פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

מחקר חדש קובע: האיום האמיתי על המזרח התיכון - מערך הנשק של ישראל

האיום האירני מתגמד לעומת האיום הישראלי? במחקר חדש שערך אחד מבכירי החוקרים בעולם בנושא הגרעין האירני, הוא טוען שברשות ישראל פצצות מימן הרסניות שעוצמתן חזקה פי עשר מפצצות גרעין. המשמעות: מאות אלפי הרוגים ואף מיליונים, במקרה של הטלת הפצצות על אירן. "אירן יכולה לאיים על ישראל רק עם טילים ארוכי טווח"  הכרויות לדתיים

חדשות 2 | פורסם 06:33 26/04/2013

 

האיום הישראלי לכאורה. ארכיון | רויטרס 
האיום האירני אולי מדיר שינה מעיני צמרת מערכת הביטחון הישראלית, אולם יש מי שחושב שהאיום האמיתי מגיע דווקא מכיוונה של ירושלים. במחקר חדש שפרסם אנתוני קורדסמן, אחד מבכירי החוקרים בעולם בנושא הגרעין האירני, הוא טוען כי מי שנמצאת תחת איום קיומי אמיתי היא דווקא הרפובליקה האיסלמית ולא ישראל - כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

 

על פי הדיווח, ישראל מאיימת על מרכזי האוכלוסין הגדולים באירן במה שהגדיר "פצצות שעוצמתן חזקה ביותר מפי מאה מזו של פצצות גרעיניות". לטענת קורדסמן, על רקע הפיתוח המואץ של פרויקט הגרעין האירני, ישראל פעלה במקביל להאריך את טווח הטילים שברשותה כדי לאיים באופן ממשי על אירן.

"מאות אלפי הרוגים - ואפילו מיליונים"

 

אירן יכולה לאיים רק עם טילים ארוכי טווח | רויטרס 
לדברי החוקר הבכיר, האיום האמיתי במזרח התיכון הוא דווקא של ישראל על אירן - ולא ההפך. "אירן מאוימת על ידי פצצות המימן הקטלניות וע"י טילים שישוגרו מהים, שיגרמו לפיזור של נשורת גרעינית בכל רחבי הרפובליקה האיסלמית", הסיק קורדסמן במחקרו. לדבריו, האירנים יכולים לאיים על ישראל רק באמצעות טילים ארוכי טווח ופצצות קטנות מן הים.

 

"עוצמתן של פצצות מימן חזקה עשרות מונים מפצצת אטום רגילה. פצצה אחת כזו שתיפול בעיר אירנית יכולה לגרום למאות אלפי הרוגים - או אפילו למיליונים", התריע איש מערכת הביטחון לשעבר, הפיזיקאי ד"ר רפאל אופק. לטענתו, המעצמות הגדולות בעולם מחזיקות בפצצות המימן ההרסניות כבר עשרות שנים.גורמים רשמיים בישראל לא אישרו מעולם שברשותה פצצות כאלה - כמו גם בפצצות גרעיניות סטנדרטיות.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום