פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

ילד בן 5: בעבר הייתי אישה בת 30

 
איך מגיבה אם ששומעת מבנה בן ה-5 את המשפט הבא: "פעם הייתי בחורה בשם פאם, אבל נפלתי מבניין בוער ונשרפתי"?
 
  • שירה כהן
  • |
  • שלישי כ"ח שבט התשע"ה
  • |
  • 08:31 17.02.15 - מקור: אתר הידברות

  •  
 

לא מעט סיפורים כאלה רצים ברשת: אנשים שמתו, נולדו מחדש לגוף אחר אך זוכרים את הזהות הקודמת שלהם. היהדות מקצה לתופעה זו של גלגול נשמות, מקום די מכובד בתוכה. לכן סביר להניח שאת רובכם, הסיפור הבא לא בהכרח יפתיע.

הכל התחיל כשאמו של לוק רולמן בן החמש מאוהיו, החלה לשים לב לגיבובי המילים שמוציא בנה מפיו. בתחילה נראה היה לה כי לוק, ככל הילדים בני גילו שממציאים סיפורים כיד הדמיון הטובה עליהם – מהגג לעצמו גיבובים חסרי שחר וחסרי כל ביסוס.

 

לוק רולמן

לוק רולמן

 

אלא שלאחר שהחליטה 'לשתף פעולה' ולחדור אל תוך עולמה של 'פאם' - הדמות המסתורית ש'בקעה מגרונו' של בנה - נדהמה לגלות כי יש דברים בגו. את כל צעצועיו נהג לוק לכנות בשם 'פאם', ולא פעם שמעה אותו אמו אומר משפטים כגון: 'כשהייתי בת, היה לי שיער שחור' ו'פעם, כשהייתי פאם, היו גם לי עגילים כאלה'.

כשהדבר חזר על עצמו בעקביות, החלה האם המודאגת לתחקר את בנה וזה מה שסיפר לה לוק: פאם היא אישה שחורה כבת 30, שקפצה אל מותה מתוך בניין בוער, בשריפה שפרצה בשיקאגו. והוא, לוק בנה, נולד להם לאחר שנשמתה של פאם עלתה לשמיים, פגשה את אלוקים, ונשלחה חזרה לארץ, אליהם. "אתם נתתם לי את השם לוק, אבל באמת-באמת, אני פאם", כך אמר לוק הקטן.

מסתבר שהדברים ששמעה לא נתנו לאריקה מנוח, והיא החליטה לחפש את אותה 'פאם' מסתורית בגוגל. ונחשו מה גילתה? על המסך התנוסס שמה של פאמלה רובינסון, צעירה שחורה שנפלה אל מותה משריפה שפרצה בבניין מלון 'פקסטון' בשיקגו, בשנת 1933.

בשבוע שעבר, התראיינו לוק ואמו לתוכנית טלוויזיה אמריקנית (שחוקרת ומפרסמת מקרים פאראפסיכולוגיים ועל טבעיים שכאלה, לאחר שפרטיהם מאומתים עד כמה שניתן) במהלכה הציג המנחה בפני לוק מגוון תמונות של נשים הדומות לפאם. לוק זיהה לאלתר את האישה הנכונה, פאמלה רובינסון, הצביע עליה ואמר: "אני זוכר כשצילמו את התמונה הזאת".

לפני התוכנית, יצרה אריקה קשר עם משפחתה של פאמלה רובינסון, והופתעה לגלות כי לוק ופאם חולקים את אותם התחביבים בדיוק. אמנם משפחתה של רובינסון סירבה להתראיין ולהשתתף בתוכנית, אבל הסכימה לשמור על קשר רציף עם לוק ומשפחתו.  

ומה קורה עם לוק כעת? מעניין לציין כי בימים אלו התראיינה האם אריקה לתקשורת, והודיעה כי לוק כבר אינו 'מתעניין' בפאם כמו פעם, ושהוא כנראה נזקק לכל החשיפה הזו, כדי להוציא את הכל ולשחרר אותה מתוכו. "הוא המשיך הלאה. אבל אנחנו רוצים שכמה שיותר אנשים ייחשפו לסיפור של לוק, כי יש בו מסר חיובי של אחדות ואהבה", סיכמה האם. 

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום