פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

דיווח: איראן תפעל להפוך את הגולן ל"פתחלנד"

 

 

התקיפה בסוריה מעוררת את איראן להצהרות לוחמניות ולפקודות מעשיות לצבא אסד - כך על פי עיתון המזוהה עם חיזבאללה. "החזית פתוחה בפני הסורים והפלסטינים ובפני כל מי שרוצה להילחם בישראל"

רועי קייס

 

 

העיתון הלבנוני אל-אחבאר המזוהה עם חיזבאללה ציטט הבוקר (ד') גורמים איראניים שטענו כי איראן קיבלה מסר מארצות הברית ומרוסיה, שלפיו התקיפה הישראלית אינה משקפת מגמה שתכליתה לפתוח במלחמה נגד סוריה. על פי הגורמים, בטהרן השיבו לשני הצדדים כי ניתנה פקודה מבצעית לקצינים של הצבא הסורי ולפיה עליהם להגיב אוטומטית על כל תקיפה נגד מדינתם. בדומה לתגובות אחרות בימים האחרונים, המגמה אינה להגיע למלחמה כוללת, אלא להזהיר מפני תקיפות בעתיד.

 

הגורמים האיראניים התריעו כי התגובה צפויה להתבטא בשני אופנים. הראשון יהיה "מכה מתחת לחגורה ביותר ממקום אחד", הן בתוך סוריה או מחוצה לה "בצורה שלא תערער את מאזן האימה באזור, שמתקרב ליום הדין". אותם גורמים ציינו כי נפלה "החלטה סופית להפוך את הגולן ל'פתחלנד' חדש, והחזית פתוחה בפני הסורים והפלסטינים ובפני כל מי שרוצה להילחם בישראל".

אופן התגובה השני על פי אותם גורמים יתבטא במישור המדיני. בימים אלה נערכות הכנות לוועידה סורית מורחבת בטהרן שבה המשטר הסורי יהיה מיוצג על ידי שר הפיוס הלאומי, עלי חיידר וסגן ראש הממשלה הסורי, קדרי ג'מיל. בנוסף נעשות הכנות לכינוס ועידה בינלאומית של מדינות המוגדרות כ"ידידות העם הסורי" בעוד שבועיים בטהרן. אל הוועידה יוזמנו 40 מדינות ובמהלכה תכריז איראן על יוזמה חדשה לפתרון המשבר בסוריה.

העיתון הכווייתי א-ראי ציטט דברים שאמר מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בשיחות סגורות. הוא הוציא מכלל אפשרות שישראל תיכנס ללבנון מדרום, כיוון שלדבריו היא יודעת שזו תהפוך עבורה לבית קברות. הוא צוטט אף כמי שאומר כי "כיפת הברזל שישראל מתפארת בה הוכיחה שהיא רפה יותר מקורי העכביש".

 

בידיעה נכתב כי נסראללה השתתף לאחרונה ביותר מישיבה אחת של "מועצת הג'יהאד" בחיזבאללה. בעיתון טענו שבאותן ישיבות אמר המזכ"ל בין היתר: "ישראל סבורה שאם היא תוקפת מתקנים ומצבורים אסטרטגיים, היא משנה את יכולות ההתנגדות. זוהי הערכה מוטעית מאוד". לדבריו, "הסיבה לכך היא שהמצבורים של ההתנגדות התמלאו בכל מה שהיא זקוקה לו". נסראללה הזהיר: "אם ישראל תתקוף מצבור כלשהו של חיזבאללה בלבנון, התגובה תהיה מיידית והמלחמה תהיה כוללת".  

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום