פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

סקר: מרבית הערבים בישראל תומכים באינתיפאדה ונשק גריעיני לאיראן

 

מרביתם של הערבים אזרחי מדינת ישראל תומכים בפתיחתה של אינתיפאדה חדשה נגד יהודים ביו"ש, מאיימים באינתיפאדה בתחומי ה"קו הירוק" ומעודדים את פיתוח הנשק הגרעיני באיראן. כך עולה מסקר העוסק ביחסי יהודים-ערבים בישראל.

 

ריסוס הכתובות באבו גוש, כמו גם פרשית הסופרלנד, הציפו שוב את הקולות מצד אנשי הממסד לשמירה על ה"דו-קיום" העדין בין יהודים לערבים במדינת ישראל. אולם בעוד ערביי ישראל ממשיכים לדרוש שוויון, אוטונומיה והכרה כמיעוט ערבי לאומי, הדבר אינו מונע מהם להמשיך ולעודד טרור כנגד יהודים והם אף אינם מסתירים את רצונם לפתוח באינתיפאדה חדשה.

היום פורסם סקר שערך פרופסור סמי סמוחה מאוניברסיטת חיפה בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה, ועסק בנושא 'יחסי יהודים-ערבים בישראל'. על פי נתוני הסקר, 58% מהערבים בעלי תעודות הזהות הכחולות בישראל מצדדים בפתיחת אינתיפאדה שלישית על ידי הערבים ביהודה, שומרון ורצועת עזה, זאת במידה ו"התהליך המדיני" לא יתקדם. 

שיעור דומה של ערבים "ישראלים" תומכים גם בפתיחת אינתיפאדה משלהם באם מצבם לא ישתנה באופן ניכר. בנוסף סוברים 63 אחוזים כי איראן צריכה להמשיך בפיתוח הנשק הגרעיני שלה.

תוצאות הסקר מעלות, כי כ-54% מהערבים אזרחי ישראל מעדיפים לחיות במדינת ישראל מאשר בכל מדינה אחרת. מתוכם 70% לא מכירים בזכותה של המדינה לשמור על רוב יהודי. לעומתם, 78% מאזרחיה היהודים של המדינה, סבורים שרוב יהודי נצרך להחלטות על אופי המדינה וגבולותיה.

נתון מעניין נוסף שעלה בסקר נוגע דווקא לזהות היהודית, כש 64.5% מהיהודים במדינה יבחרו באופייה היהודי של המדינה במקרה של סתירה עם אופייה הדמוקרטי. עם זאת מדובר בירידה לעומת סקר דומה שנערך לפני כעשור אז היו 69.7% מכלל היהודים במדינה שהודיעו כי יבחרו באפיה היהודי.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום