמו 'רב נולד', תשבו ופשוט תראו למי אתם מתחברים", כך תיארה עדן את הסיטואציה בה נדרשו עודד והיא להחליט מי יהיה הרב שיעלה 'בגורל'.  "היום כשאני חושבת על זה, זה מזעזע. אבל אז זה היה מאוד מצחיק. הגיע הרב הראשון: 'אני עם שופרות', 'אני עם יונים עפות באוויר', 'אני יש לי ילדים ששרים איתי' - כל אחד והטריקים שלו".

אבל מה לעשות, להתחתן הלא רוצים ורב צריך למצוא - וכששמעו בני הזוג על הרב שיינברגר, החליטו לפגוש אותו בביתו. "מתיישבים - בית פשוט, צנוע. אני רק מהבית ככה, הרגשתי התרחבות הלב. ואז נכנס הרב, וזו הנקודה שבה השתנו לי החיים. בדיוק ברגע הזה שהרב נכנס. הסתכלתי עליו, והוא הסתכל עליי לשנייה ואז הוריד את העיניים. עכשיו, אתם צריכים להבין - זה רב זקן מאוד. הוא מכופף ככה, מהגיל. אבל עיניים - אש. בוערות. ואני אומרת 'יש פנס עליו, שמאיר'. לא הצלחנו לדבר. הרגשתי כאילו הוא רואה הכל, איזה פדיחות".

 

הראל במפגש פנים מול פנים עם קהל מעריצותיה

הראל במפגש פנים מול פנים עם קהל מעריצותיה

 

לאחר המפגש המרגש עם הרב הצדיק שכמובן, גם חיתן אותם, התחזקו בני הזוג ביתר שאת - כשרות, תפילין, שיעורי תורה ועוד ועוד. רק דבר אחד היה קשה לדידם: השבת. "תקופה ארוכה שמרנו רק את השישי. 'מה אתם? - שומרי שישי'", משחזרת הראל בשחוק, "זהו. אנחנו שומרים על השישי בקדושה מהממת. שבת? נגמר. טלוויזיה, וואיי, מה היינו עושים בלי הטלוויזיה?".

עד שבשבת אחת, החליטה הראל שלא עוד. "החלטתי לסחוב עוד קצת, ובבוקר לא נגעתי בחשמל. בכל זאת, הייתה פלטה. אמרתי 'יאללה, בוא נסחוב, נראה'. ובשקט-בשקט שמרתי את כל השבת. פתאום, בצאת השבת הוא אומר לי: 'פספסתי. את שמרת שבת בלעדיי? חוצפנית'. שבת אחרי הוא כבר שמר איתי, ומאז אנחנו שומרים שבת. ברוך ה' כבר איזה ארבע שנים עברו מאז". 

 

"כבר מזמן יצאנו מארון הקודש. ברור שאנחנו שומרים מצוות"

"כבר מזמן יצאנו מארון הקודש. ברור שאנחנו שומרים מצוות"

 

הכוכבת הצעירה שסירבה להצעתו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט להיכנס לפוליטיקה כי 'אני פשוט לא מתאימה. אני רגשית מדי'.

הראל מנצלת את הבמה ואת המעמד הייחודי (שבו השתתפו נשים מכל גווני הקשת, כולל חברותיה - רינת גבאי, לינור אברג'יל וגילת בנט...אשתו של נפתלי כמובן) ומספרת על הזוגיות כפי שהיא חיה אותה כיום, כאישה שומרת תורה ומצוות. "איפה היינו בלי טהרת המשפחה, ואיך אפשר בכלל זוגיות בלי טהרת המשפחה?", היא מסכמת בשאלה שאומרת הכל. 

קרדיט: הידברות

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום