פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

בס"ד
מדוע גדולי ישראל נלחמים כנגד החדרת תוכניות ליב"ה למערכת החינוך החרדית?!
 
מאת: איציק עובדי'ה

אכן, עדיין אין חדש תחת השמש.

גזירותיו המרושעות של יהיר לפיד, שנראה כמתענג על כך שהציבור סוף סוף רואה בו כבר סמכא לנושא כלשהוא, גם אם זה גזירות אכזריות כנגד רוב תושבי המדינה, ובעקבות כך הוא רוכש לעצמו שנאה וכעסים מצטברים ברבדים רבים במגזרי העם, גזירותיו וכוונותיו העטופות באיצטלה של דאגה להשכלתם של החרדים, (בעוד הוא עצמו בור ועם הארץ בנושאים עליהם הוא מופקד כפי שהוא עצמו הודה בעבר, ובנערותו אפילו בגרות הוא לא השקיע על עצמו, ואת רמת היידע שלו באנגלית מקצועית הוא כבר הוכיח לציבור שומעי לקחו...) הינה כמנטרה חוזרת של רדיפות המשכילים ומנהיגיהם ברוסי'ה.

לפניכם מאמר כל כך אקטואלי לימינו מתוך הספר הנפלא "עלינו לשבח" עמוד תלה' פרשת שופטים: (להזכירכם הדברים נכתבו עוד לפני חלום הבלהות של עליית יהיר לפיד)

בתקופתו של רבי חיים מבריסק גזרה הממשלה  ברוסי'ה שעל כל בני ישיבת וואלז'ין ללמוד את השפה הרוסית.
 
משהגיעה השמועה לר' חיים, אמר הגאון, שבשום אופן הוא אינו מוכן להיענות לדרישה זו, ויש להשתדל להעביר את הגזירה הרעה, ואם לא יצליחו- יש לסגור את הישיבה!!
וכך היה. לאחר שהממשלה הרוסית עמדה בתוקף על דרישתה, והישיבה סירבה להיענות לכך נסגר היכל הישיבה על מסגר ובריח.
אחת מכלותיו של הגר"ח, ידעה את השפה הרוסית על בורי'ה, ובאה בשאלה אל חמי'ה: "כיצד יתכן שאתה, שסגרת את שערי הישיבה, משום שלא רצית שהבחורים יידעו את השפה הרוסית, לא אמרת לי מעולם שיש לך טענות כלפיי על ידיעתי את השפה?!"
השיב לה הגר"ח: "וכי מה את חושבת שהבעי'ה שלי הייתה, בעצם ידיעת השפה הרוסית?! האם אכפת לי שהבחורים יידעו לדבר רוסית? הרי זו השפה השולטת במדינה, ואם כן יש בכך מעלה שיבינו את השפה?! הרי פשוט וברור שלא זו הייתה כוונתי."
"החשדות שלי התעוררו לא כל כך מעצם דרישתה של הממשלה, כמו מהנימוק  שצורף לדרישה זו, והוא, שהבחורים ילמדו את השפה הרוסית, כדי לעזור להם, ולסייע בידם 'להיות יותר בעניינים'...
"התבונני נא," המשיך הגר"ח בדבריו לכלתו, "הרי יש ברוסי'ה מיליוני בני אדם שאינם יודעים רוסית, מהם נתינים זרים ומהם אזרחי המדינה, שהמשותף לכל אלה, שאינם יודעים קרוא וכתוב, והמציאות היא שהממשלה אינה מתעניינת בהם כלל, ורק כאשר מדובר בבני הישיבה, פתאום איכפת לגורמים הממשלתיים שבחורי הישיבה אינם יודעים רוסית... והם עוד מנמקים זאת בכך שהדבר יהי'ה לטובתם של הבחורים!?"
"הרי הם שונאים שלנו, וכיצד יתכן שהם רוצים בטובתינו!? אות ברור הוא שיש להם כוונה אחרת!! רעה מאין כמותה, והם רק 'מצפים' אותה בכוונות 'טובות'..
"בטוח אני שדרישתם זו של ידיעת השפה הרוסית, תהיה רק הראשונה מתוך סדרת דרישות שתבואנה בהמשך, כשהמגמה העיקרית היא להוציא את הבחורים בשלבים מהלימוד, עד להוצאתם לגמרי מהיכל הישיבה רח"ל!!"
עד כאן המאמר הנפלא שבספר עלינו לשבח.
אוי. אוי, כמה שהדברים כל כך מציאותיים לימינו אנו.. אז פעם זה היה מנהיג ברוסיה שחיפש את בחורי הישיבות והיום זה מנהיג הונגרי..
איך אמר מישהו: הקול, קול של היפופוטומי, ורק הג'ל הוא של יאיר..
אכן אין חדש תחת השמש!! והישיבות ימשיכו לפרוח כקוצים בעינים של טומי שחיק עצמותי'ה ובנו  יהיר שר"י.  
 
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום