פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

כומר צרפתי סיים מחקר מעמיק הקובע: מספר הנספים היהודים בשואה גדול מכפי שמשערים
במחקר מקיף שהכנתו נמשכה חמש שנים קובע חוקר צרפתי כי מספר היהודים שנספו בשואה גדול יותר מכפי שסברו עד כה.

החוקר, פטריק דסבויס, כותב בספר שפרסם לאחרונה כי מבדיקות שערך עולה כי מספר היהודים שנרצחו על ידי חולית הרצח הנודדות של הצבא הגרמני הוא גדול יותר מכפי שסברו עד כה. לדבריו, עד היום הסתמכו חוקרי השואה על אומדנים בלבד שכן פעילותם של חוליית הרצח הגרמניות נעשתה בצורה חשאית והרישומים על מספר היהודים שהם רצחו בכל מקום לא היו מדויקים. לאחר נפילת מסך הברזל ניתן היה לבדוק את הדברים בשטח ובשנים האחרונות מעביר דסבויס את רוב זמנו ביחד עם צוות מחקר קטן החורשים את אזוריה הנידחים ביותר של אוקראינה תוך שהם חושפים ומתעדים קברי אחים יהודים שלא היו ידועים עד כה.

דסבויס טוען כי “כמעט כל כפר באוקראינה הוא זירת רצח”, ומנין היהודים שנטבחו במקומות הללו מגדיל במידה ניכרת את מספרם של היהודים שנרצחו בשואה. מעשי הטבח התבצעו על ידי גורמים שונים – חיילי הצבא הגרמני הסדיר, חיילי ס”ס, ולעיתים כפריים אוקראינים שקמו על שכניהם היהודים ורצחום נפש.

המעניין הוא שדסבויס עצמו אינו יהודי אלא… כומר נוצרי. הוא חש דחף נפשי בלתי מוסבר לגמוע אלפי קילומטרים בחיפוש אחר קברים יהודיים נשכחים מתקופת השואה. “זה דחף דחף שלא נותן לי מנוח”, הוא אומר. “השואה היא לא רק עניינם של היהודים. בתור גוי אני חש שזהו המעט שאני יכול לעשות כדי לתרום את חלקי בתיקון הפשע הזה”.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום