פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

איראן רעדה: רעש אדמה עז בעוצמה 7.8 דרגות

 

 

בפעם השנייה בתוך שבוע זעזע רעש אדמה את אזור הגבול עם פקיסטן. לפי אחד הדיווחים באיראן, יש לפחות 40 הרוגים: "זו הרעידה החזקה ביותר שפגעה בנו ב-40 השנים האחרונות". גם בניו דלהי חשו ברעש

הכרויות לדתיים

רעידת אדמה עזה ב

 

הרעש, שמרכזו בדרום מזרח איראן, ליד הגבול עם פקיסטן, אירע בעומק של כ-82 ק"מ מתחת לאדמה. רעידת האדמה הורגשה בערים רבות בפקיסטן, בהן קראצ'י, ודווח על חמישה הרוגים במדינה. אפילו בבירת הודו, ניו דלהי, הורגש הרעש. גורם רשמי באיראן אמר שמדובר ברעידת האדמה הקשה ביותר שפגעה באיראן ב-40 השנה האחרונות. עם זאת, הדיווחים לגבי מספר ההרוגים באיראן סותרים: גורם רשמי דיבר על חשש למאות הרוגים, בעוד מחוקק בפרלמנט האיראני טען כי מניין הנספים אינו גבוה.

 

 

קווי התקשורת לאזור הפגוע נפגעו קשות, והם מקשים על אנשי הרשויות לקבל מידע ברור על הנזק שנגרם. על כל פנים, האזור המדברי שבו אירע הרעש מיושב בדלילות יחסית.

 

ובכל זאת, על פי סוכנות הידיעות האיראנית "פארס", רבים מתושבי האזור שבו הורגשה הרעידה מתגוררים בבתי בוץ, שעלולים לקרוס בקלות ברעש אדמה בעוצמה כזאת. החשמל וקווי התקשורת קרסו בערים סיטאן ובאלוצ'יסטאן בדרום מזרח המדינה, אולם בעיר הגדולה במחוז - סרבאן - לא דווח עד כה על נזק גדול. 

 

החברה הרוסית שבנתה את תחנת הכוח הגרעינית בבושהאר מסרה כי אין חשש לפגיעה בכור. רעש האדמה התרחש בזמן שנשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, נמצא במערב אפריקה  - אחת מיצרניות האורניום הגדולות ביותר בעולם.
 

איראן ממוקמת באזור פעיל מאוד מבחינה ססמית ובממוצע מתרחשת שם רעידת אדמה קלה מדי יום. לפני שנה נהרגו 130 בני אדם ברעידת אדמה בעוצמה 6.2 דרגות שאירעה במדינה. לפני עשור בדיוק אירע אסון בעיר באם שבאיראן,

 

אז נהרגו לא פחות מ-26 אלף איש בעקבות רעש שעוצמתו הייתה 6.6 דרגות.

 

 

 

רעידת האדמה היום אירעה שבוע בלבד אחרי רעש אדמה חזק אחר באיראן, שגרם למותם של כ-30 איש. באותה רעידה, בעוצמה 6.3 דרגות, נפצעו גם 800 בני אדם. היא התרחשה 89 קילומטרים מהעיר בושהר שבאיראן, שבה ממוקמת תחנת הכוח הגרעינית היחידה של המדינה.

 

 

המכון הסיסמולוגי של איראן באוניברסיטת טהרן מסר כי המוקד של הרעידה בשבוע שעבר היה באזור קאקי. תושבים סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס שהרגישו את רעש האדמה ברחבי מפרץ דובאי, וגולשי טוויטר בבחריין דיווחו שמשרדים בבירה מנאמה פונו בעקבות הרעש.

לסיכום אפשר לומר שהתעניות שגזר הרב אמנון יצחק על הציבור עדיין פועלות בשמים.
הרמזים שרומז הקב"ה לאחמדיניג'אד גלויים וברורים לכל. 
כעת כל מה שנותר הוא לקוות שכהן הדת של איראן יבין את הרמז האלוקי ויטוש את תוכנית הגרעין.
מקור:
YNET

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום