פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

ההכרזה של לפיד היו האות להקמת הרשימה

 08/12/2012 מקור: חדשות נתניה

 

 

*עו"ד אריה סמארלי מנתניה, נבחר כמי שירוץ במקום הראשון ברשימתו של הרב אמנון יצחק לכנסת

עו"ד אריה סמארלי מנתניה, נבחר כמי שירוץ במקום הראשון ברשימתו של הרב אמנון יצחק  לכנסת. כך הותר לפרסום השבוע לאחר שהרב אמנון יצחק, אשר על פי מקורות בתחום החזרה בתשובה הוא המחזיר בתשובה הגדול בארץ, זימן את עו"ד סמארלי אל לשכתו ובישר לו כי הוא היחיד שהרב מעוניין בו בראש הרשימה.         עורך דין פשיטת רגל

כאן המקום לציין כי עו"ד סמארלי חזר בתשובה בעקבות קלטת של הרב אמנון יצחק, אותה שמע לפני 18 שנה. הרב עצמו, מעצמה בתחום, החליט להציב רשימה מטעמו לכנסת לאחר בדיקות רבות שביצע ואישורים שקיבל מרבנים גדולים אשר הפצירו בו לקטוף את הפירות (החוזרים בתשובה – א.ו) ולא להשאיר אותם לידי ש"ס. על פי סמארלי, מה שהניע את הקמת הרשימה היה יאיר לפיד בכבודו ובעצמו, כאשר לפיד החליט לחרות על דגלו מספר סמלים בין היתר באמצעות הרבנות הרפורמית, המהווים קווים אדומים מבחינת היהדות השמרנית.       הרב אמנון יצחק       

"הכרזותיו של לפיד היו האות להקמת הרשימה ואני יכול לומר לך שאילו לפיד לא היה מכריז את הכרזותיו, כנראה שלא היינו מתמודדים היום". סמארלי מייחס את עניין הקמת התנועה הפוליטית ללפיד אולם בסביבתו יודעים ומודים שאילו ש"ס הייתה מחבקת את הרב אמנון יצחק ומאפשרת לו לקבל את הכבוד הראוי לו בחצרו של הרב עובדיה יוסף, הסיכויים שהרב אמנון יצחק היה פונה לתנועה פוליטית, היו אפסיים.

"תראה" אומר סמארלי ומוסיף: "זה נכון שהרב הצהיר במשך השנים שהוא א-פוליטי. אבל, בתור המחזיר בתשובה הגדול בארץ, לרב יש מניות רבות בקרב מצביעי ש"ס. מסקרי עומק שערכנו, 60 אחוז ממצביעי ש"ס הם חוזרים בתשובה שחזרו באמצעות הפעילות של הרב. אז עכשיו חשוב לי להבהיר, שהרב הוא ביחסים מצויינים עם תנועת ש"ס ובעיקר עם המר"ן האדמו"ר עובדיה יוסף שאוהב אותו אהבת נפש ולכן הוא אינו מתכוון לצאת כנגד התנועה כפי שעשה הרב אמסלם אבל מאידך רוצה לחזק את עצמו מבחינה פוליטית ולשמור על הציבור שלו שעד היום קצת הזניחו אותו בש"ס, הם מתנהלים שם בצורה משפחתית ואנשים מבחוץ מתקשים מאוד להכנס".         הכרויות לדתיים

עו"ד סמארלי הוא עו"ד ותיק ומוכר בעיר ואף בארץ לאחר שהוציא מספר רב של ספרים מלאים בדוגמאות כתבי בית דין. גיסו הוא חבר המועצה והרב קובי לוי. בעברו הרחוק סמארלי היה מעורב פוליטית כאשר הוא נבחר למקום 2 ברשימת הליכוד המקומית. "צפו לי להיות הראשון ברשימה כבר אז". אומר סמארלי ומוסיף: "לא בגלל שפקדתי אנשים, ממש לא. אנשים פשוט חיבבו אותי והרגישו שאני מייצג אותם נאמנה, ביושר ובצדק ואפילו מינו אותי לבורר של התנועה בעיר. הכישרון הפוליטי נמצא אצלי. זנחתי אותו קצת במשך השנים אבל עכשיו צריך לרענן אותו והכל יחזור שוב. אני אומנם עוד לא בקעתי מהביצה בפוליטיקה, אבל ברוך השם אני לומד ואלמד".

בכדי ללמד על רצינות הרשימה ניתן לראות על מחשבו של סמארלי עשרות מיילים מהרב אמנון יצחק. רובם ככולם בעניין הרשימה. יש המון מה לעשות. הוקמו מטות בטבריה ובבני ברק. יש לגייס תורמים ולבנות רשימה אטרקטיבית וכמובן, יש לעקוב אחר היריבים ולבנות מצע למפלגה.

"אנחנו פונים לקהל הרחב" מפתיע סמארלי בתגובה לסברה כי מדובר במפלגת נישה של חוזרים בתשובה בלבד:"אנחנו רוצים גם שדרוזים, ערבים, אתיופים, רוסים וחילוניים יצביעו עבורנו. אנחנו רוצים לדאוג לניצולי השואה שירגישו שהעם מחבק אותם. אפשר לקצר את שירות החובה בצה"ל. אפשר לתת לחיילים משכורות נורמליות. אנחנו לא מפלגה דתית, אנחנו מפלגה חברתית".

מייד כשסמארלי אומר את זה לנוכח מבט מתפלא הוא שולף כרזה עם מסרי הבחירות של המפלגה החדשה. כולם בתחום החברתי. במפלגה החדשה פונים לבון טון היום בשוק הפוליטי. הנחות והוזלות לציבור. כך לדוגמא מבטיח הרב אמנון יצחק הוזלה משמעותית במחירי הדלק ובמחירי המכוניות. הוא טוען שהוא יגרום למכירת לחם בשקל. אם בכך לא די הוא מבטיח מלחמה בהפרטת הקיבוצים והעברת קרקעות המדינה לבני הקיבוצים. הוא לא שוכח לדבר על ביטוח בריאות ב-20 שקלים למשפחה ומזכיר שהוא כבר עשה זאת ב-45 שקלים לכאלפיים משפחות מהציבור שלו. "אנחנו רוצים לעזור לציבור. אנחנו רוצים להפסיק את החגיגות ל בני הקיבוצים שזוכים לנחלות במקומות מדהימים. יש החלטת ממשלה היסטורית בעניין הזה אבל אף אחד לא טורח ליישם אותה.

במצע הבחירות בולט כי לא מופיעה אף מילה על גיוס החרדים. "אנחנו רוצים לשמור פחות או יותר על הסטטוס קוו של חוק טל. שיגוייסו מבחינתנו כל אלה שבאים לשעתיים לישיבה והולכים. אבל כל מי שעושה את ימיו ולילותיו בישיבה, במסירות מוכחת ובאמת אין לגעת בו. לא חסר לצבא חיילים. התקציב שיחסכו על ציבור הישיבות מבוזבז ממילא על מלחמות מיותרות. אני יכול לומר לך שהרב יצחק חזה את מבצע עמוד ענן 5 ימים לפני שהוא קרה והוא אמר לנו בדרשה שזה יהיה לקח ודוגמא קטנה מהשמיים למנהיגים שמעוניינים לפגוע בציבור תלמידי הישיבות שלו. הדבר הזה קיבל פרסום גדול בג'רוזלם פוסט שכתב את זה בעמוד השער שלו" מציג סמארלי את הפרסום ומוסיף :"אנחנו תנועת "כוח להשפיע". אנחנו רוצים לדאוג לציבור שלנו וגם זה שהוא זקוק לנו. הסקרים שלנו מנבאים שאנחנו שווים 5-6 מנדטים עוד לפני שהתחלנו את הקמפיין. אני אומר לך שאנחנו שווים 10 מנדטים וגם לשם אנחנו נגיע".

סמארלי לא יאמר זאת לעולם, אבל גם הוא יודע שיריבתם הקשה על קולות הבוחרים נמצאת בבית ברחוב הקבלן בירושלים. סמארלי גם יודע ומכיר בעובדה שהצלחתם, תגרע מהצלחת ש"ס הגם שבאופן מוצהר התנועות לא נלחמות על אותם קולות. "אני לא מכיר את אריה דרעי ואת אלי ישי באופן אישי אבל אני מעריך ומכבד אותם ואת פועלם מאוד" מפרגן סמארלי ומוסיף :"אנחנו לא יריבים ואני מאמין שבסופו של יום נשתף פעולה בקואליציה. המדינה הזו זקוקה גם לתנועה שלנו. אני מודה שלא רציתי להתמודד לכנסת כי אם אבחר ייתכן והמשרד שלי יסבול מזה. אבל, כשהרב קורא לך ומבקש משהו, אתה לעולם לא אומר לא. בטח לא אני שקלטת של הרב הביאה אותי לתשובה. הרב מחזיק בדעות לא פשוטות לעיתים לעיכול לקהל הרחב אבל הוא אומר את האמת שלו תמיד ולא חשוב מה הנזק שזה עושה. אני מעריך את זה מאוד וגם בגלל זה אני מתבטל בפניו".

סמארלי מבקש גם לתרום לנו בנושאים החמים על סדר היום וטוען כי המשפט הבינלאומי וכן חוות דעת שהכין השופט עליון אדמונד לוי בעניין ההתנחלויות קובעת כי מדינת ישראל רשאית לבנות בשטחים ובלבד שנתקבלה החלטת ממשלה חוקית בעניין. "זו ועדה מכובדת מאוד שהמדינה הקימה כדי לראות מה מותר ומה אסור. מלבד לוי ישבו עוד שני משפטנים בעלי שם וזה מה שהם קבעו. אנחנו תומכים בבנייה הזו ואנחנו גם לא נתנגד לעקירת יישובים ובלבד שזה ייעשה רק לאחר מבחני אמון שנעשה לפלסטינים. לא יקרה עוד מקרים של נתינת שטח באופן חד צדדי ללא שנבדקה הרצינות של הפלסטינים לקיים שקט ושלום בעבורם".

הבחירה בכוח להשפיע היא לא בחירה פרסונאלית באדם כזה או אחר. הבחירה היא בדרך. כל מי שמכיר את הרב אמנון יצחק יודע שאם הרב מעוניין במשהו, שום דבר לא יעמוד בדרכו. כשהרב מבטיח משהו, כמון עניין סל הבריאות לדוגמא, הוא מקיים ויהי מה. כל ההבטחות שלו הן מעשיות והוא עומד מאחוריהן. הציבור מוזמן לבדוק זאת".

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום