פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 


חרדי מצפת תובע את אגד: מאות מתושבי צפת המתינו שעות רבות לשווא במוצאי החג בתחנת אגד בירושלים
 
עדויות על מחזות קשים של זקנים ותינוקות בידי הוריהם מותשים וממתינים לשווא בתחנת המוצא בירושלים עקב העדפתן של מאות בנות סמינר משכונת כנען בצפת באוטובוסים היוצאים צפונה.  הכרויות לדתיים

מאת: יצחק זאב

השערוריות מבית אגד גוברות ושוברות שיאים בעיקר בכל הקשור לקווי אגד הבינעירוניים מצפת למרכז.
בקרב תושבי העיר ואף בין רבים מהנופשים הקבועים, קיימת תרעומת רבה כלפי איכות השירות בקווי אגד השייכים לצפת.לטענתם קיים בהנהלת אגד יחס מזלזל בכל הנוגע לאיכות השירות של הקווים הבינעירוניים מהעיר, וכתוצאה מכך לבירת הגליל אין שום קו ישיר אמיתי למרכז הארץ. וכך, הזמן הממוצע להגעת אוטובוס מצפת למרכז הוא למעלה משלוש וחצי שעות למרות שברכב פרטי הזמן הממוצע הוא כשעתיים ורבע. לטענת תושבים בעיר, בהנהלת אגד מודעים לעובדה שהצפתיים לא יודעים לעשות כאב ראש למי שמשחק בשירות כלפיהם ולכן הם מנצלים זאת לעשות ככל העולה על רוחם.
אך למרות כל זאת, גם בדבר הכי אלמנטרי כהצבת רזרבות של אוטובוסים באירועים צפויים וידועים בעומס נוסעים, בכדי שיתנו מענה ופתרון מהיר למצוקתם של נוסעים רבים מהעיר שנאלצים כמעט בכל מועדי השנה לנסוע באוטובוסים של אגד עמוסי נוסעים, אגד כושלת שוב ושוב, מתוך מודעות לכך שאין מי מתושבי העיר או מקברניטיה שידרוש בנחרצות להפסיק עוולה זו.
ומתוך מציאות כזו, לא פלא שההתנהלות המוסרית מידרדרת עד כדי העדפת שירות לבנות סמינר על פני תינוקות שזה אך נולדו, וכן זקנים וישישים, בני העיר, או סתם מבקרים ונופשים.
הרב א' מתושבי צפת אומר לכתבנו: "לדעתי, התלונה צריכה להיות מופנית לא רק כלפי הנהלת אגד אלא גם להנהלת הסמינר שבשכונת כנען בצפת.
כבר בחנוכה התרעתי על חוסר ההגינות בשליחת מאות בנות הסמינר לנסיעה בקו אגד מצפת לירושלים, ובכך, כבר בתחילת מסלול הקו, מסתיימת אפשרות הישיבה לשאר תושבי העיר. מאידך, אם הנהלת הסמינר תודיע על כך מראש לסדרני אגד, ההיגיון מחייב שהם יציבו מספר אוטובוסים נוספים. לצערי עשרות תושבים סבלו כתוצאה מחוסר הגינות זו מצד הסמינר."

 
חבר מועצת עיריית צפת ר' אייזיק ליפשיץ, הפועל רבות בנושא התחבורה עבור נוחות כלל תושבי העיר ומבקרי'ה
בעדותו של תושב אחר מהעיר, על חוויה קשה בתחנת המוצא בירושלים במוצאי החג, האבסורד זועק לשמים.
לקראת חג השתא, ככל הנראה מהסמינר אכן עדכנו את סדרני אגד על מועד נסיעתן המתוכנן של התלמידות מצפת לירושלים וחזור בחג  כבשאר מועדי ישראל.
אך באופן תמוה, במקום להוסיף אוטובוסים מיוחדים עבור סמינר זה, החליטו סדרני אגד שלא להוסיף מספר סביר של אוטובוסים על המתוכנן אלא לתת העדפת שירות באותם האוטובוסים שיועדו עבור כלל תושבי צפת, דווקא לבנות הסמינר.
כצפוי, כתוצאה מכך נשארו בתחנת המוצא בירושלים עשרות הורים כשחלקם עם תינוקות בידיהם וכן מבוגרים וישישים, וכל זאת בתואנה שהתלמידות ביצעו רכישה מוקדמת של כרטיסי נסיעה ובכך חסכו את הצורך ולהן זכות הקדימה על אף שתושבים רבים הציגו אף הם את כרטיסי הנסיעה שבהן יש זכות נסיעת חזור.
להלן עדות נוסע נוסף, הרב נ', מחשובי המלמדים באחד מהתלמודי תורה בעיר:
"במוצאי החג הגעתי עם משפחתי לתחנת המוצא היחידה שאגד קבעו לנוסעי קווי צפת. הגיעו אוטובוסים ריקים לתחנה ומאות בנות הסמינר החלו לרוץ לאוטובוסים וטענו שאוטובוסים אלו מיועדים אליהם, הן לא איפשרו לתושבי צפת לעלות לאוטובוסים,למרות שלא היה עליהם שום סימון "נסיעה מיוחדת" וכדו', אלא את מספר הקו הרגיל של ירושלים – צפת, ובכל זאת הן קבעו עובדה, ורק נוסעים מעטים הצליחו להצטרף לאותם אוטובוסים. הסדרנים ראו את המתחולל ובכל זאת נתנו להן לקבוע עובדות על חשבון מאות תושבים עם ילדיהם, ואותם סדרנים אפילו לא טרחו להזמין מיידית עוד אוטובוסים, וכך נשארנו מאות נוסעים מחוץ לאוטובוסים בהמתנה ארוכה ומייגעת. לאחר זמן רב  הגיע אוטובוס נוסף וסוף סוף זכינו לעלות לאוטובוס שהתמלא בתוך זמן קצר עד אפס מקום, ואז הנהג 'הצדיק' החליט שהוא לא מוכן להסיע יותר מעשרה נוסעים בעמידה. אדגיש, שהמדובר בנוסעים  שחלקם עם תינוקות רכים וביניהם ראיתי אם האוחזת בתינוק בן חודשיים, וכך כולם המתינו במשך שעות ארוכות.
כשהנוסעים החלו לרטון בקול על אטימותו של הנהג, הוא הזדרז להוסיף טענה שהוא לא מוכן לנסוע משום שאחד הנוסעים העליב אותו בכך שדחף אותו וקרא לעברו: "בול עץ סע כבר".
"לאוטובוס זה עלינו בשעה תשע בערב (וכל זאת לאחר המתנה מורטת עצבים בתחנה), ובתוצאה סופית רק בשעה אחת עשרה וחצי בלילה (!) הנהג נאות להפעיל את המנוע ולצאת לדרך לכיוון צפת."
מעדויות שחוזרות ועולות בפנינו מידי תקופות חגים ומועדים, מתבהרת תמונה עגומה וברורה, שאין זה כשל התנהגותי חד פעמי של נהג זה או אחר אלא רצף מתמשך של כשלים מחפירים ומקוממים שהאחראים להם יודעים היטב שאין מי שיתבע על כך לתת את הדין אחת ולתמיד למען ידעו ויראו, ורק אדישים בנפשם למרות ראית כל המתחולל.
כאמור, תושב צפת ר' ק. שחווה יחד עם מאות תושבים את כל הסבל הנוראי והמקומם, החליט לעשות לכך סוף והגיש כעת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות נגד חברת אגד, על פשעי התנהלותה הרשלנית המתמשכת.
תושבי צפת אומרים לכתבנו כי תקוותם היא שלקראת הבחירות המקומיות הקרבות ובאות, יתעשתו נציגי הציבור בצפת ויחלו בפעולות מעשיות לסיום סאגה מקוממת זו, ובכך יצדיקו את האפשרות לבחור בהם שוב כנציגים נאמנים וראויים.
מאידך, תושבים רבים מציינים לשבח את הרה"ח ר' אייזיק ליפשיץ הי"ו שכנבחר ציבור הוא היחיד שמשתדל רבות בנושא כאוב זה כבר מאז כניסתו לתפקידו כחבר המועצה מתחילת הקדנציה. 
תגובת "אגד" תפורסם לכשתתקבל.
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום