פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

קופת השרצים של הרב יצחק יוסף
אם נדמה היה לכם שבבחירות לתפקיד הרב הראשי לישראל נחצו כל הקווים האדומים תחשבו שוב. "צבוע", "שקרן", "חולה נפש" ו"רע מעללים" הם חלק מהכינויים שהצמיד הרב יצחק יוסף, לרב שלמה עמאר ולרבנים המתמודדים על תפקיד הראשון לציון, ובעיקר לרב ציון בוארון – כך על-פי עדות של אדם שהיה בשיעור ונבדק בפוליגרף  הרב יוסף: "להד"ם"
 
הרב בוארון. "רע מעללים" [פלאש 90]

הרב עמאר. "צבוע ושקרן" [פלאש 90]

הרב אליהו. "רוקד עם בחורות" [אלנתן גוטווירט]

איתמר לוין
ראשי הערים המואשמים ישתתפו בבחירת הרבנים

פוליגרף: דבדה דובר אמת
 
כדי להוכיח את אמיתות דבריו, הסכים דבדה להיבדק במכונת אמת. בתום בדיקה של המומחה יוחאי קטרון, החבר באיגוד הפוליגרף הישראלי והאמריקני, נמסרה התוצאה הבאה: "בתום הבדיקה,לא מאובחנות תגובות פיזיולוגיות המעידות על אמירת שקר. בהסתמך על ממצא הבדיקה וניסיוני המקצועי, אני סבור שהנבדק דובר אמת". שאלות הבדיקה נמצאות במסמכים המצורפים לעיל.

 

  בדיקת פוליגרף למר יוחנן בן יעיש דבדה / חוות דעת מומחה  
 
 
 
> פוליגרף: דבדה דובר אמת
 
> תגובות
 
 
מדי שבוע, לאחר סעודת שבת, מקיים הרב יצחק יוסף, אחד המועמדים לתפקיד הרב הראשי הספרדי שיעור הלכה. השיעור בביתו של הרב יוסף בשכונת סנהדריה המורחבת בירושלים, המתחיל בשעה עשר בלילה ונמשך בדרך כלל עד השעות הקטנות של הלילה עוסק בהלכה, אך מתובל בלא מעט מהפוליטיקה של שס וסיפורים מחצרו של אביו, הרב עובדיה יוסף. השיעור נערך בחוג מצומצם של כעשרה משתתפים, כולם חסידיו של הרב יוסף.

בשבת האחרונה הגיע לשיעור אדם שאינו מן המניין הקבוע, שאף העז להוציא את הדברים החוצה. מאחר שהדברים היו בשבת איש לא הקליט את הנאמר. אולם הדברים, אם אכן נאמרו, הם חמורים ביותר וחושפים פן שאולי לא היה מוכר לציבור מהתנהלותו של מי שעתיד אולי לתפוס את כסאו של הראשון לציון הבא.

המשתתף, יוחנן דבדה, חשף את תוכן השיעור ו-News1 מביא אותם כאן לראשונה. יצוין מראש כי הרב יצחק יוסף מכחיש מכל וכל את הדברים, שבמסגרתם הוא מצוטט כמי שמשתלח רבנים, ובהם שני הרבנים המתמודדים ציון בוארון ושלמה אליהו, והרב הראשי הנוכחי שלמה עמאר, שהקצף עליו יצא בעקבות תמיכתו (לדעת הרב יצחק יוסף) ברב בוארון.

על הרב שלמה עמאר:

"מי בכלל הכיר אותו? כולה היה דיין בפתח תקוה. מי גידל אותו ומי רומם אותו? רק מרן. הוא כופר בטובתו של אבא. תורתו מהשפה ולחוץ. ביום שישי הוא הלך לרב ביטון [הרב שמעון ביטון, רבה של בית שמש, ע.י.] וביקש ממנו שיתמוך בבוארון נגד מה שמרן רוצה. מרן רוצה אותי!"

פעם בשבוע מוסר הרב עמאר שיעור טלפוני המגיע לספרד, והרב יצחק יוסף סיפר לכאורה על מה שראה. "הייתי אצלו ונתן לי למסור שיעור במקומו. בסוף הוא עושה קבלת עול מלכות שמיים" (בנקודה זו החל הרב יוסף לחקות את הרב עמאר בצורה קיצונית ואמר בקול רם: "אבינו מלכנו, קרע רוע גזר דיננו!! על מי אתה עובד, צבוע? רק ביום שישי הלכת לרב ביטון! שקרן!"

בשיעור עצמו, עם זאת, ציין הרב יוסף כי אביו אמר לו שבענייני אבן-העזר וחושן-משפט, חלקים בשולחן ערוך בענייני דיני אישות ודיינות בהם אינו בקיא, עליו לגשת להתייעץ עם הרב עמאר.


על הרב שמואל אליהו:

"יש וידאו שלו רוקד עם בחורות"

על הרב מרדכי אליהו, אביו המנוח של הרב שמואל אליהו:

"פעם באו אליו עם סידור לקבל הסכמה. אז הוא שאל את מי שנתן לו: ממי עוד אתה לוקח הסכמה? והוא השיב: מהרב עובדיה. אז הוא ענה לו: תיזהר ממנו, הוא יטַמא לך את הסידור!" [מדובר בסיפור שקרי, ע.י.]

אולם עיקר החיצים כוונו כלפי הרב ציון בוארון:

"ביום שאבחר, לא אשב כדיין עם ציון בוארון. אסור שהשונא שלי יישב איתי בדין. זו הלכה בשולחן ערוך".

"יש לו מידות רעות. חולה נפש. פעם בחנתי תלמיד ב(ישיבת) 'כסא רחמים' והוא אמר לי: 'זו טעות גמורה, ולא לפי השולחן ערוך'. הוא בייש אותי!"

"הוא לא יצוגי. בוארון שונא אותי. אחי הרב דוד סיפר לי שבוארון הלך לגוף הבוחר ואומר להם שאני חולה נפש. הוא מסוכן לציבור. הבנים שלו סובלים ממנו. המוות של הבן שלו [בנסיבות טראגיות, ע.י.], זה בגללו מסתמא (מן הסתם), כי הוא אב קשה. רע מעללים. תורתו מהשפה ולחוץ. סיטרא אחרא". 

התייחסות נוספת על-פי אותו עד, הייתה גם למידת הסיכויים. "אין סיכויים שיבחרו בבוארון. בי תומך הרב שטיינמן [מגדולי הרבנים האשכנזים, ע.י.]. עד מתי המרוקאים השתלטו וישתלטו עלינו. לא מספיק עמאר?". בנקודה זו תיקן אותו דבדה ואמר שהרב בוארון הוא בכלל טריפוליטאי. דבדה סיפר כי הרב יצחק יוסף קלט שהוא מתעמת איתו ומוחה על הזלזול בכבודם של הרבנים והורה להוציא אותו החוצה. לדבריו, פנה לתלמידים ואמר להם: "תעיפו אותו מהבית. תראו מה עשיתם. הבאתם לי משת"פ שילך יגיד את הכל לבוארון". אחר כך, העיד, פנה אליו ואמר: "אם תעביר מילה – תמות השנה!".

לאחר מכן, סיפר דבדה, הבין הרב יוסף את גודל טעותו ושלח אליו שליח לישיבת מיר שיקרא לו. הוא אמר כי היה עצבני ומתחרט על דבריו, וביקש ממנו לתווך ביניהם לרב עמאר כדי שהרב בוארון יסיר את מועמדותו ובתמורה יסדר לרב עמאר להיות הרב הראשי לירושלים ולרב בוארון להיות נשיא בית הדין הגדול. לדבריו, "זה מה שישמח את אבא" [את הרב עובדיה יוסף].

 

תגובות
 

 

  • יוחנן דבדה אמר ל-News1: "אני הסכמתי להיבדק בפוליגרף. אם הרב יצחק יוסף טוען שמה שהוא אומר אמת – יתכבד וייבדק גם הוא בפוליגרף".
 
  • הרב יצחק יוסף אינו משתמש רשמית בדוברים. דובר שס יעקב בצלאל מסר בשמו: "להד"ם".
 
  • מלשכת הרב הראשי שלמה עמאר נמסר: "אין תגובה".
 
  • ממטה הרב שמואל אליהו נמסר: "הדברים אינם ראויים לתגובה. לא מתקבל על הדעת שהדברים המצוטטים ככל נאמרו. למרות הפיתוי הגדול של כלי התקשורת , אנו מבקשים לשמור על נאותות ועל רמה גבוהה של דיון. גם בימים האחרונים של קמפיין הבחירות ההתפלשות בבוץ מיותרת. הרב שמואל דבק בעמדתו במאור פנים להמשיך ולאחד בין כל הזרמים כרב ראשי לישראל ולרפא את הפצעים שנגרמים מימי הבחירות".
 
  • ממטה הבחירות של הרב ציון בוארון נמסר: "בי"ז באב עתידים חברי הגוף הבוחר לבחור ברבנים ראשיים שיקדמו את קירוב הלבבות ואחדות ישראל. הרב בוארון תפילה שהבחירות יתנהלו בדרכי נועם על-פי דרכה של תורה ויש להצר על אמירות שגורמות לחילול שם שמיים".

מקור: NEWS1

 
תאריך:  18/07/2013   |   עודכן:  19/07/2013
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום