הרב יצחק יוסף - מועמדות הרב יצחק יוסף תבוטל?
הרב יצחק יוסף (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)

מבוכה נוספת: משרד המשפטים הודיע כי יבדוק האם הגאון הרב יצחק יוסף, ראש ישיבת 'חזון עובדיה' ומועמד תנועת ש"ס לתפקיד הראשון לציון, אכן יכול להתמודד.

בסוף השבוע שעבר הכריז נשיא מועצת חכמי התורה מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף כי בנו הרב יצחק יוסף הוא מועמדו לתפקיד הראשון לציון.

מאז הוכרז שמו, עוררו אי אלו אישים טענות בדבר תעודת ההסמכה לרבנות של הרב יצחק יוסף כאשר לטענתם התעודה לא בתוקף ואינו יכול להתמודד לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לטענתם, את תעודות הכושר קיבל הרב יצחק שלא על סמך בחינות ובקשותיו לחידוש תעודת הכושר אינה תקפה מבחינה משפטית. זאת ועוד, לדבריהם, בקשותיו של הרב יצחק יוסף לחדש את הכושר לא אושרו במועצת הרבנות הראשית.

מנגד, אנשיו של הרב יצחק יוסף טוענים כי תעודת הכושר של הרב יוסף היא בסדר גמור. לדבריהם, מטרת הטענות הללו היא לפגוע במועמדותו של הרב יוסף.


העיתונאי משה גלסנר דיווח אתמול ברדיו 'קול חי' כי ביום רביעי תתכנס מועצת הרבנות הראשית כדי לאשר כושר לרב יצחק יוסף וככל-הנראה תאשר זאת לשלושה מתמודדים נוספים.בנתיים, הגיעו הדברים למשרד המשפטים שם הבטיחו לבדוק את הנושא ולקבוע האם הרב יצחק יוסף יוכל להתמודד לתפקיד.
מקור: כיכר השבת