אטימות חילונית: בערב יום השואה התשע"ג, בזמן שרוב ככל העם היהודי בארץ ובעולם התייחד עם מיליוני היהודים שנרצחו ונטבחו על ידי הנאצים ימ"ש בשואה הארורה, השחקן החילוני עוז זהבי והזמרתנינט טייב (חילונית אף היא), צולמו לסדרת טלוויזיה שתשודר בקרוב בערוץ הטלוויזיה 'הוט'.   הכרויות לדתיים

מפרטים שהגיעו לידי 'כיכר השבת' עולה כי בצוות ההפקה של הסדרה המצולמת בימים אלה, התעלמו מזכרון השואה, וקיימו צילומים באיזור העיר לוד, בהשתתפות השחקן עוז זהבי והזמרת נינט טייב, כשהם פוגעים ברגשות התושבים המתגוררים באיזור ומתייחדים יחד עם העם היהודי והציבור בישראל עם נטבחי השואה האיומה.

הצילומים התקיימו בין השעות 20.00 בערב ועד קרוב לשעה 23:00, בדיוק באותן שעות בהם הציבור היהודי משתתף בטקסי האבל וההתייחדות עם ניצולי השואה.

נציין, כי ברור שאין ספק כי השחקנים ואנשי הצילום בסה"כ ביצעו את עבודתם, אלא, שהדבר נעשה תוך פגיעה קשה בתושבי האיזור, שזכרון השואה יקר לליבם, ללא כל התחשבות מצד חברת ההפקה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תושב האיזור: "זה פגע בי, ועוד יותר התאכזבתי שהתנפלו על החרדים"

שלמה, תושב העיר לוד המתגורר בסמוך לאיזור בו התבצעו הצילומים, סיפר ל'כיכר השבת': "בזמן שהאזנתי לטקס יום השואה ברדיו, בחניה, ממול הבניין בו אני מתגורר, ראיתי איך הם מתארגנים במרץ לצילומים בלי לחשוב פעמיים". 


"היה שם צוות שלם, המון אנשים" מספר שלמה ל'כיכר השבת': "אני פחות מבין בתחום, אבל היו שם 3 משאיות של ציוד והפקה, אנשי תאורה, וסאונד, וגם הכוכבים עצמם".  "זה פגע בי, כיהודי" מספר התושב, "עוד יותר התאכזבתי לגלות את הצביעות למחרת, כשנסעתי ברכבת, ראיתי את הכותרת על חרדים שעושים מנגל, בזמן שאני בעצמי ראיתי שמיטב הסלבריטאים האהודים על הנוער הישראלי, מצתלמים ועוסקים בעסקי בידור כרגיל, בזמן שכל העם מתעסק בזכרון השואה".

שלמה מספר כי הוא לא ראה תושבים שהתקרבו לצוות הצילום ולשחקנים ומחו בפניהם על המשך הצילומים כרגיל למרות היום החשוב בקונצנזוס הישראלי, "אני מיד עליתי לבית, לא המשכתי להסתכל עליהם, אבל אני בטוח שלעוד תושבים זה הפריע כמוני". 

חברת הוט: "מתנצלים על המקרה"

מחברת 'הוט', שתשדר את הסדרה בקרוב, נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': "אנו מודים על פנייתכם ומתנצלים על המקרה. הבהרנו את הנושא מול חברת ההפקה, על מנת למנוע הישנות מקרים מעין אלה".

רן בוקר, כתב התרבות של אתר ynet לא רואה פסול בצילום הסדרה בזמן שמתקיימים טקסים לזכר השואה, ולדבריו, השחקנים בסה"כ ביצעו את עבודתם: "כמו שתפקידו של העיתונאי שכתב את הידיעה לעבוד בערב יום השואה, כמו שתפקידו של פועל הזבל לפנות זבל ביום השואה, כך גם תפקידו של עוז זהבי לעבוד ביום השואה כי זו היא פרנסתו, אני מניח שלא צולם שם מערכון סטירי שפוגע בכבודו של יום השואה ולכן אני לא רואה בזה פסול".

כזכור, ביום השואה (שני), הכותרות בעיתונות זעמו נגד מספר חרדים שביצעו "מנגל" סגן סאקר בירושלים, בערב יום השואה. הרב הראשי לישראל יונה מצגר מיהר לגנות את מעשה הצעירים החרדים, וכמוהו עשו גם ח"כ אריה דרעי ואישי ציבור נוספים.