פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

שתי כתבות שנראות כביכול תמימות מאתר כיכר השבת...

אמנם לאחר עיון - הדברים מתגלים ונראים ברורים. 
כאן מדובר בשתי כתבות עם תוכן זהה: שני רבנים המשתמשים בטלפון שאינו כשר לצורך זיכוי הרבים, אלא שבכתבה שבה הוצג הרב אמנון יצחק - נוספו לסוף הכתבה דברי טעם שמטרתם אחת. 
אני מזמין אתכם לעיין בשתי הכתבות ולתהות "איך יכול להיות ששתי כתבות על רקע זהה, באחת מראים לגיטימיות ולנפיצות הדבר, ובשני דברי שנאה כלפי המעשה?"
בירוק - הכתיבה העדינה
באדום - הכתיבה הקשה
לשיקולכם...

הרב מרדכי בלוי: "משתמש בוואטסאפ, לצרכי הלכה"

הרב מרדכי בלוי, איש משמרת הקודש והחינוך, אומר בראיון לעיתון 'ידיעות רמת גן', כי הוא עושה שימוש באפליקצית וואטסאפ לצרכי הלכה. הפרסומאי יענקי ביכלר: "וואטסאפ חולל מהפך. פעם כשהיינו מוציאים הודעה, היינו צריכים לחכות מינימום למהדורות של הערב. היום בתוך רבע שעה כל המגזר החרדי כבר יודע מה קורה" (חרדים, דיגיטל)

 
ישראל כהן
|
כ"ח בתמוז תשעג   23:48  06.07.13
הדפסה
 
"משתמש בוואטסאפ, לצרכי הלכה"
(הסמארטפון הכשר של הרב בלוי "לצרכי הלכה". וידאו: ישראל כהן, תמונה: דובי קורן)

תופעת השימוש בוואטסאפ במגזר החרדי - צוברת תאוצה והופכת למגיפה של ממש. גם בתקשורת הכללית אבחנו עיתונאים חדי עין את התופעה שגורמת לחלק מהציבור המחוברים לאפליקציה להיות 'מכורים' של ממש.

מי שבחר לבחון את הנושא לעומק, ומפרסם על כך כתבה נרחבת בסוף השבוע האחרון בעיתון ידיעות ר״ג הוא העיתונאי ארז ליבנה שמסביר ל'כיכר השבת' כי מדובר בתופעה מעניינת מאוד שמעידה על מספר תהליכי עומק שמתרחשים בחברה החרדית. "הרבנים אמנם מנסים להסתגר אך נראה שהמציאות חזקה מאוד ומכתיבה שינויים שאיש לא שיער".

בין היתר, שוחח ליבנה, עם מספר אנשי תקשורת חרדים הפעילים באפליקציה: "אם נשלחו 10 מיליארד הודעות ביום, חצי מתוכם שלחו חרדים, הציבור החרדי מכור לנייעס כולם מדברים כל הזמן וצמאים לידע. אם נניח קורה משהו בעזה, זה רץ בוואטסאפ אצלנו הרבה לפני שזה מגיע לעיתונות הארצית" אמר העיתונאי איתי גדסי.

"יש המון קבוצות. קבוצות של ש"ס, של הליטאים, של חסידויות ועוד ועוד. מדובר על מעגלים בתוך מעגלים בתוך כולם כבר מכירים את כולם והמידע רץ מהר.

"אבל אנשים למדו שזה גם כלי שאתו אפשר להכפיש אחרים, מבלי להסתכן בתביעה על הוצאת דיבה, כל מה שצריך לכתוב זה העתק-הדבק", ממשיך גדסי.

העיתונאי אליעזר שלזינגר, הנחשב גם כן לאחד שמחובר לאפליקציה במשך 24 שעות, אומר כי הוואטסאפ שינה את העבודה שלו כעיתונאי. "כרגע אני חבר ב-43 קבוצות, שמונה מתוכן הן קבוצות שקשורות למשטרה בכל הארץ ובנוסף ישנן עוד קבוצות של עיתונאים" מצוטט שלזינגר בידיעות רמת גן. 

לדבריו: "אנשים מכורים לזה בגדול. תמיד אהבו את הנייעס וזה נייעס ללא הפסקה. פעם אנשים היו נפגשים בטבילת הבוקר במקווה ומרכלים וככה הופצו שמועות, היום הכול בוואטסאפ".

יענקי ביכלר, הפרסומאי והיועץ האסטרטגי החרדי, מספר כי האפליקציה עוזרת לו למקסם את התפוקה מההודעות אותן הוא מפרסם:  "וואטסאפ חולל מהפך. פעם כשהיינו מוציאים הודעה, היינו צריכים לחכות מינימום למהדורות של הערב. היום בתוך רבע שעה כל המגזר החרדי כבר יודע מה קורה".

יו"ר ארגון משמרת הקודש והחינוך, הרב מרדכי בלוי, התייחס גם הוא לשימוש ההולך וגובר באפליקציה, ואמר: "חסידות גור וחסידות בעלזא היו הראשונים שהכשירו לשימוש טלפון בלאקברי עם וואטסאפ לצרכי עבודה, ועכשיו זה יעבור לקהל רחב יותר. בקרוב יכשירו מכשירים נוספים ומי שירצה לקבל אותם יצטרך לענות על שאלון מאוד נוקב באשר לאופן השימוש במכשיר", מספר הרב בלוי שמחזיק גם כן טלפון המכיל את האפליקציה. 

"ככלל השימוש בוואטסאפ אפשרי במכשירים אך ורק לאנשים שזקוקים לו לענייני עבודה. אני משתמש בה בשביל ענייני הלכה. אבל הרבנים בהחלט מוטרדים מהשימוש הגובר באפליקציה ובאינטרנט".

"צריך להבין שמי שמגדיר את עצמו כחרדי מאפשר לרבנים לקבוע בשבילו מה נכון. מי שיש לו מכשיר לא כשר אינו חרדי אמיתי ותהיה לו בעיה לרשום את הילדים שלו לגנים ובתי ספר", 

"המקור של האיסור לשלוח הודעות זה מחשש לבטלה. מנעו את השליחה והקבלה של המסרונים מאברכים כדי שלא ייכנסו לכולל ויתחילו לשלוח הודעות במקום ללמוד. עם וואטסאפ אין את הבעיה הזו כי לאברכים אסור להחזיק טלפון חכם". אומר הרב בלוי 

הרב אמנון יצחק: הרב שטיינמן התיר לי אייפון

בעקבות פרסום תמונה שבה נראה הרב אמנון יצחק משתמש באייפון, התפרסמה באתר הרשמי של שופר, ארגונו של הרב יצחק, נכתב במודעה בולטת: "הבהרה להסיר מכשול ולזות שפתיים: הרב אמנון יצחק נגד האייפונים ודומיהם: גדול הדור, הרה"ג אהרן לייב שטיינמן שליט"א התיר זאת אישית לרב ולצוותו"

 
כיכר השבת
|
כ"ז בתשרי תשעג   22:06  13.10.12
הדפסה
 
הגראי"ל עם הרב אמנון יצחק - "הרב שטיינמן התיר לי את האייפון"
הגראי"ל עם הרב אמנון יצחק (צילום: עוזי ברק)

תמונה שפורסמה ברשת, שבה נראה הרב אמנון יצחק מחזיק מכשיר אייפון, הביאה את אתר שופר לפרסם השבוע מודעה יוצאת דופן.

באתר הרשמי של שופר, ארגונו של הרב יצחק, נכתב במודעה בולטת: "הבהרה להסיר מכשול ולזות שפתיים: הרב אמנון יצחק נגד האייפונים ודומיהם.

"מה שטפשים שואלים ולא מדעת, כיצד יש לרב אמנון יצחק את מכשיר האייפון: להוי ידוע שגדול הדור, הרה"ג אהרן לייב שטיינמן שליט"א התיר אישית (לשאלה ששאל בעניין זה על-ידי הרה"ג יהודה לייבוביץ' שליט"א) לרב ולצוותו, לצורך החזרה בתשובה להשתמש באייפונים.

בתחתית נכתב: "וכל המהרהר אחרי רבו, כמהרהר אחרי שכינה".

בחודש האחרון נערך כנס נדיר במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א ברח' רשב"ם בב"ב בהשתתפות כל רבני השכונות מעיר התורה והחסידות. בכינוס השמיעו הרבנים הגאונים דברים נוקבים בגנות השימוש במכשירים ובכלים המשחיתים.
 
הכנוס יצר הד אדיר בציבור החרדי ורבים קיבלו על עצמם להשתמש רק במכשירים הנמצאים באישור ובפיקוח.
 
יצויין כי בדרשת התעוררות שנשא מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בטיש נעילת החג במוצאי ראש השנה, במעמד אלפי חסידים דיבר הרבי
אף הוא כנגד הכלים הטכנולוגים למיניהם היוצרים שואה רוחנית ומדרדרים ומשחיתים את בני הנוער.

"מי שנכנס אלי הביתה עם מכשיר שכזה הרי הוא בא עם פצצה כמו טרוריסט, אמר האדמו"ר בכאב והוסיף: "אני מעדיף שאותם אלו שיש ברשותם מכשירים אלו לא יגיעו אלי להתייעצות וברכה ונתינת קוויטל", אמר.

 
אתם הבנתם את זה?
כשמדברים על הרב אמנון יצחק מספרים על הקלקול וגודל האיסור ועל ההשלכות.
כשמדברים על רב משמרת הקודש (לא פחות ולא יותר), מספרים על התפוצה וכמה זה טוב...
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום