פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הרב ראובן אלבז

ביוגרפיה

נולד בשנת תש"ד בפאס שבמרוקו. עד גיל 11 למד בתלמוד תורה חצי יום לימודי קודש וחצי יום לימודים כלליים. בשנת תשט"ז (1956), עלה לישראל דרך עליית הנוער ללא הוריו. הוריו הצטרפו אליו לאחר זמן. במשך שנתיים למד בבית ספר של תנועת פא"י עד גיל בר מצווה.   הכרויות לדתיים

הרב אלבז סיפר כי בגיל מבוגר יותר נולד אצלו הרצון לעסוק בחזרה בתשובה: "אני זוכר שעשו לכולנו בר מצווה משותפת, והזמינו אותי לדבר. אני לא יכול לשכוח את הנאום הזה. אמרתי לכולם שעם ישראל צריך לחזור בתשובה, ושאנחנו הנחשונים שלפני המחנה, ואנחנו נעשה מהפכות בעם ישראל. והחל מאז הפך אצלי הרצון להפיץ את אור ה' בעולם".

אחר הבר מצווה למד בישיבת תפארת ישראל בחיפה בראשותו של ר' דוב מאיר רובמן מחבר ספר "זיכרון מאיר", והפך לחביבו של ראש הישיבה, שאירח אותו לסעוד על שולחנו בכל ערבי שבתות וחגים. באותן שנים, למד גם אצל חתנו הרב רפאל שפירא, אצלו היה כבן בית. כעבור שלוש שנים, לאחר התייעצות עם הרב יעקב ישראל קנייבסקי ("הסטייפלר"), עבר ללמוד בישיבת מגדיאל אצל רבי נחום לסמן. לאחר מכן עבר לישיבת נובהרדוק-בית יוסף בירושלים אצל הרב בן ציון ברוק. לאחר נישואיו המשיך ב"מתיבתא הראשון לציון" אצל הרב עובדיה יוסף, שם קיבל סמיכה לרבנות ולדיינות.

פעילותו הציבורית

בהיותו בן 25 שנים מונה לרבה של שכונת בית ישראל בירושלים. את הפסיקה ההלכתית שלו הוא רכש גם אצל הרב בן ציון אבא שאול, כאשר השניים למדו בחברותא. משנת ה'תשכ"ט (1969) משמש הרב אלבז כראש ישיבת אור החיים ומוסדותיה בשכונת הבוכרים בירושלים.

הישיבה מהווה מרכז רוחני לפעילותו. הרב אלבז קרא לישיבה על שם רבי חיים אבן עטר, המכונה "אור החיים". במסגרת פעילותו להחזרה בתשובה, הקים הרב אלבז קהילות לומדים מקומיות בערים שונות ברחבי ישראל. שיעוריו של הרב אלבז נערכים מדי יום בישיבת אור החיים. בימי שבת הוא מוסר שיעור בפרשת השבוע. רבים משיעוריו משודרים באינטרנט ובתחנות הרדיו.
הרב ראובן אלבז גייס עשרות מיליארדי שקלים לטובת הקמת מוסדות לבעלי תשובה, ומאז ועד היום שנת 2013 הוקמו יותר מ300 גני ילדים, תלמודי תורה, ישיבות, כוללים, מדרשיות ועוד מכספו של הרב ראובן אלבז שמעולם לא נגע בפרוטה לעצמו.
הרב ראובן אלבז העיד באוזניי מייסד אתר האוהדים שמעולם לא קיבל אגורה שחוקה מש"ס.
במשך עשרות שנים הקים הרב ראובן אלבז מאות מוסדות והאכיל מאות עשרות תלמידים שהוא החזיר בעצמו בתשובה בחינם כל יום שלוש ארוחות ביום כדי להגדיל תורה ולהאדירה

 

[עריכה]הרשעה בדין ללא רוח חיים

ב-21 במרץ 2006 עצרה המשטרה את הרב אלבז, בחשד שקיבל כספים מהקבלן משה סלע.
משה הכה בסלע וזה סמל לחטא. מכאן השם המסמל רשע "משה סלע".
מייסד אתר האוהדים למד בישיבת אור החיים של הרב ראובן אלבז במשך כ5 שנים ואף שימש אותו פעמים רבות ולמד בכיתה של הרב בשיעורים מצומצמים לבחורים נבחרי הישיבה. 
בורא העולם גלגל את החיים ולימים, מייסד אתר האוהדים עבד אצל משה סלע בשנת 2007. משה סלע רימה אותו ומעולם לא שילם לו עד היום כ 15,000 שקלים. 
מלבד הרשעה זו שבוצעה על ידי מי שאינו נאמן כפי שצויין לעיל, הרב ראובן אלבז נקי מכל חטא, עוון, אשמה ורשע.

מחולל ניסים

שמשו האישי של הרב ראובן אלבז מת מוות קליני. הרב ראובן אלבז הגיע לבית החולים, השתטח על גופתו של המת, התפלל לאלוקים בזו הלשון: "ריבונו של עולם, קח אותי במקומו..והמת קם לחיים"


רוח הקודש

משגיח ישיבת אור החיים, הרב ינון מורי, אמר לרב ראובן אלבז שאינו יכול להישאר בישיבה באחד מן הימים מכיוון שהבן שלו בוכה ולא יודעים מה יש לו. 
הרב ראובן אלבז אמר: "הסר דאגה מליבך, יש לו כאבים באוזן שמאל, תגיד לאשתך לשים לו טיפות אוזניים וזה יעבור." הרב ינון מסר את המסר לאשתו, הכאב עבר, הילד פסק מבכייתו והרב ינון נשאר לטפל בבחורי הישיבה.


המהפיכה השקטה

במשך 69 שנים הקדיש הרב ראובן אלבז את חייו למען עם ישראל, ופעולותיו הצילו את עם ישראל מגזירות שמד. 
בכל ערב מכתת הרב ראובן אלבז את רגליו מעיר לעיר בישראל ומחזיר יהודים בתשובה. ללא מצלמות וללא תיעוד.
הרב ראובן אלבז הקים גם ישיבה בצרפת המונה כ 500 בחורים חילונים שהיום הם חרדים תלמידי חכמים. 


מייסד אתר האוהדים והרב ראובן אלבז

בתקופת הבחירות חתם הרב ראובן אלבז לכאורה במכתב נגד הרב אמנון יצחק שבו נאמר שהנל אפיקורוס.
הרב אמנון יצחק טען שהרב ראובן אלבז אמר עליו "ימח וכו'..."
נסע מייסד אתר האוהדים לישיבת אור החיים לשוחח עם הרב ראובן אלבז על מנת לגשר על הפער בין שני הצדיקים. מפאת כבודו של גדול הדור, הרב ראובן אלבז, לא העז מייסד אתר האוהדים להקליט את השיחה.
להלן תמצית הדברים מפיו הקדוש של הרב ראובן אלבז שליט"א:
"מעולם לא שלחתי לבית שמש תלמידים מהישיבה שלי"
"בכלל לא ידעתי על ההרצאה המתקיימת בבית שמש"
"תגיד לרב אמנון יצחק שאני אוהב אותו"
"אין לי שבבניקים בישיבה"
"אם אני אגלה שאחד מתלמידיי היה שם, הוא יסולק לאלתר"
"לא חתמתי על המכתב נגד הרב אמנון יצחק. חתמתי רק על ביזוי כבודו של מרן"


הרב עובדיה יוסף

הרב עובדיה יוסף אמר על הרב ראובן אלבז: "נשמה מיוחדת שירדה לעולם, תסתכלו עליו טוב טוב בעולם הזה כי לא תראו אותו בעולם הבא (כפי שאמר על הרב אמנון יצחק בלשון דומה)


תגובת אתר האוהדים

עד שלא שמעתם את הרב ראובן אלבז באוזניכם אל תאמינו לאף מילה וקל וחומר שלא תוציאו מילים שליליות נגד האדם הקדוש הזה, כנ"ל הרב דניאל זר. 
אין לנו השגה בגדולי הדור. הרבנים פעולותיהם לשם שמים. התלמידים מבזים כדי לבזות ללא נפקא מינה, ושומר נפשו ירחק מהמחלוקת. 
הרב אמנון יצחק טוען שיש לו שני עדים כשרים המעידים ששמעו שאמר ימח וכו'... (לא חסרים שבבניקים חסרי אחריות)
הרב ראובן אלבז - מלאך ה' צבקות, קודש קדשים, מרכבה לשכינה, בשבילו נברא העולם, צדיק גמור, אוהב עם ישראל שהקדיש את חייו למען עם ישראל כל רגע בחייו. 
שימו לב: כל השבחים הקיימים באתר על הרב אמנון יצחק, כגון: הקב"ה נושקו על פיו וכו'...תקפים גם על הרב ראובן אלבז שבמשך 69 שנים הקדיש את חייו לעבודת הבורא, החזיר עשרות אלפי משפחות בתשובה, הקים מאות מוסדות לבעלי תשובה ועשה את הדור הבא של תלמידי חכמים בעלי תשובה והכל.............במהפכה השקטה
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום