פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

ארצות הברית בקריסה! סוף העולם מגיע אבל יש פתרון


ארה"ב חייבת 17 טריליון דולר. כן כן קראתם נכון...17 טריליון...
ממשל ארצות הברית קרס. הרפובליקנים לא נתנו לאובמה אשראי. 
יש לי פתרון לממשל ארצות הברית, לכלכלה העולמית ולעתידו של כדור הארץ

נפט – חשבתם פעם איך נוצר נפט?
אז ככה: לפני כתשעים מיליון שנים – כדור הארץ התחמם ונבקעה האדמה. (זה לא סותר את התורה אגב)
הבקעים גרמו למים שנכנסו אל תוך בטן האדמה – אצות שהיו במים התחממו וגרמו לזיהום המים. האצות המתות שקעו אל תחתית בטן האדמה. תגובה כימית של החום ואצות מתות הפכו את החומר האורגני לדלק מאובני פחמימני או במילים אחרות: נפט וגז טבעי. 
תהליך דומה קרה עם הפחם.
עכשיו תשמעו עובדה: לקח לעולם 5 מיליון שנים כדי לייצר נפט וגז טבעי שאנחנו מבזבזים כולנו בשנה אחת.
אז אנחנו לוקחים את החשמל / דלק מכוניות וכו' כמובן מאליו אבל זה לא ממש.
בכל אופן לעניינינו, החל משנת 1860 מצאו הגיאולוגים למעלה מ2 טריליון חביות נפט – תנחשו בכמה השתמשנו עד היום...? בחצי מהכמות.
ואל תשכחו שהיום אנחנו משתמשים פי אלפי אלפים ביותר משאבים ככל שעובר הזמן. 
בארצות הברית נמצאו כמויות אדירות של נפט והיא הפכה למעצמה כלכלית בזכות ייצוא הנפט שלה עד שנת 1970. בשנת 1970 החלה התדרדרות בגילוי וייצור הנפט בארצות הברית וזו החלה בייבוא, מה שגרם למשבר הכלכלי בארצות הברית בשנת 197.
העולם נהיה מפונק – הכל מיוצר על ידי נפט: שקיות / מארזים / פלסטיק – הכל סביבנו זה נפט אחד גדול, כך שהיום כדי לקבל נפט – אנחנו מבזבזים פי שלוש יותר מאשר מה שאנחנו צורכים כי כל העטיפות והנסיעות להסיע דברים ממקום למקום ולעטוף אותם יפה צורכים יותר נפט ממה שבאמת האדם זקוק לו וצורך באמת. כך שאנחנו מבזבזים כמויות אדירות של נפט לחינם. 
אספלט של כבישים, גגות של בתים – הכל מיוצר מנפט וכאשר הנפט יפסיק להימצא בטבע ויעמוד לפני קיצו – עלות הדלקת מזגן יעלה בערך 500 שקלים לשעה ולגור בעיר יהיה בלתי אפשרי.
לגור במושבים? איך תגיעו ממקום למקום אם להתניע את הרכב יעלה 50 שקל וכל קילומטר יעלה 120 שקל?
הידעתם? 96% מהנפט בעולם הולך על דלק...בסה"כ מ4% הנותרים מייצרים חשמל ושאר עניינים...
פחם יש באמת בשפע בעולם וממנו מייצרים כמחצית מכמות צריכת החשמל העולמית, אבל מדענים סוברים שעד שנת 2040 הפחם יגיע לקיצו בעולם.
אז מה האנרגיה החלופית?
יש מספר פתרונות:
1. זרימת האויר
2. זרימת גלי המים
3. עץ
4. שמש
הבעיה עם האויר הוא שהוא מייצר מעט חשמל לאזור המגורים הקטן שלו – עם זה אי אפשר לתקן את העולם
הבעיה עם האנרגיה המופקת ממים היא שהגלים אינם שווים בכל המקומות בעולם ואי אפשר להישען על זה, יתר על כן המלח במים גורם לקורוזיה בטורבינות של המערכות.
הבעיה עם העץ הוא שהוא צומח לאט ובני האדם צורכים המון וגם צפיפות האנרגיה שלו נמוכה יחסית. חוץ מזה שאם נשתמש בו תהיה לנו בעיה של פוטוסינתזה. 
תצחקו אבל יש פתרון מעניין שזה הפיכת תירס לאתנול (סוג של אנרגיה המייצרת בין היתר חשמל) – הבעיה היא ששטח תירס הוא גדול מאוד ועל מנת לסדר את העולם צריך פי שלוש שימוש בשטחים וגם אז זה יעזור לייצר רק 10% מכמות החשמל שאנו צורכים היום.
ייצור חשמל על ידי שמש הוא באמת פתרון טוב, אבל הבעיה היא בלילה...ואם נניח נעביר אנרגיה ממקום מואר למקום חשוך – הכח שנצטרך להשתמש כדי להעביר מחצי כדור הארץ לחצי השני הוא אדיר ועדיין העולם לא ערוך להשתמש בחשמל באופן יציב, קל וחומר שלא לעביר אותו מנקודה אחת בכדור הארץ לנקודה השניה. 
אבל לפני שניגע פתרון – עלינו להבין את הבעיה:
הבעיה היא שבני האדם לא באמת משנים את דרכם ואת דרך זלילת האנרגיה – וככל שהאוכלוסיה גדלה וגדלה וגדלה – היא גדלה בקצב של פי שתיים, כלומר: שתיים כפול שתיים זה ארבע אבל ארבע כפול שתיים זה כבר שמונה אחר כך שש עשרה וכן הלאה וכן הלאה למספרים מאוד מאוד גדולים. 
תוך 40 שנים כמות בני האדם בעולם אמורים להיות בערך 12 מיליארד. 
אתם קולטים? 
12 מיליארד בני אדם שצורכים כמות אדירה של משאבי הטבע...
והבעיה שלנו רק מתחילה באנרגיה זמינה לדלק ומזגן – מדובר על כמויות של אוכל אדירות, התרחבות שטחי התיישבות הגורמים להכחדתם של חיות בהמות ועופות ועוד...
בני האדם נמצאים כרגע בשימוש תמידי של כ40% מייצור העולם של פוטוסינתזה (אויר/פחמן דו חמצני)...כך שאולי בעוד 40 שנה נוכל להמשיך לנשום – אבל כאשר נגיע ל100% (בסביבות עוד 65-70 שנים מהיום) מצריכת הפחמן הדו חמצני שמייצרים העצים – לא יהיה אויר לנשימה...
המצב רק הולך ומחמיר כשכורתים עצים.
בקיצור, אם לא נמצא דרכים חלופיות של אנרגיה – העולם יגווע ואנחנו איתו. 
ואני יודע מה עובר לכם עכשיו בראש-יש פתרונות, כגון: 
1. חסכון 
2. טכנולוגיה 
3. צמיחה חכמה 
4. מיחזור 
5. מכוניות חשמליות והיברדיות.
אבל לא כל זה בהכרח נכון – 
בעניין חסכון - באופן פרדוקסלי – אם נחליט שאנחנו חוסכים בשימוש של נפט – מחיר הנפט ירד משמעותית וקבוצה גדולה של אנשים יצרכו יותר נפט מה שעלול לגרום לצריכה מוגברת של נפט ולא להיפך. (נשמע מטומטם אבל תחשבו על זה..)
טכנולוגיה אמרתם? טכנולוגיה יכולה להוריד את כמות הצריכה אבל לא לבטל אותה – אז במקום שהעולם יגווע תוך פחות ממאה שנים הוא יגווע תוך שלוש מאות...עדיין לא הצלנו את העולם, חוץ מזה שייצור טכנולוגיה כגון לייזר / דיסקים / מנועים של מכוניות היברדיות / נורות חשמל חסכוניות / סיבים אופטיים ומסכים שטוחים מייצרים מחומרים שהם מאוד נדירים באדמה. הם ייגמרו ומה אז? נחזור לייצר אנרגיה מנפט ופחם?
אותה הבעיה בדיוק יש בצמיחה חכמה בסעיף 3
אתם חושבים שמיחזור יציל את העולם? תחשבו שוב...לא רק שלא ניתן למחזר את כל החומרים, אלא גם מיחזור גורף הרבה אנרגיה... אז מה הועילו חכמים בתקנתם? יתר על כן, כאשר ממחזרים בקבוק הוא לא באמת הופך להיות בקבוק חדש – אלא הוא הופך להיות שליש בקבוק – שני שליש עדיין צריכים לייצר מנפט... כך שלא הצלנו את העולם עדיין...
מכוניות היברידיות וחשמליות הן באמת פתרון טוב, אבל לא מושלם – ייצור מכונית עולה הרבה נפט – וחוץ מזה הן נוסעות גם על חשמל – מה שמיוצר בין השאר מנפט בינתיים. 
הידעתם? צמיג אחד של גלגל מכונית הוא 7 גלוני נפט...
יש בעולם כ800 מיליון מכוניות בעולם (תכפילו בארבעה גלגלים ותבינו)
דרך אגב, בעוד כ40 שנים יהיו על הכביש כ2 מיליארד רכבים מכרסמי פחמן דו חמצני וזוללי נפט...
מה שקורה היום בארצות הברית הוא דוגמה להמחשה מה שעלול לקרות לעולם בעוד עשרות שנים.
המשאבים ייאזלו ואין רפובליקנים להישען עליהם, והעולם כמו ממשל ארצות הברית יקרוס. 
אתם דואגים לממשל ארצות הברית? אני לא!
הם ימשיכו לקחת הלוואות ולהגדיל את תקרת האשראי שלהם...בסוף הם יגוועו וימותו. 
ממשל ארצות הברית התרגלה לחיות ממה שאין לה וכך גם אנחנו עושים עם העולם כולו. 
אבל יש לי פתרון לעולם כולו (אבל אני פאסימי לגביי יישומו וסביר להניח שאפילו לא יעבור הלאה):
תגדלו את האוכל של עצמכם ותלמדו לשמר אותו, תייצרו חשמל לעצמכם בעצמכם באמצעות תחנות רוח פרטיות או מהשמש, תרכבו על אופניים ותתרגלו ללכת, צאו מחובות, השתדלו להימנע מבנקים, במקום לקנות ברשתות הגדולות – תקנו במכולת השכונתית.
אז נכון זה פחות נח, אבל לפחות בשיטה הזו – יהיו לנו נכדים חיים...

בתורה כתוב שיבואו ימים ויוציא הקב"ה חמה מנרתיקה וגם כתוב שסוף העולם יגיע עד סוף האלף השישי (אנחנו ממש בסביבות 200 שנה לפני הסוף)
כך שהכל מוביל לאותן מסקנות - אבל זה לא חייב להיות ככה:
נבואה רעה לא חייבת להגשים את עצמה! אפשר להציל את העולם בדרך הפשט. 
ומי שרוצה להציל את נפשו גם כשסוף העולם יגיע - שיחזור בתשובה - זה תמיד הפתרון לכל
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום