נגד הגר"ע יוסף.: הרב עמאר והרב בוארון - 'הרב עמאר ביקש תמיכה ברב בוארון'
נגד הגר"ע יוסף.: הרב עמאר והרב בוארון (צילום: חדשות 24)

המתח בין הראשל"צ והרב הראשי היוצא הרב שלמה משה עמאר לבין מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף - נמשך. לאחר הדיווח ב'כיכר השבת' כי מתחת לפני השטח פועל הרב עמאר בכדי להביא למינויו של הרב ציון בוארון, מסתבר כי הפעולות הגיעו עד לפגישה של הרב עמאר עם ראש העיר י-ם ני ברקת, במהלכה התבקש לתמוך ברב בוארון.

כזכור, הגר"ע יוסף הכריז בשיעורו השבועי כי הרב עמאר הבטיח לו לתמוך בבנו הגאון רבי יצחק יוסף לתפקיד הרב הראשי לישראל: "גם הרב הראשי הרב עמאר הבטיחני שהוא יתמוך בבני הגאון רבי יצחק, ואמר שהוא יעשה כל מי שאחליט שהוא יהיה רב הראשי, הוא יתמוך בו. לכן רבותי אין מחלוקת, כולם שווים", אמר הגר"ע.

אך כפי שפורסם, מתחת לפני השטח ממשיך הרב שלמה משה עמאר לעבוד שעות נוספות למען בחירתו של הרב ציון בוארון, וזה בניגוד להבטחתו למרן הרב עובדיה יוסף.

בשבוע שעבר נפגש הרב עמאר עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, וביקש ממנו לתמוך ברב בוארון לתפקיד, ברקת סירב בטענה כי תמיכתו מובטחת לרב שמואל אליהו.

מקורביו של הרב עמאר הכחישו בכל תוקף וטענו כי בפגישה בין הרב לברקת לא עלה נושא הרבנות הראשית ואמרו כי: "הרב עמאר נפגש ביום שישי עם ראש העיר ניר ברקת, לפגישה שנקבעה לפני כשבועיים על פי בקשת ראש העיר. הפגישה ביניהם הייתה ותישאר אישית. הרב מנוע מלתמוך באופן פומבי במועמד זה או אחר ומאחל הצלחה לכלל המועמדים".


בשיחה, אותה קיים העיתונאי צביקה גרוניך מ'קו החשיפות' עם קובי כחלון, סגנו של ברקת שהשתתף בפגישה, מאשר כחלון כי הרב עמאר ביקש מברקת לתמוך ברב בוארון, אולם ברקת סרב: "הוא אמר לו (לרב עמאר י.כ) מפורשות 'אני מחויב לרב אליהו, ככל שהרב אליהו הולך אני הולך עם הרב אליהו'.אולם, בהקלטה שהגיעה לידי 'כיכר השבת', נשמע אחד המשתתפים בפגישה כשהוא מודה כי הרב עמאר אכן ביקש מברקת לתמוך ברב בוארון.

 

מרן הגר"ע יוסף: "הרב עמאר הבטיחני שהוא יתמוך בבני הגאון רבי יצחק"

כשנשאל כחלון האם ברקת דחה את בקשת הרב עמאר - הסביר: "הוא (ברקת) הסביר לו מפורשות, הרב עמאר קיבל את זה".

בהמשך, כחלון חושף עוד פרטים מתוך הפגישה, ואת ניסיונות השכנוע של הרב עמאר מול ברקת: "הוא אמר שהרב בוארון הוא דיין, שהוא מכיר ולומד איתו שנים והוא חברותא שלו 35 שנה, ומכיר אותו אישית והוא חושב שלטובת הרבנות צריך שיהיה שם דיין ואת זה הוא ביקש". 

מלשכת הרב שלמה משה עמאר נמסר בתגובה: "המידע שציינת מוטעה ונמסר על ידי גורמים אינטרסנטיים. הרב עמאר נפגש ביום שישי עם ראש העיר ניר ברקת, לפגישה שנקבעה לפני כשבועיים על פי בקשת ראש העיר. הפגישה ביניהם הייתה ותישאר אישית. הרב מנוע מלתמוך באופן פומבי במועמד זה או אחר ומאחל הצלחה לכלל המועמדים".
מקור: כיכר השבת