פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

האפיפיור יחלק מחילה בטוויטר

מאת: דניס ויטצ'בסקי, מערכת וואלה!
 
 
   
 
 

הכנסיה הקתולית הכריזה כי שטרות המחילה שזמינים למשתתפי אירועים של הכנסיה יחולקו גם דרך הרשתות החברתיות

תגיות: האפיפיור
שטרות מחילה - גם בטוויטר (צילום: רויטרס)שטרות מחילה - גם בטוויטר (צילום: רויטרס)

שטרות מחילה - גם בטוויטר (צילום: רויטרס)

 
 

הכנסיה הקתולית מציעה שטרות מחילה למאמינים שיעקבו אחר האפיפיור בטוויטר. דיווח בעיתון האיטלקי Corriere Della Sera גורס כי מי שנבצר מהם להגיע לאירועים רשמיים של הכנסייה, דוגמת יום הנוער הבינלאומי שמתקיים בשבוע הבא בריו דה ז'נרו, יוכלו לקבל שטרות מחילה מהכנסיה על ידי השתתפות וירטואלית באירועים האלה. דרכי ההשתתפות כוללות מעקב אחר חשבון הטוויטר הרשמי של האפיפיור, וצריכת חומרים תקשורתיים כמו תוכניות טלוויזיה ורדיו שמופקות על ידי הותיקן. יש לציין כי לא מדובר במחילת חטאים אוטומטית. על המאמין קודם להתוודות, ולהביע צער אמיתי על חטאיו.

שטר מחילה, הידוע גם בשם אינדולגנציה, הוא מושג שמתאר בנצרות הקתולית אישור רשמי שניתן, או נמכר, על ידי הכנסיה, ומחליף ימי כפרה על חטאים. בכך, אפשרה הכנסיה - שראתה בעצמה את הסמכות של ישו עלי אדמות - לאנשים עמידים להחליף את הסבל שבימי צום לתרומה כספית. כאמור, לא ניתן היה לקנות את השטר ובכך למחוק את החטא - על המאמין היה קודם להתוודות ולהצטער.


כיום, מחלקת הכנסיה אינדולגנציות גם על השתתפות באירועים מיוחדים של הכנסיה, והשימוש במדיה החברתית הוא רק צעד אחרון בהבאת שטרות מחילה אל העולם הטכנולוגי. עוד ב-1999 החליטה הכנסיה שהמאמינים אשר יקבלו את ברכת האפיפיור דרך הטלוויזה או הרדיו יזכו לאינדולגנציה כמו האנשים שמאזינים לנאום בוותיקן. למרות שמושג האינדולגנציה לא קיים ביהדות, יש המנסים להביאו לכאן. כך, הציע הרב אמנון יצחק לפני מספר חודשים מניה שמבטיחה תקומה בתחיית המתים למי שישלם 4,000 ש"ח.
מקור הכתבה: וואלה

תגובת הפורטל

יהודים יקרים, 
הניסיון להכפיש את הרב אמנון יצחק מזמן עבר את הסאה, אמנם כאן מסתמנת תמימות מהסיבות הבאות:
1. הרב לא באמת מרכז הכתבה
2. נכתב שמו של הרב עם התואר הראוי לו

מאידך, בתור כתב חילוני - מה הסיכוי שליבו שפוי? ;-)

אבל בואו ונבין משהו ברור...הכתבה מהולה בטיפשות
כי הרי יש הבדל בין אינדולגנציה לתשלום המביא אותך לתחיית המתים...

מצווה היא בבחינה של נר מדליק נר. כאשר אתה נותן כסף עבור ניסיון לקיום מצווה מסויימת, אפילו אם הניסיון לא צלח - מעלה עליך הכתוב כאילו הצלחת כי השתדלת מאוד מאוד. 
בזמנו אמר הרב, שכל התורם מניה בסך 4,000 שקלים יחולקו X פריטים לזיכוי הרבים. 
ההצלחה של הרב ידועה מכבר השנים, ומן הסתם סכום כזה, יביא לתשובה של כמה יהודים טובים או לכל הפחות יעלה עליך הכתוב וממילא תזכה לכל מה שכתוב בזוהר הקדוש שביניהם לקום בתחיית המתים. (יש לציין שאין תחיית המתים תקפה למי שלא אוכל סעודה רביעית במוצ"ש)

מאידך גיסא, אינדולגנציה הוא קשקוש שהכנסייה נותנת בצורה חיצונית שאין בה ממש.
והיה ונניח ובאמת יש בכספים שלהם ממש, אין שום צורך בממצא חיצוני כדי לאשר זאת. 
והשאר פירושא וזיל גמור...

 
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום