תלונה במשטרה. ח"כ יואל רזבוזוב - תלונה במשטרה נגד רשת החינוך
תלונה במשטרה. ח"כ יואל רזבוזוב (צילום: פלאש 90)

ש"ס מסתבכת: בעקבות הדו"ח החמור של החשב הכללי באוצר על השחיתות ברשת 'מעיין החינוך התורני' של תנועת ש"ס, הדבר מתגלגל כעת לפתחה של המשטרה.

ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש עתיד', עלה על גל הרדיפה והודיע כי יגיש היום תלונה במשטרה נגד רשת החינוך של ש"ס בחשד להתנהלות בלתי חוקית.

ההודעה על הגשת התלונה במשטרה הגיעה שעה קלה לאחר חשיפת "כיכר השבת" בדבר הצעדים החריפים שהחליט שר החינוך שי פירון לנקוט נגד רשת החינוך.

בין היתר החליט פירון לפזר את האגף האחראי על החינוך החרדי המוכר שאינו רשמי במשרד החינוך ובמקומו להקים 'מחוז חינוך חרדי ציבורי'.

בנוסף, החליט פירון כי תקציבי המוסדות לא יועברו ישירות לרשת אלא רק דרך משרד החינוך שיעביר את התקציב פר-מוסד, כאשר לכל מוסד יוענק סמל מוטב נפרד. בכך לא תוכל הנהלת הרשת לחלק את התקציבים כראות עיניה אלא אך ורק לפי יעודם.


כמו כן, מתכונן משרד החינוך לפסול תקצוב למוסדות חינוך שלא ישלימו את תהליך הרישוי שלהם, וזאת בניגוד להעלמת העין שהייתה נהוגה בנושא עד היום.בנוסף, מתכוון פירון להאיץ את אישור הוספת חמישה עשר מפקחים חדשים לרשתות החינוך החרדיות, ובנוסף ידרוש משרד החינוך מעתה ואילך מרשת מעיין החינוך התורני דו"ח מפורט של הקצאת שעות למוסדות החינוך, דוחות על כוח האדם המועסק במטה רשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך של הרשת וכן דוחות על ביצועים של העובדים.

ח"כ רזבוזוב מתכוון להגיש את התלונה לאגף החקירות והמודיעין המטה הארצי של המשטרה בירושלים.

לדבריו, החליט להגיש את התלונה "בעקבות רצף פרסומים בתקשורת שחשפו את ההתנהלות הבלתי חוקית שהתרחשה בעמותת חינוך המעיין התורני".

"הממצאים שנחשפו בתקשורת מחייבים פתיחה בחקירה נגד עמותת חינוך המעיין התורני. לא ניתן לעבור בשתיקה אל מול השימוש הבלתי תקין בכספי הציבור אשר גרם לפגיעה בילדי ישראל ובחינוכם", הוסיף ח"כ רזבוזוב.
מקור: כיכר השבת