פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

המחבל ששבת רעב ושוחרר מצהיר: אמשיך לעסוק בטרור

אלחנן גרונר | ג׳ בתמוז ה׳תשע״ג (11/06/2013)

לפני מספר חודשים נכנעה ישראל ושחררה לרצועת עזה מחבל ששבת רעב. לאחרונה הוא התראיין מביתו החדש כשהוא חמוש וסיפר כי ימשיך לפעול עם חבריו "להגן על אדמתם ולשחרר את שטחי הגדה, את הר הבית, את כל פלסטין מהנהר ועד הים"

אימן שארונה עם נשק בעזה

אימן שארונה, מחבל ששוחרר בעסקת שליט, נעצר שוב ושחרר לאחר ששבת רעב, חזר באופן גלוי ורשמי לעסוק בפעולות טרור. לאחרונה הוא אף התראיין לערוץ טלוויזיה לבנוני כשהוא חמוש בנשק ולובש מדים.

לפני כשלושה חודשים שוחרר שראונה בפעם השנייה מבית הכלא הישראלי. שראונה, מחבל חמאס מאיזור חברון נדון ל-38 שנות מאסר בגין שורה של פעולות טרור ובהן הנחת מטען בבאר שבע שגרם לפציעתם של 19 בני אדם וניסיון לחטוף חייל. בפעם הראשונה הוא שוחרר במסגרת עסקת שליט, אך נעצר מחדש משום ששב לעסוק בפעילות טרור.

בעקבות שביתת רעב ארוכה בה פתח, החליטה מדינת ישראל להיכנע בפעם השנייה ולפני שלושה חודשים חתם אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון על חנינתו של שראונה. במקום לשוב ולרצות המשך מאסרו כפי שמעוגן בעסקת שליט לגבי מפירי העסקה, הורה אלון כי הוא ישוחרר לרצועת עזה לתקופה של עשר שנים, שלאחריה הוא צפוי לחזור לחברון.

בראיון חגיגי עם הגיעו לרצועת עזה הכריז המחבל כי הדרך היחידה לשחרור מחבלים היא חטיפת חיילים. כעת מתברר כי בחמאס העזתי קיבלו אותו בזרועות פתוחות וציידו אותו באופן מיידי בנשק ומדים.

מרכז המידע למודיעין וטרור ע"ש האלוף מאיר עמית פרסם היום, כי בראיון לערוץ טלוויזיה הלבנוני אלמיאדין סיפר שארונה כי הוא חזר לפעילות צבאית במסגרת גדודי עז אלדין אלקסאם הזרוע הצבאית – טרוריסטית של חמאס.

אחמד שלדאן, כתב ערוץ אלמיאדין בעזה, שידר לאחרונה כתבה אודות חזרתו של שראונה לפעילות מבצעית במסגרת הזרוע הצבאית של חמאס. בכתבה ראיין הכתב את שראונה בביתו בעזה והתלווה אליו לפעילות צבאית במזרח הרצועה, סמוך לגבול עם ישראל. לדברי הכתב, מידי יום חמישי בלילה לובש שראונה את מדיו, לוקח את נשקו ויוצא לפעילות לילית מבצעית.

בכתבה גם נאמר, כי שנות המאסר הממושכות לא השפיעו על שראונה וכי עבורו ההשתתפות בג'יהאד עדיין מהווה הכרח. שראונה אמר בכתבה, כי גדודי עז אלדין אלקסאם קיימים כדי "להגן על אדמתם ולשחרר את שטחי הגדה, את הר הבית, את כל פלסטין מהנהר ועד הים ואת האסירים הפלסטיניים הכלואים בישראל".

יש לציין כי חזרתו של אימן שראונה למעגל הטרור הינה חלק מתופעה נרחבת יותר של חזרת משוחררי עסקת שליט למעגל הטרור. בשנה האחרונה חשפו כוחות הביטחון שורה של התארגנויות ביהודה ושומרון אשר כללו משוחררים של עסקת שליט או כאלו אשר הופעלו ע"י משוחררי עסקת שליט מהרצועה וממדינות ערביות אחרות כגון סעודיה, ירדן, קטר.

 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום