פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

הבלי התשקורת החרדית

התשקורת החרדית אינה כפופה לאיסורי לשון הרע, הפצת שקר, שנאת אחים, נקימה ונטירה, ועוד אי אלו עבירות שבין אדם למקום ובין אדם לחברו

 
 
 
▪  ▪  ▪
יושב לו יהודי בגינה מוצפת שמש בחו"ל, ומעלעל להנאתו בעיתון ערבי. חברו שמצטרף אליו, משתומם: "מה קרה? אתה קורא עיתון של ערבים???".
"זה מוסיף לי בריאות", השיב היהודי. "פעם קראתי עיתונים עבריים, אבל החדשות שם הטילו עלי דיכאון: כל הזמן כתבו שישראל רודפת את הפלשתינים ושאומות העולם מגנות את ישראל, ומחרימות את ישראל, ושהמשק במשבר והאבטלה גוברת. הכל רע. רק דיכאון".

תהה החבר: "ואיך זה קשור לעיתון הערבי?"  
הכרויות לדתיים  

"העיתון הערבי מעודד את רוחי", הסביר היהודי. "רק העיתונים הערבים כותבים שהיהודים שולטים בעולם, והם הבעלים של כל הבנקים החשובים, וכמובן עשירים כקורח, ומנהלים בשקט ובחוכמה את העולם. ממש תענוג".

בארץ זה בדיוק הפוך. הדיכאון נמצא על דפי העיתונים החרדיים. ה
ממשלה החדשה היא "ממשלת שונאי דת ישראל"; הציבור החרדי מוחרם רק בשל חרדיותו; ואילו שאר העם היושב בציון מוגדר "יושבי המיסבאות התל אביביות", ונציגיו בכנסת אינם אלא "חבורת חדלי אישים"; ומנהיגי הציבור הציוני דתי מוצגים ע"י פירחחי יתד נאמן כך: "ד"לים שממש מאושרים להצטלם יחד עם רודפי הדת הקיצוניים ביותר" (כל הביטויים שבמרכאות, לקוחים מתוך העיתונות החרדית של שבוע זה).

דבש ונופת צופים

מי שבונה את תמונת עולמו על בסיס הדיווחים המרושעים בחרדונים, מבין שהציבור היהודי נחלק לשניים: קבוצה אחת שכל כולה שמן זית זך, כתית למאור, פך השמן הטהור, דבש ונופת צופים, ומולה שאר הציבור, נמשל כבהמות נדמו, שזומם "לפגע, לחמוס ולגזול" את החרדים, "לשלול זכויות אזרחיות אלמנטאריות מכמיליון איש" ואפילו "לשלול את הלגיטימיות מהציבור החרדי". 

כל מי שאינו מאנ"ש, כך עולה מן התשקורת החרדית, שייך למושחתים, רודפי הדת, אוייבי היהדות, זוללים וסובאים. זה קורה יום יום. החרדונים יתד נאמן, המודיע, המבשר, יום ליום והשבועונים למיניהם, מפטמים ומטמטמים מוחם של הקוראים במעשיות הבל, בעלילות דם נבזיות. עיתונה של תנועת אגודת ישראל המודיע, הידרדר עד לתחתית, כשבישר לקוראיו השבוע: "מוקמת ממשלת שונאי דת בישראל". ואתה קורא ותוהה: כיצד קואליציה שיש בה 20 יהודים שומרי תורה ומצוות, ממפלגות הבית היהודי (11, לא כולל ח"כ איילת שקד), הליכוד (6) ויש עתיד (3), ועוד כמה יהודים טובים מסורתיים, מבאי בתי הכנסת ומקיימי אי אלו מצוות, יכולה בכלל להיות "ממשלת שונאי דת ישראל"? קצת ענווה, רבותי התקשורתנים. האם יהודים טובים ונאמנים, כמו 
אורי אריאלניסן סלומינסקי, הרב אלי בן דהאן, מוטי יוגב, אורית סטרוק ורבים אחרים, הם באמת "שונאי דת ישראל"? האם הרבנים החשובים שמאחוריהם הם "שונאי דת ישראל"? 

הכותרת הכוזבת הזו הינה רק דוגמית להשתוללות חסרת הרסן. יתד נאמן הליטאי, עיתון ביבים מופקר, מצטט ביום ב' בכותרתו הראשית את הח"כים המאוכזבים: ח"כ 'הרב' ליצמן טוען שם כי "ציר לפיד-בנט חושף את כוונתם לעקור את קודשי ישראל"; ח"כ 'הרב' פרוש מצוטט כמי שמגדיר את שותפי הקואליציה "שותפים שסרחו"; ח"כ 'הרב' מוזס מגדיר את בנט כמי ש"ייזכר לעד שנתן ידו להחרים ציבור שלם בישראל"; וח"כ 'הרב' אייכלר טוען שם שהממשלה החדשה היא "כתם שחור על הדגל הציוני שייזכר לדיראון עולם". 

ההסתה הנרגנת אינה מסתיימת בחרדונים. גם עיתוני הקיר, הפשקווילים למיניהם, פוערים פיהם עם סיסמאות ארסיות: "זכור את אשר עשה לך הבית היהודי". וגם אישים מסויימים, קצרי פתיל, שמחמת כבודם לא ננקוב בשמם, אינם טומנים בצלחת לשונם. "הסיטרא אחרא השתלט על בנט", התבטא אחד מהם.

ולנו לא נותר אלא לתהות: עד כדי כך מסנוור הברק הנוצץ של עגל הזהב את עיני העסוקנה והתיקשורת החרדיים? איבדתם את הבלמים? הכל מותר במחאה על ההינתקות מעטיני השלטון, שגזר עליכם הבוחר, באמצעות 19 המנדטים שהעניק ל
יאיר לפיד? באמת אין לכם שום טיפת יראת חטא? מה תעשו עם כל חבילי חבילות של עבירות שבין אדם לחבירו שצברתם, ועליהן אפילו יום הכיפורים אינו מכפר? 

כאילו מעולם לא ישבו מפלגות בישראל באופוזיציה. כאילו הציבור החרדי מעולם לא החרים את הציבור הציוני דתי. כאילו מדובר בנחלת אבות. באיזה שולחן ערוך נפסק ש'יהדות התורה' וש"ס חייבות להימצא תמידין כסדרן בקואליציה? הלכה למשה מסיני? מאיפה לקחתם את זה? 

איך אמרו לא מעט ח"כים בבית היהודי? – הבית היהודי ידאג ל
עולם התורה (שאגב אינו נחלתם הפרטית של החרדים) גם בלעדיכם. אפשר להירגע.

איצקוביץ כמשל

פסטיבל היללות של העסקנצ'יקים החרדים משכיח מהם מה שידוע לכלל הציבור בישראל, שהם-הם ראשוני המחרימים. לכו לאיצקוביץ בבני ברק, ותגלו שכאשר יהודי 'סרוג' בעל 'חיוב', ניגש להתפלל לפני התיבה, נעלמים המתפללים שמאחורי גבו. בקרו בבתי הדין ותגלו שהורחקו כל הדיינים המזוהים עם הציונות הדתית. זכרו את היחס המבזה לרב דרוקמן, עד כדי שלילת התואר 'רב'. הביטו ברבנות הראשית ותראו את מי מינו החרדים – רק על-מנת להגחיך ולהשפיל את יוקרתה של הרבנות הראשית! ראו את המינויים לרבני ערים ושכונות. הביטו אל מכונת הג'ובים ותעשיית הכיבודים שהקמתם במועצות הדתיות ובחברות קדישא. רק רמסתם ודרסתם.

עכשיו אתם, ממציאי השיטה, מתאוננים על חרם? לא הגזמתם? כך נהגתם גם במו"מ הקואליציוני להרכבת הממשלה החדשה הזו. אני ואפסי עוד. כשניהל איתכם נתניהו שיחות גישוש, לא טרח איש מכם למחות על החרמת בנט. אז מה לעשות שפיספסתם בגדול ונפלתם לבור שכריתם? לא לקחתם בחשבון – זו דרכם כסל למו – שבהתעלמותכם מבנט, חוללתם תגובת שרשרת בומרנגית שהיגלתה אתכם לארץ גזירה. קצת דאגה לבית היהודי, בעיתה ובזמנה, הייתה מועילה מאוד גם לכם.

קצת היסטוריה: הסיעות החרדיות הצביעו נגד החוק לסיפוח הגולן, וש"ס העניקה לרבין את הרוב היהודי שהיה חיוני מבחינתו ליישום 
הסכם אוסלו האומלל, שמכוחו נפתחו שערי הארץ בפני אלפי מרצחים בראשות ערפאת, נקרעו חבלי ארץ מידי ישראל, ונרצחו כ-1,500 יהודים.

ועוד: שס הצביעה בעד הנסיגה מחברון ומסירתה לאש"ף; ב-1998 הצביעה ש"ס בעד הסכמי וואי ליישום פשעי אוסלו; ב-1992 וב-2006 הצטרפה לממשלה והותירה את הציונות הדתית בחוץ (ואיש לא צעק: חרם!); ב-2005, חודשים ספורים לפני ההינתקות הנפשעת, הצטרפה יהדות התורה לקואליציה ונתנה יד אכזרית לפשע איום של גירוש יהודים ועקירת קברי יהודים (אבל נאמניה הפגינו בדביקות נגד עקירת קברי עכו"ם באשקלון). באותה שנה הפעילו מתנגדי ההינתקות קו הגנה אחרון: הובלת חקיקה למען מישאל עם לסיכול ההינתקות, אך חרדֵי יהדות התורה וש"ס איכזבו והצביעו נגד; וב-2009 נתנו החרדים יד לחרם שהטילה ממשלת נתניהו על האיחוד הלאומי. עם רזומה כזה, מה בכלל חייב להם הבית היהודי? 

 

 
תאריך:  13/03/2013   |   עודכן:  13/03/2013
הארת אתר האוהדים: בסופו של דבר משתמשים במילה התשקורת ולא התקשורת. 
הרב אמנון יצחק צדק לאורך כל הדרך
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום