פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הודעה לציבור: אליהו קאופמן כתב בעבר כתבה מלאה בשקרים נגד הרב אמנון יצחק

אך הפעם השכיל וכתב כתבה אובייקטיבית המהולה בהתבוננות ומחשבות עמוקמות. אין לנו בעיה עם אובייקטיביות אפילו אם היא נגד דיעותינו..

יש לנו בעיה עם שקרים ושקרנים.הכרויות לדתיים

אשריך רבי אליהו שעל אף שאינך נמנה בין חסידיו של הרב אמנון יצחק, הבאת כתבה היוצאת ממקום נקי נטולת דיעות אישיות ומציגה את האמת כפי שהיא

ועדת בחירות או ועדה מסדרת?

כידוע לכם אינני נימנה על חסידיו של הרב אמנון יצחק אבל מנין יש ל"וועדת הבחירות" את הזכות לדרוש ממנו "תעודת רב" רק משום שבסיסמת הבחירות של רשימתו הוא הוזכר כ"רב"? מדוע לא ביקשה הוועדה הזו "תעודות רב" גם מהח"כים של שס ויהדות התורה?
הבקשות ל"ועדת הבחירות" הנוכחית מזכירות לי הפלגה אל מדינות טוטליטריות, ששם הרשות למפלגות המתמודדות תחומה אך ורק לאותן מפלגות ותנועות שהמשטר הדיקטטורי רוצה בקיומן מתוך רצון להמשך צורת המשטר שלו ללא שינוי ערכי. הבחירות באותן מדינות מטרתן לסמא עיניים לאזרחים שם עורך דין פשיטת רגלולעולם שבחוץ. "האביב הערבי" הצליח לבטל כמה משטרים כאלה לאחרונה, המשטרים הקומוניסטים לשעבר היו כאלה ובסוריה משלמים האזרחים בדם להעביר עוד משטר כזה מהעולם. חס ושלום, אינני טוען שהמשטר במדינה הוא ממש התאום הסיאמי של אותם משטרים אבל הבקשות של וועדת הבחירות מתחילים להזכיר לי זאת. ישנם כאלה - במדינה הזו, שחושבים כי "ועדת בחירות" פירושה "ועדת מסדרת" מבחינה רעיונית.

הסיפור סביב המפלגות הערביות אומנם נקטע השנה - וטוב שזה כך, אך הסיפור של פסילתה של ח"כ זועבי עדין משאיר טעם מקארתיסטי בפה. צריך פעם אחת ולתמיד לתת פירוש ברור מהו המושג "בטחון המדינה". האם אותו מושג בא גם להגן על כל אזרחי המדינה או שחושף חלק מהם לגזענות ועל אחרים הוא מגן מגזענות תאומה? האם רק הנסיעה על ה"מרמרה" היא "פגיעה בבטחון המדינה" או שגם "תג מחיר" וכל התנחלות פרטית יש להם אמת מידה כזו? מה כבר אמרו הח"כים הערבים נגד יהודים שלא אמרו - בקיצוניות גדולה יותר, אנשי הימין בישראל , ולא רק הכהניסטים הסהרוריים אלא גם "אישים מרכזיים" כמו למשל סגן רה"מ לשעבר רפאל איתן שקרא לערבים "גו'קים מסוממים בבקבוק"? במדינה אחרת גם התנצלות לא הייתה עוזרת לו להינצל מהתפטרות ומפרידה מהפוליטיקה. בישראל אפילו התנצלות לא ביקשו ממנו.

אם לשלושה כהניסטים מוצהרים כבן ארי, מרזל ובן גביר מותר להיבחר לפרלמנט הציוני מדוע לזועבי אסור?! אם את זועבי צריך לפסול מדוע יש לאשר את ח"כ אלדד מ"עוצמה" ששוב ושוב מאשים את כל הערבים בישראל בשנאת יהודים , ולדוגמה אותו דיון על ה"מרמרה" שבו התעמת עם ח"כ אפללו מקדימה , שדווקא טען כי רוב ערביי ישראל אינם קיצוניים? את כהנא לא אישרו - בפעם השנייה (ב-1988) משום שהוא היה "מנדט אבוד" עבור ממשלת הימין אבל את "תאומו" הפוליטי - רחבעם זאבי, גם ה"שמאל" חיבק אל ליבו. לי ניראה שכל העניין הוא במוצא ותו לא. במדינה הזו - שלא כמו ארה"ב, בריטניה ואפילו הונגריה , מה שמותר לומר על ערבים אסור לומר על ציונים.

אבל השנה "ועדת הבחירות" הוצפה בעוד בקשות מקארתיסטיות שמטרתן לגדוע דיקטטורית את הענף הדמוקרטי ואת חופש הדת והפולחן. כך למשל עלתה ההצעה לפסול את "יהדות התורה" ואת שס משום שלא שיבצו נשים ברשימתן. בעולם הדמוקרטי מתמודדות עוד רשימות חרדיות או מוסלמיות שאין ברשימותיהן נשים אבל רק בישראל הותר "לוקסוס" הרעיון לפסילה עקב נושא הנשים, כשלאף אחד מהמקארתיסטים הללו לא איכפת שהנשים החרדיות באמת (ולא אלה שפרשו מהחברה החרדית ומנוצלות נגדה) מתנגדות בעצמן להופעה בבחירות כמו שאותן נשים על האוטובוס החרדי של בית שמש טענו כנגד אותה ח"כ חוטובלי מהליכוד שהן עצמן בוחרות לשבת בירכתי האוטובוסים.

בכלל, מי שהגיש את ההצעה לפסילה "שכח" כנראה לצרף עוד שמות של מפלגות שאין בהן נשים כולל הרשימה החרדית החדשה "נצח". זה רק מוכיח שמי שמציע לפסול אינו מציע עקרונית דבר אלא פשוט חפץ לפסול רק יריבים פוליטיים שלא לשמה. התשובה שאני הייתי מוסר במקום המפלגות הללו היא הפסוק "אל תיטוש תורת אימך" , שבזכות הנשים החרדיות הצדקניות שאינן הולכות לפוליטיקה המצחינה הן מגדלות ביהדות החרדית רוב של ילדים עדינים שהפשע, הסמים והאלימות המזוויעה במועדונים מהם והלאה.

ואם כבר רוצים לפסול על גזענות או על "אפליה מיגזרית" אז מה היו אומרים המציעים הללו אילו הייתה רצה לבחירות רשימה של נשים בלבד - הפעם היו קוראים לאפליה הזו "אפליה מתקנת". ומדוע לא לפסול רשימות עדתיות כמו "רשימות עולים" - מחבר העמים ומאתיופיה, שהן כולן על בסיס עדתי וכיתתי? אין לזה סוף אך מנגד, דמוקרטיה ניכרת בפסיפס רב גוני של השקפות וזכותם של צבורים להתארגן על-פי מאוויהם , לאומיותם , עדתם , הסקטור שלהם , דתם ותרבותם ולא על-פי דיקטטורה הלניסטית נוסח "יוון הדמוקרטית".

כידוע לכם אינני נימנה על חסידיו של הרב אמנון יצחק אבל מנין יש ל"וועדת הבחירות" את הזכות לדרוש ממנו "תעודת רב" רק משום שבסיסמת הבחירות של רשימתו הוא הוזכר כ"רב"? מדוע לא ביקשה הוועדה הזו "תעודות רב" גם מהח"כים של שס, "יהדות התורה" ו"נצח"? ומי בכלל רשאי להעניק "תעודות רב" - אותם פקידים ב"רבנות הראשית" שנתפסו בהענקה סיטונית של "תעודות רב" לכל נגד בצבא כדי שתעלה משכורתו, ואשר "רבם הראשי" נתפס משקר בבית המשפט? את התואר "רב" העניקו בגולה גדולים וקדושים ולא רק לפי הידע ותו לא אלא לפי אמות מידה של יראת שמים ומוסר.

אני בכלל מריח בנושא תרגיל מלוטש של שס מבית מדרשו של אריה דרעי לפסול את רשימת "כוח להשפיע" כאשר ה"רב הראשי" שלמה עמר יהיה שותף לתרגיל הזה וימסור שהרב אמנון יצחק "לא עבר בחינות ברבנות הראשית". לשס יש מספיק דרכים תורתיות והוגנות להתמודד בכבוד ובגאון נגד אחד כמו הרב אמנון יצחק ולא להופכו ל"קדוש מעונה" שלא נותנים להתמודד בבחירות כי "פוחדים ממנו". חבל ששס יתנו יד לשיטה שמחר תהפוך לבומרנג נגד היהדות החרדית האמיתית ואף נגד שס.

מקור: אתר news1 אליהו קאופמן (לשעבר איש הקוף והיום: איש), לחצו כאן

 
תאריך: 23/12/2012 |

עודכן:

23/12/2012
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום