פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

בס"ד                                                                                            16/4/13
עסקני צפת בפעילות נמרצת לרווחת עשרות אלפי העולים למירון ביומא דהילולא

מאת: יצחק זאב

עסקני העיר ובראשם רב העיר העתיקה בצפת וחבר וועדת החמישה הגאון ר' מרדכי דב קפלן שליט"א נערכים בהיערכות נרחבת לקראת בואם של אלפי העולים לשבות בעיה"ק צפת בשבת ל"ג בעומר כשלאחריו במוצ"ש  צפויים אלפים לנסוע  דרך התחבורה המקומית ישירות למירון לחגיגת ההילולא של רשב"י זיע"א.   הכרויות לדתיים

חבר וועדת החמישה לניהול אתר ציון הרשב"י זיע"א, הרה"ג ר' דב קפלן שליט"א, הגיש בפני מנהלי מבצע ל"ג בעומר את הצורך בשינויים דחופים לטובת אלפי העולים דרך צפת, ובעיקר השנה שצפויים רבים מתושבי המרכז לשבות בעיר כמידי שנה שבו חל ליל הילולא במוצ"ש.

כידוע חניון האוטובוסים של  חב' נתיב אקספרס ממוקם במרחק ניכר מהכניסה ליישוב מירון.
אמנם בהלוך מכיוון צפת האוטובוסים מגיעים ישירות עד לשער הכניסה של היישוב מירון ושם הם מורידים את כל הנוסעים, אך לנסיעת חזור ממירון לצפת, נאלצים אלפי תושבים לנוע ברגליהם מרחק רב מאוד עד לחניון ולעיתים הם נאלצים להיטלטל מרחק רב זה יחד עם עולליהם העייפים בידיהם, וכל זאת לאחר לילה שלם ללא שינה ועמידה ממושכת במשך שעות רבות בקרבת שטח הציון, וכן הליכה רגלית מהציון ועד לכניסה למושב מירון, וכאמור, בנוסף לכל זאת נאלצים הם להמשיך ולהיטלטל רגלית עד לחניון נתיב אקספרס.

בשנה שעברה אשה התעלפה בדרכה ממירון לחניון חב' נתיב כתוצאה מכך שנאלצה ללכת את כל המרחק עם מאמץ מוגבר מעבר לכוחותי'ה.

הגר"ד קפלן שוחח עם צמרת פיקוד מבצע מירון וכן עם ידידו הקרוב מפקד משטרת צפת מר עופר קנטרוביץ, וביקש מהם לבדוק את האפשרות לפתרון סבל אלפי חוגגים על ידי העלאתם ביציאה מישוב מירון לשאטלים שיוצאים לחניון הרכבים בעין זיתים ובמסלול נסיעתם יכנסו השאטלים לחניון נתיב שם הם ירוקנו את נוסעי צפת  ומשם ימשיכו מיידית לחניון עין זיתים הסמוך.

 
 חבר וועדת החמישה הגאון הרב מרדכי דב קפלן שליט"א (בצד ימין)

 

תושבי העיר ואורחי'ה נושאים עיניים צופיות בתקווה רבה לאישור פתרון עצום זה.

כמו כן בשליחותו של הגרד"ק פנו עסקני העיר למנהלי חברת האוטובוסים המקומית "נתיב אקספרס" ולאחראי האזורי מר חאלד, והציעו בפניהם מספר שינויים עבור נוחות הנוסעים מצפת למירון, כמו: בחניון נתיב לפצל את קו 5' שבחזור לשני קווים, אחד יהיה קו ישיר לתחנה המרכזית בלבד, ללא כניסה דרך דרום העיר אלא מצומת עין זיתים וביריה. והקו השני יהיה כרגיל, כניסה דרך גני הדר ומאור חיים ופיזור בכל התחנות עד לתחנה המרכזית. וכך יחסך לאפי תושבי העיר מכנען והעיר העתיקה, סבל מיותר וטילטולים לחינם. בנוסף פתרון זה יגרום לתועלת רבה בזמינות מהירה יותר של אוטובוסים מוכנים לשירות חוזר.

מר חאלד השיב כי בעיניו פתרון זה הוא מצויין ותועלתי, וכי הוא יעלה את הבקשה בפני הממונים תוך תקווה כי תיהיה עדיין אפשרות לשינוי תוכנית קו באישור מהיר של משרד התחבורה למרות סמיכות הימים ליום המבצע.

כן הודיע מר חאלד כי רעיון הפניית האוטובוסים המלאים בהלוך, ברח' שפרינצ'ק ליציאה מיידית ימינה במקום העלאתם עד לתחנה המרכזית לתוך הלחץ הקיים שם ולהמתין עד לאישור בטחוני, זהו רעיון מבריק שהועלה בשנה שעברה על ידי העסקנים שמטעם הגרמ"ד קפלן, ואושר השנה מיידית במשרדי ההנהלה של חב' נתיב, תוך התחייבות אישית של מר חאלד, על פי בקשתו של אחד העסקנים, כי הוא אישית יפקח מידי פעם על פיקוח הפקחים של החב' שאמורים לדווח על מצב התחבורה מאזור רסקו והלאה לכיוון התחנה המרכזית, שבכל זמן שיצטרכו בתחנות אלו אוטובוסים, בעקבות שחרור גובר של אוטובוסים מלאים לימינה בשפריצ'ק לכיוון היציאה מהעיר, הם יתנו הוראה מיידית לספק אוטובוס ישירות לתחנות אלו.

תקוותם של נוסעי צפת, כי גם השנה יתווספו שינויים מועילים למען אלפי החוגגים את היום הקדוש והנשגב.  
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום