פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

כתוב בתורה שאנשים אגואיסטים מקבלים עונש שהם מושלכים למקום שבו לא ניתן לראות אותם והם לא רואים אף אחד והם לא יכולים לזוז ולא יכולים לדבר - עונש מידה כנגד מידה...

אתה היית מרוחק מבני אדם ולא נתת להם כלום והיית אגואיסט? אז תקבל בדיוק מה שמגיע לך....


האם ייתכן שהמקרה הזה הוא העונש שהתכוונה התורה?

קיראו את הכתבה

סיוט בלתי נתפס: היה ער במשך 12 שנים בלי יכולת לזוז או לדבר

מרטין שקע לקומה בגיל 12 והתעורר ממנה בגיל 14 - רק שאף אחד לא ידע על כך. הוא המשיך לחשוב כמו אדם רגיל בתוך גופו המשותק, עד שהצליח לחזור לתפקוד מלא בגיל 26. "יום אחד אמי באה לטפל בי ואמרה לי שהיא מקווה שאמות. העולם הרגיש מאוד מרוחק באותו רגע"

היקס | פורסם 14/01/15 17:24:21
לכוד בקומה
לכוד בקומה
 צילום : mirror.co.uk

נסו לדמיין מצב בו הייתם ערים ומודעים לסביבה שלכם, אך לא הייתה לכם שום יכולת להגיב או לזוז. כך היה המצב של מרטיס פיסטוריוס, "נער הרפאים", שהתעורר מקומה רק כדי לגלות כי הוא לא מסוגל לעשות דבר בנידון. הצעיר מדרום אפריקה שקע לתוך תרדמת בגיל 12. כשנתיים לאחר מכן התעורר, ולחרדתו גילה כי אמנם מוחו מתפקד, אך גופו עודנו משותק לחלוטין.

פיסטוריוס אובחן עם דלקת קרום המוח בסוף שנות ה-80 ונותר ללא יכולת לזוז, לדבר או אפילו ליצור קשר עין. הוריו, רודני וג'ואן פיסטוריוס, טיפלו בו מסביב לשעון ומכף רגל ועד ראש. נאמר להם כי הוא לא יחזיק מעמד עוד זמן רב.

 

מגיל 14 - מרטין, כיום בן 39, היה ער. "הייתי שם, לא ממש מההתחלה, אבל לאחר כשנתיים של מצב וגטטיבי התחלתי להתעורר. הייתי מודע להכול, בדיוק כמו כל אדם נורמלי. כולם היו כל כך רגילים לכך שלא הייתי שם, עד כי הם לא שמו לב כשהתחלתי להיות נוכח שוב". מרטין מספר כי כל מה שהוא יכל לעשות היה לחשוב - והמחשבות שלו הפכו יותר ויותר אפלות ככל שחלף הזמן. "המציאות הקשה פגעה בי - אני הולך לבלות את שארית חיי ככה, לבד לגמרי".

המוח של מרטין החל לתפקד באופן מלא בגיל 26 וגופו אחריו. היום הוא נשוי, זז בעזרת כיסא גלגלים ומצליח לדבר, והמקרה שלו זוכה לפרסום חדש בעקבות תכנית רדיו חדשה בשם Invisibilia.

בתכנית הוא חושף כיצד יום אחד אימו הגיעה לטפל בו, ואז הוא שמע אותה אומרת משפט שאף בן לא צריך לשמוע: "אני מקווה שתמות". "העולם הרגיש מקום מאוד מרוחק באותו רגע", הוא חושף. אמו שהתראיינה לתכנית, סיפרה שהיא פשוט חיפשה הקלה. "זה נורא כשאני חושבת על זה עכשיו", אמרה בכאב.

עוד סיפר, שהציבו אותו מול הטלוויזיה ובמשך שנים הוא ראה את תכנית הילדים על בארני הדינוזאור. "אין לכם מושג כמה שנאתי את הדינוזאור הזה", אמר.

באיזשהו שלב פיסטוריוס החליט להפסיק לחשוב. "אתה פשוט קיים. זה מקום מאוד חשוך למצוא את עצמך בו, כי במובן מסוים, אתה מאפשר לעצמך להיעלם".  

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום