פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

תסכול בש"ס: דרעי לא חזר בשביל אופוזיציה

המפלגה סוערת בעקבות הכישלון שהותיר אותה מחוץ לממשלה. דרעי וישי מנסים לקבל את ההנהגה הבלעדית, אטיאס פועל לסכל זאת

לאחר שנואשו מניסיונות החיזור אחרי יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, בניסיון לשבור את הברית בינו לבין יאיר לפיד, מתחילים להפנים בש"ס כי את הממשלה הבאה יראו את מספסלי האופוזיציה.
במקביל לאכזבה ולתסיסה הפנימית, גוברים הסיכויים כיאריה דרעי יתמודד על ראשות עיריית ירושלים – כפי שפורסם לראשונה במעריב. בסביבתו של דרעי מתוסכלים מאוד מהעובדה שטרם קיבל את ראשות התנועה, כפי שצפה שיתרחש עם חזרתו.   הכרויות לדתיים

מקורביו מספרים כי לא שב למפלגה בשביל הנהגה משולשת, וכי הם ממתינים בקוצר רוח לקבלת תואר היו"ר ואף פועלים לשם כך. "השארת ש"ס מחוץ לקואליציה רק תגביר את המריבות הפנימיות בתוך המפלגה. כשאין מה לעשות ואין משרדים לנהל יתחילו לריב" הסביר גורם במפלגה. 

בסביבתו של שר הפנים, אלי ישי, לא מתייאשים ומנסים לשכנע את הרב עובדיה יוסף. העובדה שדרעי לא הגדיל את מספר המנדטים ולא הצליח למצוא פתרונות לכניסתם לקואליציה, מסבירה את העובדה שדרעי אינו ילד הפלא של המפלגה. 

את הסיכויים של ישי לקבל את תואר היו"ר תולים גורמים בש"ס בקלטת שמסתובבת במפלגה, בה נשמע הרב עובדיה (בהקלטה מלפני מספר חודשים) אומר כי הוא מעדיף את אלי ישי בתור היו"ר, גם אם יישארו למפלגה חמישה מנדטים. 

"בדיעבד, לא רק שדרעי לא העלה את מספר המנדטים של המפלגה, אלא גם לא הצליח להכניס אותם לקואליציה", אומרים הגורמים, "ולכן דווקא ישי ראוי לקבל את תפקיד היו"ר". 

בינתיים, דווקא הצלע השלישית בהנהגת המפלגה מונעת את ההכרעה על יו"ר אחד. שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, כך אומרים בש"ס, מונע את ההחלטה בעזרת חברו - בנו של הרב עובדיה, משה יוסף. "ברור שאטיאס לא יהיה יו"ר, לכן הוא מונע בינתיים את ההכרעה כדי לשמור על מעמדו כאחד מחברי ההנהגה במקום להיות מספר שתיים או שלוש" הסביר גורם במפלגה.
מקור: NRG לצפיה במקור לחצו כאן

הערת האתר

כשהרב עובדיה יוסף ביקש מהרב אמנון יצחק לעזור לשס נגד לפיד האבא ושס קבלה 200,000 דיסקים 'הרצל והציונות' ולא שילמו לו עד היום את מלוא החוב זרק לפיד האבא את שס מן הממשלה בשנת 2003 לאופוזיציה.
והפעם זורק הבן לפיד את שס לאופוזיציה שוב לאחר עשר שנים כפי שהזהיר הרב אמנון יצחק מפניו על שנאת החרדים שלו. אך הפעם במקום ששס יכירו טובה לרב אמנון יצחק שעזר להם ב2003 לבקשת הרב עובדיה יוסף ולא שילמו לא עדין. הפעילו את הרב עובדיה יוסף נגדו כבא מעצמו לעזור נגד הבן לפיד.
כשאין הכרת הטוב כועסים בשמים.
ועוד אנקדוטה מענינת שס פעלו להחרים את הרב אמנון יצחק  ועתה חזר להם בומרנג שהם מוחרמים על ידי מי שרצה הרב אמנון להציל מידו. לאו היו נלחמים בלפיד ומניחים לרב אמנון יצחק להביא את המנדטים שביכולתו הרי שהסיפור היה נגמר אחרת.
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום