פורטל התורה והתשובה - כל ההוכחות שהתורה אמת במקום אחד
 
 

 


ספרים מופצים בחינם 


 

יש עתיד: אם בנט יידחק מהממשלה - נפרוש יחד איתו

במפלגתו של לפיד הגיבו לפרסום אתמול ב-nrg מעריב, לפיו בסביבת נתניהו מתכננים לצרף את החרדים על חשבון הבית היהודי אחרי הקמת הקואליציה. הכרויות לדתיים                                                                                                גורמים בליכוד: "לפיד קיבל את תמונת הניצחון שביקש – ממשלה ללא חרדים"

1. רה"מ לא ויתר על ש"ס

לאחר שבמוצאי שבת האשים ראש הממשלה נתניהו את מנהיגי יש עתיד והבית היהודי, יאיר לפיד ונפתלי בנט, כי הם עוסקים בהחרמות, נראה שנפל הפור מבחינת נתניהו, והוא החליט להקים ממשלה שתתבסס על הליכודביתנו, יש עתיד והבית היהודי - ללא החרדים. כך נראים הדברים בעקבות הפגישה הקשה שנערכה אתמול (א') בין נתניהו ובין שלושת ראשי ש"ס, ובעקבות הפגישה שנערכה מאוחר יותר בין נתניהו ובנט

גורמים בליכוד-ביתנו הגדירו את הפגישה עם בנט "טובה" ואמרו שהיא עסקה בכל הנושאים שעומדים על הפרק במסגרת המו"מ הקואליציוני. "הייתה בפגישה התקדמות, וההערכה בתוך הליכוד היא שבתוך כמה ימים זה יסתיים בחתימה", אמר אמש גורם בליכוד. "הסיפור כנראה ייסגר עד סוף השבוע. לפיד קיבל את תמונת הניצחון שביקש - ממשלה ללא חרדים". 

על אף הדברים, עדיין לא בטוח שנתניהו ויתר סופית על החרדים. בליכוד הוסיפו כי בפגישה דחק נתניהו בבנט לשכנע את לפיד, להסכים בכל זאת לכניסת המפלגות החרדיות לקוא ליציה. נתניהו הסביר כי גם ממשלה ללא חרדים אינה טובה לתדמיתו של בנט. לדברי נתניהו, אפשר לקבוע קווי היסוד ולהציגם בפני החרדים. אם החרדים לא יסכימו, יוכלו השותפות לוותר על נוכחותם בקואליציה. 

בבית היהודי הגדירו את הפגישה כטובה, והוסיפו כי ההידברות בין שתי המפלגות צפויה להמשיך בקרוב.

2. לא מתרגשים

יום לאחר הפרסום ב-nrg מעריב על תוכנית הליכוד לאפשר את כניסת החרדים לממשלה לאחר הרכבתה, מאיימים ביש עתיד כי צירוף החרדים על חשבון בנט יוביל לפרישתם מהקואליציה. לפי הפרסום, בסביבת נתניהו העלו אפשרות כי לאחר כמה חודשים ממועד הקמת הממשלה, ובעקבות קידום משמעותי של הנושא המדיני (באמצעות הקפאת בנייה ביו"ש או התקדמות במו"מ עם הפלסטינים), הדבר יוביל לפרישת הבית היהודי מהקואליציה, ולכניסת החרדים במקומה. 

"אנחנו יכולים לעשות לנתניהו בעיות על כניסת החרדים, כולל פרישה, גם אם נסכים על הנושא המדיני", אמרו בתגובה בכירים ביש עתיד. "אחרי שיש כבר ממשלה, הדברים נראים אחרת. נתניהו לא יזעזע את הממשלה רק כדי להוציא את הבית היהודי". 

הבכירים הוסיפו כי "בכל מקרה, אנחנו אומרים שהחרדים לא צריכים להיות בממשלה, כדי שנוכל לקיים כל מיני דברים במצע שלנו. זה לא נגמר בנושא הגיוס. יש נושאים נוספים בסדרי העדיפויות שלנו שנוגדים את עמדת החרדים. הרי לא נסכים לשליטה חרדית בוועדת הכספים, וגם לא נחזיר לידיהם את התיקים שיהיו בידי הבית היהודי. התרגיל נראה טוב יותר על הנייר מאשר במציאות". 

גם בבית היהודי לא התרגשו מהדברים. "אין לבית היהודי בעיה לצאת על בסיס אידיאולוגי", אמרו בכירים במפלגה. "שנתניהו יעשה מה שהוא רוצה. הוא ילד גדול. אנחנו לא יכולים לנהל אותו". 

3. הקלף האחרון

לצד האשמות קשות שמושמעות מצד המפלגות החרדיות נגד יו"ר הבית היהודי, מפנים החרדים אצבע מאשימה גם לעבר נתניהו. "אנחנו לא הצטרפנו בזמנו לגוש אחד עם הבית היהודי כדי לא להרגיז אותך", הטיחו בפני נתניהו שלושת ראשי ש"ס, במהלך הפגישה שקיימו איתו אתמול. "ועכשיו, בגללך, אנחנו נישאר באופוזיציה. הרבנים שלנו אמרו לנו'אל תעשו טעויות כי זהו רצונו של ראש הממשלה', ותראה לאן הגענו בגלל זה". 

היחסים הטובי ם בין חברי הכנסת החרדים ובין יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אינם סוד. לכן גם ניסיונות השכנוע מצדם בתקווה שיחימוביץ' תסכים להצטרף לממשלה, נמשכים ללא הפסקה. אך מלבד המחמאות כלפי יחימוביץ' מדברים החרדים גם על דרך שונה לדחוף את יו"ר העבודה להיכנס לממשלה: איום באיבוד ראשות האופוזיציה. גורמים במערכת הפוליטית טענו אמש כי במפלגות החרדיות מאיימים שלא לתמוך ביחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה, אם תתמיד בסירובה להיכנס לממשלה. 

שתי המפלגות החרדיות מונות 18 ח"כים (יותר ממפלגת העבודה), ולהערכתן גם המפלגות הערביות יתמכו בח"כ חרדי לתפקיד יו"ר האופוזיציה. "זהו משחק מתמטי מעניין, והרעיון בהחלט מסתובב עכשיו בחדרי המפלגות החרדיות", הודה אתמול גורם בכיר בש"ס. ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי אין שחר לדברים.

4. נציגות אזורית

בחירות אזוריות אמנם עדיין אין בישראל, אבל ביש עתיד הגיעו הכי קרוב לכך. במפלגה מיפו את כל היישובים בארץ, ומינו לכל אחד מהם ח"כ מיש עתיד שאחראי לפתור את בעיות התושבים ביישוב. 

היוזמה נקראת "החבר שלך בכנסת": הציבור נכנס לאתר המפלגה, ומאתר את הח"כ האחראי על היישוב שבו הפונה מתגורר. ביש עתיד מבטיחים כי הפרויקט כולל סיורים שוטפים של הח"כים ביישובים שבתחום אחריותם, ונועד לקיים נציגות אזורית לטיפול בבעיות האזרחים.

מקור הכתבה: NRG לצפיה במקור לחצו כאן
 
כל הקורסים האלה בחינם לחלוטין
רק ללחוץ וליהנות מכל הקורסים ללא תשלום