פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

התמיכה בחרדים כמעט מתבטלת לחלוטין וקצבאות ילדים יורדות בחצי

תוכנית האוצר הנוכחית לתקציב הקרוב נראית כך (מתוך "הארץ" 29.3.13):

אם בודקים את המשמעות האמיתית של התוכנית לגבי משפחת כהן, מגלים שגברת כהן ובן זוגה ישלמו עוד 70 שקלים בחודש בשל ביטול פטור ממע"מ על פירות וירקות (על פי נתוני הלמ"ס של סל קניות ממוצע), עוד 600 שקלים בשל ביטול הפטור ממס על קרנות השתלמות (על פי חישוב למשכורת ממוצעת של 10 אלף שקל לאדם), עוד כ-140 שקל לחודש בשל העלאת מע"מ ב-1% ועוד ועוד. כל זאת לפני שדיברנו על העלאת מס על דלק ואלכוהול, מס הכנסה ועוד סעיפים ב"תוכנית החליפית של האוצר".

 

עד כאן משמעות העלאות היסים. כעת לחלק של הקיצוצים בתקציב: הקיצוץ המתוכנן בקצבאות הילדים (כמחצית מהקצבה) יקטין את ההכנסה של משפחת כהן (שבה שלושה ילדים) ב-350 שקל בחודש. גם שכרה של גברת כהן יקוצץ, במסגרת הקיצוץ המתוכנן של כ-5 מיליארד שקל בשכר עובדי המדינה. לפי הערכות המבוססות על תוכניות עבר, המדברות על קיצוץ בגובה של 2.5% בשכר עובדי המדינה, יקוצצו עוד כ-200 שקלים בחודש ממשכורת של מורה בתיכון.

 

אז מהי השורה התחתונה של כל המספרים האלו?

 

משפחת כהן האמידה יחסית, תאבד הכנסה חודשית של בין 1200 ל-1500 שקלים בחודש (14,400 עד 18,000 שקלים בשנה), תלוי במתווה המדויק של תוכניות האוצר שיתקבלו לבסוף ובהרגלים האישיים שלה. אם כך, גם כאן לפיד לא דייק כשכתב "עם הזמן, האנשים שמחזיקים את כל המדינה על גבם יגלו שהם כבר לא הכספומט שאליו המדינה תמיד הולכת בכל פעם שיש לה בעיה...".לראיה: עכשיו יש למדינה בעיה – וה"כספומט" היא (בין השאר) אותה גברת כהן שלפיד כל כך חפץ ביקרה.

מקור הכתבה: קשב
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום