פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הקבינט דן: היום שאחרי אסד

מגבשים מדיניות: 4 שעות נמשך אמש כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני שעסק לראשונה, בהרכבו הנוכחי, במלחמת האזרחים בסוריה ובאיומים הגוברים. בפעם הראשונה שמעו השרים לא רק הערכות מודיעין, אלא גם דנו במדיניות. הקולות חלוקים – בין מי שחושש מהמסר לאירן לבין מי שלא רוצה לכפות פעולה על ארה"ב

אודי סגל | חדשות 2 | פורסם 29/04/13 09:22 

ראש הממשלה נתניהו כינס אמש את הקבינט המדיני ביטחוני לדיון בעניין מלחמת האזרחים בסוריה, בהשלכותיה על ישראל, ובמדיניות ישראל מולה.   הכרויות לדתיים

זהו הדיון הראשון שמקיים הקבינט החדש שגובש לאחר הקמת הממשלה, הכולל את השרים לפיד, בנט וארדן, ועוסק בגיבוש מדיניות, ולא רק בסקירות מודיעין והעברת מידע לשרים החדשים. לאחרונה הנחה ראש הממשלה את השרים שלא להתבטא בנושא הסורי בתקשורת, ללא תיאום מראש.הדיון נמשך כארבע שעות ונערך על רקע המחלוקת מול ארצות הברית, בנוגע לצעדים שיש לנקוט נוכח העדויות על שימוש בנשק כימי מצד צבאו של אסד.

כותרת הדיון הייתה השאלה שבה מתעסקים הרבה בחודשים האחרונים - מה יקרה ביום שאחרי אסד. ביום שאחריו יעביר אסד את הנשק הכימי לחיזבאללה, או יידחק לקיר וינקוט בצעד אחר.

השרים יודעים שישראל עשויה למצוא עצמה כלואה בין אינטרסים סותרים בנושא סוריה - מצד אחד סוריה היא הסמל האזורי לאירן, ואם ארה"ב לא תפעל, גם האירנים יכולים ללמוד מזה, כפי שאמרו סגן שר החוץ אלקין וסגן שר הביטחון דנון. מצד שני - אסור לה להיראות ולפעול כמי שדוחפת את ארה"ב לפעולה בסוריה, כיוון שאנחנו לא יודעים איך זה ייגמר, כמו שאמר שטייניץ.

התחושה הכללית היא שאובמה הציב את הקו האדום היכן שהציב - והוא צריך להיות אחראי למילותיו ומעשיו.

"הנשק הכימי הועבר למורדים מטורקיה"

שר ההסברה הסורי עומרן אל-זועבי טען כי הנשק הכימי ששרידיו נמצאו באדמת המדינה ובגופם של פצועי הקרבות היה למעשה בידם של המורדים והגיע אליהם מטורקיה - כך דיווחה אתמול סוכנות הידיעות הסורית "סאנא". בכך דוחה הבכיר הסורי את האשמות המערב כי נעשה שימוש בקנה מידה לא רחב בנשק האסור במדינה. בעמדה זו תומכות כעת מרבית מעצמות המערב, זאת לאחר שבמהלך השבוע הודה לראשונה מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל כי אכן נעשה שימוש בנק כימי. בכך גם יישר הייגל עמדות עם ישראל, לאחר שדחה את הטענה מספר פעמים קודם לכן.

למרבה ההפתעה, דרש הבכיר הסורי בריאיון לרשת הטלוויזיה הרוסית RT מהאו"ם לשלוח משקיפים לאזור בו נחשד כי היה שימוש בנשק הכימי על מנת לחקור את הנושא לעומקו. "זה מוכיח פעם נוספת שהמדיניות של הממשל היא נגד שימוש בנשק להשמדה המונית מצד כל הצדדים - ארגוני טרור, ישראל או כל מדינה שכנה", הצהיר.

לדברי אל-זועבי, "המערב משקר כדי לחזור על מה שקרה בעירק". בכך רומז הבכיר הסורי כי נטמנים הזרעים הראשונים שלפני פלישה אפשרית למדינתו. "לאמריקנים ולבריטים אין אמינות", האשים השר.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום