שמחה גדולה בחסידות ברסלב, נכד נולד לרבי נחמן מברסלב, בן לנכדה שניצלה.

תחילתו של הסיפור המרגש לפני כשנתיים אז חשף 'כיכר השבת' כי צעירה מ'טשקנט' שעמדה להתחתן עם גוי מקומי חולצה בנס לישראל.

הכל התחיל בתחילת שנת תש"ע. המשפיע הרב ישראל פינטו, חסיד ברסלב וראש מוסדות "מקור חכמה וחיים" תכנן לנסוע לבירת אוזבקיסטן - טשקנט, לביקור פרטי.

ידידו, הרב ישראל-נתן ברזל שפועל רבות עם צאצאיו של רבי נחמן ברחבי העולם, שמע על הנסיעה וביקש טובה דחופה.

"הוא אמר לי שיש לו מידע וודאי שבטשקנט מתגוררים צאצאים של רבי נחמן", סיפר הרב פינטו בראיון בלעדי ל"כיכר השבת". כרקע, הוא מבקש להדגיש בפנינו, רבי נחמן מזהיר בספריו הקדושים לשמור על צאצאיו.

"זמן קצר לאחר שהגעתי לטשקנט, נכנסתי לבית-הכנסת המקומי ושוחחתי עם מספר מתפללים. סיפרתי להם על מטרת ביקורי ואחד מהם אמר לי כי הוא מכיר את המשפחה המדוברת: משפחת ג´ריוגבסקי".


"בדרך לא דרך הצלחתי למצוא את בתה שעמדה להתחתן עם הגוי. ניהלתי איתה שיחת רקע ראשונה והבנתי שהמצב לא פשוט. סיכמנו שנדבר על כך בקרוב שוב". סיפר הרב פינטו.מצוייד בכתובת מדוייקת, מיהר הרב פינטו לדירה המדוברת. הוא נקש קלות על הדלת ואישה, בשנות החמישים לחייה, פתחה לו את הדלת. הוא ביקש להיכנס והתקבל בחמימות.

מסכת שכנועים

הרב פינטו עדכן את הרב ברזל בהתפתחויות המסעירות והשניים החלו לפעול בנושא במרץ. במשך חצי שנה, הם הפעילו לחץ על הצעירה שתעזוב את הגוי. בצעד הגון ואנושי, הם גם סידרו לצעיר הגוי עבודה במשרד יוקרתי במוסקבה, כדי שיעזוב את הצעירה. בסופו של דבר הם נפרדו.

"אחרי שהם נפרדו, ביררנו אצלה אם היא רוצה לעלות לארץ-ישראל. בהתחלה היא התנגדה. זה לא היה פשוט, אבל היא לאט לאט התחילה להבין מה זה דת ומסורת ואת הייחוס שלה לצדיק. לבסוף היא שוכנעה ולפני זמן מה הועלתה ארצה", שיחזר הרב פינטו בהתרגשות.

החתונה

לפני כשנה חגגו המשפיע הרב ישראל פינטו והרב ישראל נתן ברזל כשהכניסו את נכדתו של רבי נחמן תחת חופה וקידושין.

מאות מחסידי ברסלב הגיעו אמש לחתונתה המרגשת בירושלים.

הלידה

אתמול (חמישי) ילדה הצאצאית את בנה הבכור, ובשבוע הבא צפוי להתקיים שמחת הברית לרך הנולד שככל הנראה יקרא בשם סב סבו הגדול 'נחמן'.